Студирам психологија

Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Немам што да додадам, освен да прашам кои ќе ни бидат колешки мене и на awaw од 17ти?
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Ај некој нека ме информира вака предвреме што да очекувам од Изработка на тестови и Општа психопатологија?
:vozbud:

После тоооооооооооолку многу глупости што ги доживеавме со Николина, јас ете завршив на изборен кај неа, и иако сите мислат дека не сум при себе, ќе видат коа ќе станам мадафака за тестови...или ќе бидам во институција.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Дали случајно ги знаете термините за консултации кај Марија Тофовиќ и Огнен Спасовски. И воедно, подобро е да се полага кај Огнен или Виолета Арнаудова?
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Дали случајно ги знаете термините за консултации кај Марија Тофовиќ и Огнен Спасовски. И воедно, подобро е да се полага кај Огнен или Виолета Арнаудова?
Неам појма за консултации, а за полагање јас имав Емоции и мотивација кај Арнаудова, а другата половина од групата имаше кај Огнен, и они мислам дека позадоволни беа. Неам никогаш полагано кај него ама мислам дека се позадоволни. Иако за Арнаудова можам да кажам дека е страшно фер, али бара знаење.
 
Член од
14 септември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Decki mozete li da mi dadete poveke informacii za psiholosko-pedagoska metodska dokvalifikacija. 1. pedagogija, prof. Vera Stojanovska. 2. metodika prof. Snezana Adamceska i prof. Jasmina Delceva Dizdarevik. 3. psihologija prof. Violeta Arnaudova, prof. Elena Ackoska Leseva i doc. Ognen Spasovski. Prasanjata vazat za trite predmeti. Kako se polaga kaj profesorite (usno, pismeno), obemen li e materijalot, za kolku vreme otprilika se uci., moze li da se dogovori termin za polaganje ili mora da se ceka sesija...Ve molam dokolku nekoj znae da mi objasni
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво. Јас сакам да ги прашам постарите генерации ако може некој да ми даде повеќе информации околу професорите што предаваат по предметите личност, развојна психологија и статистика. Сакам да ми кажете какви се професорите на кој начин се полага кај нив, дали е тешко итн. ... Ви благодарам однапред !
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Да прашам дали е добар Владимир Трајковски по Генетика или од старт се зезнавме со колешката? Да не требаше Гордана да ја одбериме?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Да прашам дали е добар Владимир Трајковски по Генетика или од старт се зезнавме со колешката? Да не требаше Гордана да ја одбериме?
Од шо мака одбравте генетика....
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Зошто, не чини?:(
Јас бев кај Гордана и жената е толку досадна, шо и да заспиеш кај неа на предавања - најверојатно ќе сонуваш нешто многу досадно.
Освен тоа - мора да ја научиш цела скрипта зашо дава миљон прашања и тоа есејски.

Другиов не го знам, ама глеав на огласна дека никој не пуштил минатава сесија.
Така да....

Боље ви е физиологија, и поише ќе ти се најде за понатаму за другите предмети - ем предавањата се интересни.
Ние имавме 3 колоквиуми наместо два, ама професорот е ептен флексибилен.

Ама - ти си знаеш.
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Се стори веќе, одбрав, пријавив електронски требаше прво овде да прашам :) ај следен пат...
 
Член од
13 март 2012
Мислења
8
Поени од реакции
5
Здраво . Сакам да прашам дали е можно да се запишам на Психологија со Средно стручно образование (поточно , смер информатика)?
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Имате прашања за првиот колоквиум од Вовед во психологија кај Елена?
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Здраво . Сакам да прашам дали е можно да се запишам на Психологија со Средно стручно образование (поточно , смер информатика)?
Можеш, само од матура треба да полагаш предмети што одговараат на психологија, коа ќе искочи конкурсот ќе видиш што треба да пријавиш за полагање :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom