Студентски домови

Џ

ЏинЏер

Гостин
Нова информација што добив е дека ќе се чека да се вселат и повисоките години и бруцошите, па потоа во зависност од бројот на слободни места ќе се објави нов конкурс... што значи после 15ти.
Не сум сигурна колку е точно.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Имам мали приходи и ок просек, на технички факултет сум што ми е блиску до домот за кој аплицирав и не ме примија. Ама затоа па некои што имаат огромни приходи, а си ја наредија во УЈП да им направат 0, фино лепо си ги примија па дури и без пари ќе седеле. Ми се гади од државава.
 
K

Kacar

Гостин
Знам случај каде е примен студент со среден просек, чии родители поседуваат стан в странство, стан в Скопје, браќа и сестри на приватни факултети, родител вработен со 40.000 + плата, другиот родител има своја консултантска фирма. Ама студентот сакал да биде в дом, а станот го издаваат на други студенти.
Од друга страна пак, знам студент(5.00 и на факултет просек 9.00 + ) чии родители заедно ни половина од 40.000 не добиваат приходи месечно, родители со + уште еден студент чие најголемо олеснување на душата е рожбата нивна да биде примена во дом, да си помине евтино, родители кои немаат пари да испратат на детето да си има плус в џеб , родители кои едвај преживуваат месецот.
Сурова е оваа политика. Забранети се политички теми на форумов инаку ќе распалев !
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.020
Дечки дали утре ќе може да се сместам во студенски оти нешто слушнав на вестиве дека сеуште ги немале списоците со примени студенти и не се знаело од кога ќе се примаат, некој да има подобра информација :D
и во кои блокови во Гоце има вц у соба? (ако има некој да ми препорача сочувана соба у гоце -ако има таква- а не седи) :cool:
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дечки дали знаете дали можиме да се вселиме со оригинален, но стар извод?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Дечки дали утре ќе може да се сместам во студенски оти нешто слушнав на вестиве дека сеуште ги немале списоците со примени студенти и не се знаело од кога ќе се примаат, некој да има подобра информација :D
и во кои блокови во Гоце има вц у соба? (ако има некој да ми препорача сочувана соба у гоце -ако има таква- а не седи) :cool:
gi imaat spisocite, jas uste vcera porucek se vseliv :)
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Лани во Кузман не даваа да всели брат или сестра ако тој што е примен е во странство, Германии, Америки и така натамуки, туку само родител. Дали некој знае дали и оваа година важи тоа правило и дали во сите други студентски е така или само во Кузман?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom