Студентски домови

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
За Пелагонија некоја да не знае дали денес се сместувале?

Sent from my U8600 using Tapatalk 2
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Едно прашање, дали жирантите мора да бидат буџетари ? Или може да биде било кое лице, вработено во било каква фирма ( државна/приватна )? И дали е точно дека не можело родител да биде жирант?
 
Член од
29 мај 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
меницата, да се пополни со податоци за жиранти, а од десната страна печат и потпис од фирмата каде е вработен жирантот?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Едно прашање, дали жирантите мора да бидат буџетари ? Или може да биде било кое лице, вработено во било каква фирма ( државна/приватна )? И дали е точно дека не можело родител да биде жирант?
Во било каква фирма.
По правило жирант не може да биде родител оти родителот дава изјава за подмирување на трошоци уште првите документи кога се носат АМА знам случаеви кога тодители на синовите им биле жиранти, така да поубаво да најдеш некој друг, ако ти е родотел може ке те пуштат, ама може и не. :)
меницата, да се пополни со податоци за жиранти, а од десната страна печат и потпис од фирмата каде е вработен жирантот?
Однеси ја бланко,ако ти побараат да ја пополниш ке ја пополниш таму за 2 мин. Јас секогаш сум ги носел празни.

Да не знаете во Пелагонија дали се сместувале денес? (втора среќа) :)

Sent from my U8600 using Tapatalk 2
 
Член од
29 мај 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Во било каква фирма.
По правило жирант не може да биде родител оти родителот дава изјава за подмирување на трошоци уште првите документи кога се носат АМА знам случаеви кога тодители на синовите им биле жиранти, така да поубаво да најдеш некој друг, ако ти е родотел може ке те пуштат, ама може и не. :)

Однеси ја бланко,ако ти побараат да ја пополниш ке ја пополниш таму за 2 мин. Јас секогаш сум ги носел празни.

Да не знаете во Пелагонија дали се сместувале денес? (втора среќа) :)

Sent from my U8600 using Tapatalk 2
Мислев на Документ за обврски за жиранти, пардон.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Дали некој е информиран до кога најкасно можат да се вселат тие што се примени на вториов конкурс ?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Дали некој е информиран до кога најкасно можат да се вселат тие што се примени на вториов конкурс ?
Во Гоце вчера бев да го сместам брат ми и тој таму рече до Вторник. Не знам дали за сите домови е исто.
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
185
Поени од реакции
222
Дали некој е информиран до кога најкасно можат да се вселат тие што се примени на вториов конкурс ?
Кој прашува Стеве сите трчаат уште првиот ден на вселување, никој не го интересира за последниот. Битола во студентскиот имаше многу гужва:icon_lol:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
356
Поени од реакции
237
Ај ако може некој да ги уплоадира документите за сместување негде на владата сајтовите не работат.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
356
Поени од реакции
237
на http://www.studentskidomstip.mk/ им текнало дека сајтот на мон.гов.мк има некој стааар компутер и им текнало да ги закачат документите тука па кој сака нека повели.
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Зошто неможам да се регистрирам на www.smestuvanje.mon.gov.mk за избор на Општина ми дава хиреоглифи и неможам да си га изберам мојата општина, пробав од 5 различни броусера и пак исто, и од друг РС ама пак истото.
Може некој да ми помогне ?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сакам да аплицирам за во студенски дом...но ја презапишав 1ва година а сите други услови ги исполнувам дали имам шанци да ме примаат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom