Студентски домови

Член од
15 август 2011
Мислења
52
Поени од реакции
14
не за жирантите треба нели потврда од плата. Само незнам од колку плати...

Не треба вакво нешто, трета година ми е ова во студентски, досега не ми требало ова. Треба обврската за жиранти да ти е целосно пополнета, со соодветни потписи и печати од работните места на жирантите, и копии од личните карти на жирантите. Шо се однесва до жирантите, ова е се шо треба. Јас колку шо знам барем.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Te молам извести не после како си поминал и како се одвива се.
не ветувам бидејќи не сум сигурен дали ќе дојдам до интернет. Планирам да отспијам таму една вечер имам нешто работа и утре.
али ако седнам на нет обавезно ќе пишам како стојат работите.
 
Член од
15 август 2011
Мислења
52
Поени од реакции
14
Некој дали знае да ми каже до колку работе администрацијата у Кузман?

До 13:00, ама за вселување лани дента ко се вселував останаа до кај 18:00, имаше многу луѓе дојдени за вселување, со багаж итн, немаше смисла едноставно да ги вратат. Останаа се дури да го сместат последниот (мене xD).
--- надополнето: 2 септември 2013 во 03:09 ---
Тогаш и тебе те замолувам да кажеш како иде распределувањето на собите, делот со цимерите и цената.

Обавезно. (y)
 
S

StormRage

Гостин
I'll go scout the territory too... иако не сум (уште) примен... па ќе ви кажам што како...
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Ќе оди некој утре да се вселува , ако сака да пише потоа дали може да се бира цимер и соба ?
собите нема да ги делат од совет на станари. Лани тие ги делеа и можеше да си бираш соби и цимери. Годинава советот на станари нема да има допирна точка со делењето на собите. Така ми кажаа тие. И луѓето што се совет на станари се чудат кој и како ќе ги определуваат собите и цимерите.
Еве пред малку се вселив може да бираш и соба и цимери :D т.е. цимери неможам да бирам (нема луѓе) прв сум :D
 
Член од
4 август 2011
Мислења
176
Поени од реакции
517
Еве пред малку се вселив може да бираш и соба и цимери :D т.е. цимери неможам да бирам (нема луѓе) прв сум :D
Нешто слушнав дека сега прво треба да ги уплатиме во банка тие 200-300 денари колку што беа документите што ги земаме од портирот, па после пак да се враќаме во банка за да ја уплатиме станарината за првиот месец. Точно е ова?
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Еве пред малку се вселив може да бираш и соба и цимери :D т.е. цимери неможам да бирам (нема луѓе) прв сум :D
Тие од совет на станари ли ги делат собите или управничката ?
 
K

Kacar

Гостин
Дали има заинтересиран бруцош доколку не биде приман во студентски дом да бидеме на стан(гарсониера) ??
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Ај некој што веќе се вселил во Гоце да информира што како :) Посебно во врска со цените :)
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.520
Поени од реакции
2.366
Ај некој што веќе се вселил во Гоце да информира што како :) Посебно во врска со цените :)
процедурата е вака
1. купуваш уплатници и плаќаш за ксж и документи околу 500 ден
2. со платени тие 2 работи одиш кај управникот да земиш документи
3. потполнуваш документи и со платена рата за месец септември 3445 за двособна соба одиш кај управникот да земиш соба. Ако сакате цимерки, двете истовремено треба да бидите кај управникот.
4. земате соба, си купувате нова брава ја менувате старата и то е то.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
процедурата е вака
1. купуваш уплатници и плаќаш за ксж и документи околу 500 ден
2. со платени тие 2 работи одиш кај управникот да земиш документи
3. потполнуваш документи и со платена рата за месец септември 3445 за двособна соба одиш кај управникот да земиш соба. Ако сакате цимерки, двете истовремено треба да бидите кај управникот.
4. земате соба, си купувате нова брава ја менувате старата и то е то.
Чек, КЗЖ се плаќа на портирница? А ратата у банка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom