Студентски домови

Член од
17 септември 2012
Мислења
890
Поени од реакции
503
Како да пресметам просечен успех? Оценките од сите 4 год. (со екстерно) плус оценките од матура или?
 

Ler

Член од
19 август 2012
Мислења
33
Поени од реакции
9
Како да пресметам просечен успех? Оценките од сите 4 год. (со екстерно) плус оценките од матура или?
Само оценките од диплома. Собери ги и подели ги со колку вкупно си полагал предмети (вклучувајќи ја и оценката од проектна задача).
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
890
Поени од реакции
503
Аплицирав електронски, закажав на 4ти септември да носам документи. Што документи се потребни да завршам работа утре?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
270
Поени од реакции
435
Аплицирав електронски, закажав на 4ти септември да носам документи. Што документи се потребни да завршам работа утре?
ти пишува убаво шо документи треба, можеш коа сакаш да однесеш не е битен терминот
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
890
Поени од реакции
503
ти пишува убаво шо документи треба, можеш коа сакаш да однесеш не е битен терминот
Аха, најдов сеа не ми ја отвараше страната нешто. Него не ми е јасно за тој заверен образец УППИ, јас сум за прва година и зедов потврда од факултет дека сум запишан, а ова гледам нешто слично е, треба и ние што сме прва година да го имаме? Ако да, ќе морам да одам пак на факултетот пошто на крајот гледам треба потпис од продеканот за настава?
 
Член од
25 мај 2015
Мислења
14
Поени од реакции
0
Некој искуство со 3та зграда Стив? Дали е исто и таму сменет инвентсрот? Како оди со интернет?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.053
Поени од реакции
18.821
Аха, најдов сеа не ми ја отвараше страната нешто. Него не ми е јасно за тој заверен образец УППИ, јас сум за прва година и зедов потврда од факултет дека сум запишан, а ова гледам нешто слично е, треба и ние што сме прва година да го имаме? Ако да, ќе морам да одам пак на факултетот пошто на крајот гледам треба потпис од продеканот за настава?
УППИ образец не треба да носат бруцоши, тоа е за предвидени и положени испити.
Некој искуство со 3та зграда Стив? Дали е исто и таму сменет инвентсрот? Како оди со интернет?
Го сменија инвентарот летово во 3-та зграда. Сменија кревети, маси, столови и шкафови. Интернет нема.
 
Член од
25 мај 2015
Мислења
14
Поени од реакции
0
УППИ образец не треба да носат бруцоши, тоа е за предвидени и положени испити.

Го сменија инвентарот летово во 3-та зграда. Сменија кревети, маси, столови и шкафови. Интернет нема.
А неотел пример да си ставиш, добра брзина фаќа?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.053
Поени од реакции
18.821
А неотел пример да си ставиш, добра брзина фаќа?
Да, брзината е супер. Може 2-3 соби да се договорите и да си земете пакет од неотел од 100гб месечно.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.702
Поени од реакции
738
Кога е последен ден за носење документи за бруцоши?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
890
Поени од реакции
503
Кога е последен ден за носење документи за бруцоши?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Утре, него потврда за плата од фирмата каде што работи родителот се зима или од УЈП? Треба ли нешто да извадиме од УЈП или тие сами проверуваат?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
270
Поени од реакции
435
Утре, него потврда за плата од фирмата каде што работи родителот се зима или од УЈП? Треба ли нешто да извадиме од УЈП или тие сами проверуваат?
од фирмата на родителот, декларација за прием на плата и за месец јуни дека примил плата

од ујп сами си зимаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom