Суперхикс

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Член од
30 јуни 2008
Мислења
474
Поени од реакции
152
Имаат премногу слични бас линии на некои песни
Па добро, сепак е некој вид на ска, се користат молски арпеџиа у главном и некои walking линии исто како и Која што свиреше.
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Па добро, сепак е некој вид на ска, се користат молски арпеџиа у главном и некои walking линии исто како и Која што свиреше.
Барем не е нешто досадно :)
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Чисто официјално малце да промрчам за новиот спот.
Не ми е убо доловена атмосферата. And there is oh such potential.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Roots bloody roots , малце ?
Новава песна им беше мал промашај . Мислам , ми се допаѓа тоа што е потврда и песната во целина само што Сепултура треба да се чувствуваат ограбени.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Дај бе, ова со roots bloody roots. Ко Black Eyed Peace да се ги кењате, ебаве хипстерите. :)
Јес да се инспирирани од бенд како Сепултура за песнава, ама им е чисто направена за да е badass песна со која ќе кулминират нивни настап. Ска панк/ реге се дечкиве, не дека почнаја друга музика да свирет.
 
П

Паган-др

Гостин
Убаво објасни Папаз:

Za pesnata "Na Luta Rana" se apsolutno "ukradeni" finti od Sepultura, Soulfly i sl. No! ..se raboti za avtorsko delo na Superhiks koe nema nikakva vrska so harmonija, aranzman,melodika i sl. nitu so "Roots"..nitu so "Rata"..nitu so sto bilo od nivnite repertoari.
Vo sekoj slucaj- Respekt za Brazil i nivnite legendi!;)
Slusajte i uzivajte vo "Luta Rana"!!
Sekogas Vasi,
Superhiks Banda Instrumentale "

:)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Ако сакаш да се искршиш од играње ондах на нивна свирка дефинитивно...И мислам дека треба да се вметнат во учебниците по музичко...Да да да... Или евентуално на македонскиот грб, да се тргнат тоа житата или ѕвездата...
 
S

StormRage

Гостин
вечерва во струга суперхикс ја направија журката која ќе се памети со години... вака не било одамна!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
вечерва во струга суперхикс ја направија журката која ќе се памети со години... вака не било одамна!
STRUGA - totalno ludilo vcera! SUPERHIKS ne pametat na nekoj nastap da im se raspadnala binata:))) RESPEKT i blagodarnost do vas!!!
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Беше прејако стварно, штета шо беше толку мал просторот за ваква свирка/концерт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom