Студентски домови

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Денеска нема да има пошо се неспособни. :D Па ќе ги фати викенд, понеделник е неработен ден, така да резултати најверојатно во вторник. :icon_mrgr:
Па за постарите ( втора година и нагоре ) доцнеа два дена... Ние младиве може да чекаме :)
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
8
Поени од реакции
3
Добро, не примија во студентски тие што не примија. Сега ве замолувам тие што сте повеке запознаени во врска со тоа кои документи треба да се достават за вселување споделете информации. ( доволно би било и страна кај што можат да се најдат информации за документи за бруцоши). Фала однапред o_O:)[DOUBLEPOST=1409934514][/DOUBLEPOST]
Усвари не ни сакам на подолните, од тоа што имам приметено на погорните е потивко, само кажете кој беше тој блокот со диското, да знам да го избегнам ако можам. И дали може да се бира соба од тие за еден што се?
И некој што се вселил во Гоце да каже што документи му бараа, ова со заверен семестар озбилни се??
Смести си се на 7ми во А блок, таму најарно ке ти е за учење пошо е тивко дека читалната е на еден спрат под тебе т.е. на 6ти ;)
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
8
Поени од реакции
3
Сликиве се сликани пред СД.Гоце Делчев се надевам ке помогнат некому:)
 

Attachments

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Добро, не примија во студентски тие што не примија. Сега ве замолувам тие што сте повеке запознаени во врска со тоа кои документи треба да се достават за вселување споделете информации. ( доволно би било и страна кај што можат да се најдат информации за документи за бруцоши). Фала однапред o_O:)[DOUBLEPOST=1409934514][/DOUBLEPOST]
Смести си се на 7ми во А блок, таму најарно ке ти е за учење пошо е тивко дека читалната е на еден спрат под тебе т.е. на 6ти ;)
За тивко нема врска, тоа ти зависи од комшиите, освен подолните спратови свртени на кај дворот таму е секогаш галама.
Во врска со вселувањето. Не би требело за бруцоши да бараат други документи, индекс и потврда секако немате
 

Attachments

Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
Не знам ни дали има место на 7ми (А блок). Јас во четвртокот кога видов на списокот имаше уште две- три места. Подолу од 7ми беше фул. Од 9ти до 12ти имаше место.Среќа имаше места за во А блок. Глава ќе испокршеа сите за во В и Г блок. Можеби и не останаа таму слободни соби за бруцошиве или и тие што останаа крш се.
Трагедија е вселувањето оваа година. На едно место вселуваат за сите блокови. И додека ти чекаш едно 6-7 саати да дојдеш на ред, некој од позади ќе влезе и ќе заврши работа за 15 минути. Овие што вселуваа беа многу "културни" (не дека минативе години нешто подобри биле). Ти се дери и ти вика дека не си писмен затоа што си заборавил датум на некој документ, a се друго уредно пополнето, нема пенкало да ти даде да допишеш, надвор чекаат 64370634 студенти и плус ко за несреќа уште од прв ден бркав мајстори. :D

Вие што не сте примени џабе ќе поднесувате приговор. Излезе нов конкурс, што ви фали можете да однесете, што не ви е точно само нова апликација со идентични податоци. Приговори тешко дека ќе разгледуваат.
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Дечки ако има некој за Кузман да ми каже за вселување за бруцоши што треба? :) И ако може да ми раскаже/опише како е таму? Благодарам :)
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Некој да каже како може да се дојде до интернет конекција во Гоце? И како се цените.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom