Суперхикс

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
Да ја освежиме темава малце :D


2:56 freezing band :cool:
 
П

Паган-др

Гостин
Новиот албум на Суперхикс за free download.



Сега сум до 7ма песна, и искрено, многу подобри биле Суперхикс.....

ама ипак, ќе остаам простор за 2-3 преслушувања.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Аааа едвај чекам да го преслушам. Еве го 1-ви кај е!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Новиот албум на Суперхикс за free download.



Сега сум до 7ма песна, и искрено, многу подобри биле Суперхикс.....

ама ипак, ќе остаам простор за 2-3 преслушувања.
Суперхикс беа арни на почетокот, кога имаа силна динамика. Откако попримија од шабанеријава балканска како Дубиоза, САРС, пиши чавка.
Албумот ќе го преслушам ради реда иако не очекувам ама баш ништо од истиот. На пример песничено ти треба некој е една од македонските песни која можи да ми крени нерви за 2 минути, напната, лигушка, слаба :) ( само кажувам мислење)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Преслушан.

Најдобри: Африка, Скок, На лута рана.
Тралалејка: Големиот град.

Другото просечно.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Викаа дека ќе се распаднеле после концертот. Вистина е?
И јас го прочитав истото, че кажи некој шо че појди.
Или е финта за да појдат повеќе души демек како последно, или пак немаат повеќе мотивација што се насетува по последниов албум. Ако е според второво донекаде паметно од нивна страна.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
И јас го прочитав истото, че кажи некој шо че појди.
Или е финта за да појдат повеќе души демек како последно, или пак немаат повеќе мотивација што се насетува по последниов албум. Ако е според второво донекаде паметно од нивна страна.
Мислам дека им е „фора“ ова со последен концерт. Нешто како иронија на „Последниот концер на Бјело Дугме/Чорба/Дубиоза во Скопје“

Ќе кажат овие шо биле сепак. :D
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ова со последниов коцерт беше у стилот дека крај на свет е сега на 21.12 и пошто до тогаш немале концерти ова им бил последен концерт.
Одличен концерт!Лоша организација беше ова со јакниве.По саат време се чекаше да се земе јакна.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Одличен концерт. Сите песни ги исвирија како што треба. Расположени од групата максимум, посебно Пеце. Па после и Славе продолжи, едвај стоев на нозе али му поседов уште саат време и ај киданела.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
3445_514027658621579_1436956878_n.jpg
Абе тие шо им беа предгрупа, ебате уфилманите шо беа. Рокот им се губеше у шишката на гитаристот и те едно истото рифче шо го фураа. Бљак!

Саат мало касније од шо треба ни дојдоа Суперхикс, ама и ги личи некако бе така. Шизици до даска!

Ко се појавија ко Бекрии да ги глеам :pos: такви со свилено им кошулче, свежо испрана коса (малу андулирана кај Пеце :D), али рефлектираа некоја зебана позитивна ска аура, без пластика, при што, уше одма се соочивме со агресивна стимулација на нашите емоции, брутално и метастаички изложени на нивната спонтаност и позитивност.

Си ги сакаме бе и им покажавме дека ги сакаме. И заслужуваат. Секоја им чест!

Тензијата и прашањето дали ќе се распаднат или не, уше од старт ми беше решена, пошо ко ќе ги видиш како си се имаат, како дишат ко едно, како брилираат, не можеш а да не си речиш “Зоки фаци, брат ти си добар, него мајка ти е за ебење! ” Новинарски патки или маркетиншка фора, ич не ми е гајле. Битно ќе ги има на нашава рѓава естрада.

Имав впечаток дека сакаа набрзина да го претрчат новиот им албум, пошо се чувствуваше дека уште не е легнат ( меѓу народецот), али перфектно исвирја све, ебено моќно, енергично, мотивирачки делуваа на сцената, мавајќи ја публиката у делириум. Сакам да се расфрлам со комплименти, па ќе речам и дека беа извонредни, невероВатни, овации пукаа на сите страни,а и Ванчо Димовски го видов оп стоп, точка, тишина, штрак. Си џускаше човекот, покрај шанкчето :D

Дури и неподносливо беше ежењето кое ми се дешаваше цела вечер, на секоја песна, кога цела сала ја пееше “Mислам дека знам” , кога цела сала се брануваше на “Лута рана”, кога цела сала се искрши од играње на “Африка”, “Машенка” ,“ Ace of spades ”...

Црна тачкица на концертот - Dj Slave. Не, не го можам и тоа е тоа. Тапа од диџеј! Неговиот настап на паузата, го означи алармот за мокрење. У редицата , упознав еден млад германски државјанин, кул дете, при што од бед инглишот успеав да разберам само дека штотуку е регрутиран во најватрениот фан на Хикси.

Цените на пијачките мислам дека беа ок ко за концерти, таман ко за “ Барска песна ”:D.

Цел ден ме маваат флешови од вчера, сакам пак бе мајката. Можам секоја вечер така. Тие се тие у државата, едни и единствени - Суперхикс. Они и Елвир Мекиќ донекаде :D.

П.с Дали луѓе вие приметувате колку се секси девојките на концертите на Суперхикс, додека ритамот се лизга по нивното тело?
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
840
Не се распаѓаат бе, што ви е ? Кирца кажа горе, ова е фора демек, на 21 е крај на свет, па ова им е као последен концерт. Пеце го кажа истово кога имаше свирка овде пред две-три недели.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Дали луѓе вие приметувате колку се секси девојките на концертите на Суперхикс, додека ритамот се лизга по нивното тело?
What does that even mean?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom