Субвенции за велосипед

Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Добро утро и убав ден на сите кајганџии:)
Можеби има тема за оваа глупава субвенција за купување на велосипеди но ке ми извинете ако има бидејќи сум нова овде на овој форум:)
Велосипедот ми е превозно средство за до работа и назад и тоа многу години...неколку ми украдоа но сепак не се откажав од него...ама толку се чувствувам деградирана, демек овие што живеат во центар може да добијат субвенција а ние од другите општини можеме да свиркаме:(
Треба да барам некој од центар пријател па на негова адреса и сметка да се ушуњам и да му ја искористам таа привилегија.Знам дека ке беше подобро да воведеа закон за додаток на сите вработени лица кои го користат велосипедот како превозно средство до работа..ама ќорак:mad:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
Добро утро и убав ден на сите кајганџии:)
Можеби има тема за оваа глупава субвенција за купување на велосипеди но ке ми извинете ако има бидејќи сум нова овде на овој форум:)
Велосипедот ми е превозно средство за до работа и назад и тоа многу години...неколку ми украдоа но сепак не се откажав од него...ама толку се чувствувам деградирана, демек овие што живеат во центар може да добијат субвенција а ние од другите општини можеме да свиркаме:(
Треба да барам некој од центар пријател па на негова адреса и сметка да се ушуњам и да му ја искористам таа привилегија.Знам дека ке беше подобро да воведеа закон за додаток на сите вработени лица кои го користат велосипедот како превозно средство до работа..ама ќорак:mad:
добар нов велосипед ти е минимум 20 000 денари,субвенција од 3000 ти е пресудна и битна за да го имаш ?? 3 пати да излезиш во град ќе потрошиш сигурно 3000................
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
добар нов велосипед ти е минимум 20 000 денари,субвенција од 3000 ти е пресудна и битна за да го имаш ?? 3 пати да излезиш во град ќе потрошиш сигурно 3000................
3000 ден. не се за потценување на овој наш стандард....таман работа ако ги трошев на три излегувања..ама убаво ќе биде нешто гратис и јас да си земам од државичкава;)[DOUBLEPOST=1462521380][/DOUBLEPOST]
добар нов велосипед ти е минимум 20 000 денари,субвенција од 3000 ти е пресудна и битна за да го имаш ?? 3 пати да излезиш во град ќе потрошиш сигурно 3000................
3000 ден. не се за потценување на овој наш стандард....таман работа ако ги трошев на три излегувања..ама убаво ќе биде нешто гратис и јас да си земам од државичкава;)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
3000 ден. не се за потценување на овој наш стандард....таман работа ако ги трошев на три излегувања..ама убаво ќе биде нешто гратис и јас да си земам од државичкава;)[DOUBLEPOST=1462521380][/DOUBLEPOST]
3000 ден. не се за потценување на овој наш стандард....таман работа ако ги трошев на три излегувања..ама убаво ќе биде нешто гратис и јас да си земам од државичкава;)
можеш и до 5000 евра да земеш субвенции за бизнис повратни и неповратни, заборави на 50 евра мисли на покрупни работи :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
добар нов велосипед ти е минимум 20 000 денари
Oва не е точно, мајка ми пред 4 години си купи најобичен за околу 6 000 и нема галје супер е за низ град, скоро секој ден го вози.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Ма не е проблемот за цената на точакот..туку зошто само жителите во општина центар да се привилегирани...:(
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Ма не е проблемот за цената на точакот..туку зошто само жителите во општина центар да се привилегирани...:(
Затоа што ова е проект на општина Центар, не е на град Скопје.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ма не е проблемот за цената на точакот..туку зошто само жителите во општина центар да се привилегирани...:(
Затоа што е проект на општина Центар и нема логика директно да се однесува на луѓе кои не се жители на Центар, затоа индиректно и ти си дел од таа акција со тоа што имаш некој што е жител на Центар и кој сигурно нема да те одбие за ова.
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
515
Поени од реакции
1.016
3000 ден. не се за потценување на овој наш стандард....таман работа ако ги трошев на три излегувања..ама убаво ќе биде нешто гратис и јас да си земам од државичкава;)
трето дете!!!
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
Ма не е проблемот за цената на точакот..туку зошто само жителите во општина центар да се привилегирани...:(
Наполно се согласувам. Оваа е уште еден пример на срамна дискриминација која не смее да се случува
Истото важи за зонското
Зошто оние од оп. Центар да не плаќаат, а другите граѓани, од Драчево, Петровец, кога ќе дојдат во оп. Центар да плаќаат?
Градоначаникот на Центар дава субвенции за да придобие гласови. Но со чии пари плаќа?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Наполно се согласувам. Оваа е уште еден пример на срамна дискриминација која не смее да се случува
Истото важи за зонското
Зошто оние од оп. Центар да не плаќаат, а другите граѓани, од Драчево, Петровец, кога ќе дојдат во оп. Центар да плаќаат?
Градоначаникот на Центар дава субвенции за да придобие гласови. Но со чии пари плаќа?
Со општински пари.
Многу е едноставно, секоја општина има пари од даноци платени од своите жители и е должна да се грижи со тие пари за своите жители.
Не е прашањето зошто општина Центар ги субвенционира своите граѓани, туку прашањето треба да ти е што прават Драчево и Петровец со своите пари.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Наполно се согласувам. Оваа е уште еден пример на срамна дискриминација која не смее да се случува
Истото важи за зонското
Зошто оние од оп. Центар да не плаќаат, а другите граѓани, од Драчево, Петровец, кога ќе дојдат во оп. Центар да плаќаат?
Градоначаникот на Центар дава субвенции за да придобие гласови. Но со чии пари плаќа?
Серизоно мислиш дека Жерновски ќе придобие гласови со субвенциите за точаци ?
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.442
Серизоно мислиш дека Жерновски ќе придобие гласови со субвенциите за точаци ?
Јас си земав точаче, аплицирав и ми вратија 3000 денари. Еве сега во тек е постапка за промена на адреса на живеење, во општина Центар да ме стават.. ќе гласам за жерновски. :D
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
Серизоно мислиш дека Жерновски ќе придобие гласови со субвенциите за точаци ?
Јас не мислам, но не е битно што јас мислам туку е битно што мисли тој
Тој на минатите избори вети дека ќе го укине зонско и затоа победи
Меѓутоа не го укина зонско, туку го прошири, поскапе, пајаците дигаат повеќе коли.
Затоа на следните избори ќе.....
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Јас не мислам, но не е битно што јас мислам туку е битно што мисли тој
Тој на минатите избори вети дека ќе го укине зонско и затоа победи
Меѓутоа не го укина зонско, туку го прошири, поскапе, пајаците дигаат повеќе коли.
Затоа на следните избори ќе.....
За жителите на Центар паркингот стана бесплатен како и што вети, зошто на следните избори би....? Сакаше нешто да докаже и му успеа.
За пајаците и јас имам слушнато, и тоа за прописно паркирани коли али да не ја тераме во оф топик темата.
П.С Мислам дека нема ветено дека ќе укине зонско.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom