Студентски домови

Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
За тие што веќесе вселија во Гоце, дали има списоци кој во кој блок е, и дали може да се смениш на пример ако сум на списокот во Г, а сакам да бидам во А?
 
Член од
19 декември 2011
Мислења
101
Поени од реакции
34
добро сеа има резултати негде или нема?!
супер, примен сум! ајде сеа кажете што документи треба за вселување и препорачајте блок во гоце, дали е добро на погорните спратови или доле? сум чул горе немало топла вода
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
За тие што веќесе вселија во Гоце, дали има списоци кој во кој блок е, и дали може да се смениш на пример ако сум на списокот во Г, а сакам да бидам во А?
Немаше список денеска, секој сам си бираше во кој блок сака.
А и да ги поделат останатите по блокови, нема да имаш проблем од Г да се префрлиш во А, обратното е малку потешко.[DOUBLEPOST=1409677855][/DOUBLEPOST]
супер, примен сум! ајде сеа кажете што документи треба за вселување и препорачајте блок во гоце, дали е добро на погорните спратови или доле? сум чул горе немало топла вода
На подолните спратови тешко дека ќе најдеш место, денес беше ненормална гужва за вселување.
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
супер, примен сум! ајде сеа кажете што документи треба за вселување и препорачајте блок во гоце, дали е добро на погорните спратови или доле? сум чул горе немало топла вода
Кога има вода секаде има (почесто нема никаде (n)).
Инаку имам живеено во А и во Г блок (2 и 3 спрат). Мене лично во А ми беше подобро. Едниствена преднест е тоа што во Г имаш посебно WC во соба.
 
Член од
19 декември 2011
Мислења
101
Поени од реакции
34
Усвари не ни сакам на подолните, од тоа што имам приметено на погорните е потивко, само кажете кој беше тој блокот со диското, да знам да го избегнам ако можам. И дали може да се бира соба од тие за еден што се?
И некој што се вселил во Гоце да каже што документи му бараа, ова со заверен семестар озбилни се??
 
Последно уредено:
Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
Усвари не ни сакам на подолните, од тоа што имам приметено на погорните е потивко, само кажете кој беше тој блокот со диското, да знам да го избегнам ако можам. И дали може да се бира соба од тие за еден што се?
Тој со диското е тој што се реновира (Б). За апсолвентските не знам сигурно, на една другарка и рекле дека биле веќе 'чекирани'.
Инаку двокреветна можеш да бираш од слободните.
 
Член од
19 декември 2011
Мислења
101
Поени од реакции
34
Тој со диското е тој што се реновира (Б). За апсолвентските не знам сигурно, на една другарка и рекле дека биле веќе 'чекирани'.
Инаку двокреветна можеш да бираш од слободните.
фала, само за ова со собата не го поставив прашањето добро, сакав да прашам дали можам да одберам да ми дадат еднокреветна соба наместо двокреветна со цимер. И уште еднаш ако има некој вселен нека каже што документи ќе ми требаат, утре планирам да идам.
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
фала, само за ова со собата не го поставив прашањето добро, сакав да прашам дали можам да одберам да ми дадат еднокреветна соба наместо двокреветна со цимер. И уште еднаш ако има некој вселен нека каже што документи ќе ми требаат, утре планирам да идам.
Па апсолвентските се 'сам в соба'- нив тешко ги даваат. Инаку во В и Г блок на крајот од секој спрат имаш т.н. 'кујни' и 'цртални' (Порано биле кујни и цртални, денес се еднокреветни соби) или остави (овие ги има во секој блок позади лифтот). Мислам дека може да бираш не би ти направиле проблем, но јас не би ти ги препорачала.
Од причина што, првите се на крај, летно време е топло во нив, а зима кочан ладно, а вторите бидејќи се позади лифт, се слуша движењето на лифтот и ќе те ремети на секои две минути.
 
Член од
19 декември 2011
Мислења
101
Поени од реакции
34
Па апсолвентските се 'сам в соба'- нив тешко ги даваат. Инаку во В и Г блок на крајот од секој спрат имаш т.н. 'кујни' и 'цртални' (Порано биле кујни и цртални, денес се еднокреветни соби) или остави (овие ги има во секој блок позади лифтот). Мислам дека може да бираш не би ти направиле проблем, но јас не би ти ги препорачала.
Од причина што, првите се на крај, летно време е топло во нив, а зима кочан ладно, а вторите бидејќи се позади лифт, се слуша движењето на лифтот и ќе те ремети на секои две минути.
фала ти многу, уште некој да каже дали е ова вистина со копија од заверен семестар. нема шанси да се толку глупи имам испити до 12 септември, како да запишам семестар :tapp:
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
фала ти многу, уште некој да каже дали е ова вистина со копија од заверен семестар. нема шанси да се толку глупи имам испити до 12 септември, како да запишам семестар :tapp:
Не треба тоа.
Како што разбрав треба да ги имаш уплатниците, она за КЗЖ 250, за станарина 3 500, и да си платиш за документи на портирница.
Копија од извод.
3 сликчиња 2,5 x 3,5.
Толку.
Утре јас ќе се вселувам.
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Нова информација што добив е дека ќе се чека да се вселат и повисоките години и бруцошите, па потоа во зависност од бројот на слободни места ќе се објави нов конкурс... што значи после 15ти.
Не сум сигурна колку е точно.
Рекоа демек од Понеделник ќе биде конкурсот.Утре ќе има резултати за Бруцошите, и наредната недела требало да запонче пак елктронското. Ќе видиме што ќе биде, се е можно.
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Резултати за конкурсот на п*чковден ќе излезат. Секогаш доцнат овие од МОН, СЕ-КО-ГАШ!
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.118
Поени од реакции
20.963
Денеска нема да има пошо се неспособни. :D Па ќе ги фати викенд, понеделник е неработен ден, така да резултати најверојатно во вторник. :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom