Студентски домови

Член од
6 септември 2014
Мислења
11
Поени од реакции
3
Здраво дечки :)
Може некој да ми каже за Стив трета зграда која ламела е подобра прва или втора ? Сакам таму да аплицирам условите горе долу ги знам ама некој што има искуство лично, од пријатели да опише? Јас би сакала трета ламела ама таму до 14-15 септември не може да се вселуваат студентите и проблем ми е тоа поради испитна.
Исто за апсолвентските соби лесно/ тешко е да се земе ?
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Дали во студентскиот дом Гоце целосно се реновирани блоковите А и Б или мачкаат очи само?
 
Член од
3 август 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој има информација за Кузман, дали уопште е „реновиран“ годинава?
и дали некој аплицирал за таму
 
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
Дали некој има информација за Кузман, дали уопште е „реновиран“ годинава?
и дали некој аплицирал за таму
има нови кревети, душеци, шкафови и маси во секоја соба, и слушнав дека и летово мењавале џамови и врати по соби
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Дали ако во електронската пријава имам напишано нето плата од друг месец која се разликува од нето платата на потврдата што треба да ја доставам која е од месец јуни како што се бара, автоматски имам невалиден документ? Да не одам за џабе до Скопје ако прават проблем за ова.

Sent from my LG-D722 using Tapatalk
 

Ler

Член од
19 август 2012
Мислења
33
Поени од реакции
9
Дали ако во електронската пријава имам напишано нето плата од друг месец која се разликува од нето платата на потврдата што треба да ја доставам која е од месец јуни како што се бара, автоматски имам невалиден документ? Да не одам за џабе до Скопје ако прават проблем за ова.

Sent from my LG-D722 using Tapatalk
Да, имаш невалиден документ. Треба да однесеш потврда за тој месец што си ја внесил/а во електронската пријава.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Да, имаш невалиден документ. Треба да однесеш потврда за тој месец што си ја внесил/а во електронската пријава.
А дали можам да отидам во друг термин различен од оној пријавен на електронската пријава?

Sent from my LG-D722 using Tapatalk
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Дали има шанси од финки да ми ги дадат свидетелствата и дипломата да ги фотокопирам оти ќе требат за пријавата за у студентски дом да ги носам фотокопии, а јас не ги исфотокопирав пред да се запишам?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Дечки, дали се бара некој минимален просек од средно образование за аплицирање како бруцош во студентски дом?
 
Член од
26 август 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Кои се сите услови за да се стекнеш со право на бесплатно сместување во студентски,односно ослободување од партиципација?????[DOUBLEPOST=1503803747][/DOUBLEPOST]Кои се сите услови за да се стекнеш со право на бесплатно сместување во студентски,односно ослободување од партиципација?????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom