Сушара за до 200 евра (нова)

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.418
Поени од реакции
459
Здраво луѓенца :)

Ми треба помош да се одлучам за некоја сушара до 200 евра. Нај тешко ми е да се одлучам кој бренд. Оние кои ми фатија око се следните:

Индесит:

Мидеа:

Фаворит:

И некоја на Candy"

Сите три имаат по 5 години гаранција (односно 2 фулл + 3 само делови), а Кенди има 2.
Дома имам машина Whirpool и е топ (и Самсунг) али сушарите од овие брендови се мноогу поскапи, многу се вон буџет.

Ви благодарам на секое мислење!
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.012
Поени од реакции
3.734
Сите на ист начин работат ги сушат алиштата на принцип на греачите во самите сушари. Автоматски потрошувачката ти е повисока (B класа), за разлика од поскапите односно тие шо ти се со топлотна пумпа (А класа). Фаворитот и Индеситот се солидни и не ти се лоша опција (нормално за цената), лесни се за работа дури мислам на Индеситов нема програми, работи на подесување степени врз основа колку килажа ставаш, а Фаворитот си е класика ко машина за перење имаш програма бираш и тоа е тоа (дури и фаворитов има можност програма за против гужвање али не сум сигурен.). Се надевам помогнав колку толку, у секој случај луѓево од маркетиве ќе ти објаснат ко шо треба сигурно. :)
 
На врв Bottom