Супер лига менаџер

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.525
Поени од реакции
228
Прво коло 121 поен, Трајковски, Брчков, Аце Костовски, Дејвис, Камп и Вучуровиќ ми ги донесиа поените (y). Само сега ги сменив Камп и Аврамовски за да го земам Кирца и плус земав слабо крило, пошто Синиша е дрво у Работнички.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Линкот за регистрација е испратен на вашата е-маил адреса.
Цел ден го чекам линкот, ај ако е некој информиран со кој автобус идат тие линковците ?
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.525
Поени од реакции
228
Линкот за регистрација е испратен на вашата е-маил адреса.
Цел ден го чекам линкот, ај ако е некој информиран со кој автобус идат тие линковците ?
Млаз Богданци :D ... Пробај одново да не напиша грешка адреса.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Костоски,Мекинтош,Морбан и Булатовиќ бекови
Дејвис,Камп и Пековиќ крила
Луковиќ,Михајловски и Милков центри...

Сеа башка шо е повреден Димчевски,очекувам доста од Луковиќ и Костоски :D
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Линкот за регистрација е испратен на вашата е-маил адреса.
Цел ден го чекам линкот, ај ако е некој информиран со кој автобус идат тие линковците ?
Провери си во junk да не ти е линкот.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.842
Поени од реакции
15.992
Сеа пак не им работи страната, пишува дека е во изработка, кај едвај тим направив, поените не можам да си ги видам.:D
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.496
Поени од реакции
2.407
Линкот за регистрација е испратен на вашата е-маил адреса.
Цел ден го чекам линкот, ај ако е некој информиран со кој автобус идат тие линковците ?
Исто и кај мене беше, ама одма сфатив дека е во junk фолдерот или како и да се вика... :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.900
Поени од реакции
7.424
Па добро,каде и да е ќе биде апдејтиран лајв-статсот Куманово-Кожув:D
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Богами едвај чекам апдејт да направат, џуџено Младенович ми е од Куманово а од Кожув Пекович, Филипович и Гоцевски па се надевам дека овие 3ца добро се покажале поготово Гоцевски пошто гледам ја брцнал првата тројка на утакмицата. :D
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
искочиле бројките, јас имам 82, за греота :)
 
Член од
22 април 2012
Мислења
68
Поени од реакции
47
ja iam 70 ebeni nego da mi kaze nekoj kako se presmetuvaat toa poenite ?
kako kur praat po 240 :icon_lol:
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
ja iam 70 ebeni nego da mi kaze nekoj kako se presmetuvaat toa poenite ?
kako kur praat po 240 :icon_lol:
Прво коло се погодија некој играчи како костовски,трајковски да имаат некакви ненормални коефициенти по 30-40 и се напунија со поени од 3-4 играчи.Ова коло просекот беше од 80-120.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.900
Поени од реакции
7.424
Прво коло се погодија некој играчи како костовски,трајковски да имаат некакви ненормални коефициенти по 30-40 и се напунија со поени од 3-4 играчи.Ова коло просекот беше од 80-120.
Како тоа 30-40 коефициенти?
Поените се собираат според бројот на МВП индексот што го остварил играчот,јас во прво коло ги имав и Трајковски и Костовски и Дејвис па имав некои 120 бода,ако памтам точно,Костовски имаше МВП индекс 26,Трајковски 24,Дејвис 23.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.583
Поени од реакции
1.118
Кога сме веќе кај кошаркарски менаџери сакам да ви сугерирам онлајн менаџер,броусер игра од типот на хетрик кадешто се ставате во улога на менаџер,ги извршувате сите работни функции тренинг финансии тактика имате можност да станете селектор на национален тим итн...
Пробајте ако ве заинтересира ке ви дообјаснам во инбокс...македонската суперлига моментална е 7ма по јачина од 72 национални лиги,прошлата сезона освојувачот на купот се пласира во 1/16 од лигата на шампионите што беше најдобро остварување досега... имаме и едно учество на светско првенство...

www.charazay.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom