Студентски домови

Член од
5 декември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
10
Информација: 4200 денари месечно ќе било у Гоце годинава :eek: . Мора некој да ги покрие трошоците за оние што се ослободени од плаќање изгледа.
Колку е сигурно? И јас подслушнав ама од неофицијални извори
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Информација: 4200 денари месечно ќе било у Гоце годинава :eek: . Мора некој да ги покрие трошоците за оние што се ослободени од плаќање изгледа.
Wat ?
Конкурост беше дека ќе покријат трошок на 40% од вкупниот број на студенти што имаат примања < 8 000 , а тие во секој студентски по 40 студенти дали ослободија од плаќање.
Двајца другари на кој примањата им беа испод 6000 ги одбија, а самите се чудат зашто.
Заради тоа државата да не им лпаќа изгледа.
Ако е Кузман 4200-4500 можно е и стан да се бара за некој месец.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Wat ?
Конкурост беше дека ќе покријат трошок на 40% од вкупниот број на студенти што имаат примања < 8 000 , а тие во секој студентски по 40 студенти дали ослободија од плаќање.
Двајца другари на кој примањата им беа испод 6000 ги одбија, а самите се чудат зашто.
Заради тоа државата да не им лпаќа изгледа.
Ако е Кузман 4200-4500 можно е и стан да се бара за некој месец.
Колку е сигурно? И јас подслушнав ама од неофицијални извори
Не сум уште сигурна колку е веродостојно ова, али ако е така, стварно не се нормални.
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
Исто и греалки и решо-а немало да можат да се носат... Не се во ред бреееј, поготово во Гоце, без греалка зимно време не се поминува :confused:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Абе и јас наслушнав дека и Кузман ќе било поскапо годинава ама колку е точно не знам, ај утре ако оди некој да се всели нека каже.
 

51743

Тепач на време
Член од
27 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
--- надополнето: 30 август 2013 во 19:26 ---


И во книжари
Или пак во банка. И не чекајте таму на лице место да ја купете.. Купете си порано да не барате по цело Скопје меници.
 
S

StormRage

Гостин
Исто и греалки и решо-а немало да можат да се носат... Не се во ред бреееј, поготово во Гоце, без греалка зимно време не се поминува :confused:

нека живеат тие во остава без греалка -_-

Не_Сум_ЏинЏер знае, јас смрзнав со греалка не па без греалка...
А ич не ги ебам, само да стигнам до соба, а ќе стигнам... LET THEM COME!
--- надополнето: 2 септември 2013 во 02:14 ---
собите нема да ги делат од совет на станари. Лани тие ги делеа и можеше да си бираш соби и цимери. Годинава советот на станари нема да има допирна точка со делењето на собите. Така ми кажаа тие. И луѓето што се совет на станари се чудат кој и како ќе ги определуваат собите и цимерите.

ааа не, ако е така подобро да одам да си фаќам стан ја... неможам сам да се поднесам не па некој неартикулисан да ми опнат...
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Ај за некој саат ќе видиме што е како е и кои се новите правила ;)
Туку немам земено меница, во близина на пелагонија идеја некој од кај може да се најде вакво чудо, или низ центар?
Студентски збор дали би имало успат ми е?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
нека живеат тие во остава без греалка -_-

Не_Сум_ЏинЏер знае, јас смрзнав со греалка не па без греалка...
А ич не ги ебам, само да стигнам до соба, а ќе стигнам... LET THEM COME!
Ја потврдувам дека и со греалка смрзнувавме кога немаше вино :) А после кога стаивме изолација на прозорот малку помалку смрзнувавме, ама за секој случај си пиевме вино. :D
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ај за некој саат ќе видиме што е како е и кои се новите правила ;)
Туку немам земено меница, во близина на пелагонија идеја некој од кај може да се најде вакво чудо, или низ центар?
Студентски збор дали би имало успат ми е?
Имаш Про-Кредит банка веднаш до Пелагонија, се купува меницата 100 денари е.
 
Член од
15 август 2011
Мислења
52
Поени од реакции
14
А на вселувањето треба да одиме со уплатници од платена станарина и КЗЖ? Од кај да знам како да ги пополнам..
И ај кажувајте во Стив во која зграда од машките има повеќе кревети со 5 соби :D

Кога ќе одиш да се вселиш во студентскиот на портирница се купуваат документи во кои шо ги има и уплатниците, треба само да дополниш твои податоци и да уплатиш. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom