Струмица

Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
More zaev ne samo strumica si pusti korene i nakaj valandovo. U pirava pola od zemjata so se rabote za zemjodelstvo saa e treva zasadeno isto i za jusifovo (tama mestih kameri na edna plantaza mozno da imase 30+dekara zemja i u sred mini pogon za obrabotka za "med. Potrebi") I da ja legalizire nema nis da smene u strumica se puse treva na seko kose samo so togaj nema da si igrat miznicka. Ke dojde vreme fraer so 2jka dzoint da sete nis centaro.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Глобал гори, а идиоти си прават селфија пред пожарот. Што се' не трпи земјава.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.900
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Jas kako sto.vidov vnatresnosta kaj patkite i zelezarijata gori celo, neveruvam deka pozarot e od instalacija ovaa mi deluva na podmetnato
 
Член од
21 март 2014
Мислења
509
Поени од реакции
366
Абај стално вртат мерки седи дома седи дома, никој не се замаре, пола град излезел соберале се как хор и тва без маски..
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ојде пазаро... (Пошто ова не е трговски), жално е што многу фамилии живеат од тие дуќанчиња.

Кога се прави ФУШЛЕРСКИ овде, секогаш ќе биде така. Нова градба да нема централен систем за гасење?

Никад нема да биде, никад. Ете сме:

srr.png
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Ојде пазаро... (Пошто ова не е трговски), жално е што многу фамилии живеат од тие дуќанчиња.

Кога се прави ФУШЛЕРСКИ овде, секогаш ќе биде така. Нова градба да нема централен систем за гасење?

Никад нема да биде, никад. Ете сме:

Прегледај го приврзокот 279924
Koga go gradea Global go gradea na divo i varkaa da go napravat samo i odposle gl legalizira, ne e cudno i da nema nikakov sistem za gasnenje a nema da me cudi i da nema hidranti vo vnatresnosta. Da bese ovaa nekoja evropska drzaba sega trebase da ima temelna istraga i da se kaznat site onie koi napravile propusti pocnuvajki od toj sto ja dizajniral zgradata, toj sto ja gradel i togasnio gradonacalnik da ponesat odgovornost.

A za voziloto trebalo da go parkirat i ovoj od strumica old tajmero pa da bide slikata uste podobra.
Автоматски споено мислење:

Пожарникарите на терен посочуваат дека објектот имал несоодветна противпожарна заштита, а немало, или не работел ниту еден хидрант во „Глобал“.
 
Последно уредено:

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Koga go gradea Global go gradea na divo i varkaa da go napravat samo i odposle gl legalizira, ne e cudno i da nema nikakov sistem za gasnenje a nema da me cudi i da nema hidranti vo vnatresnosta. Da bese ovaa nekoja evropska drzaba sega trebase da ima temelna istraga i da se kaznat site onie koi napravile propusti pocnuvajki od toj sto ja dizajniral zgradata, toj sto ja gradel i togasnio gradonacalnik da ponesat odgovornost.

A za voziloto trebalo da go parkirat i ovoj od strumica old tajmero pa da bide slikata uste podobra.
Автоматски споено мислење:

Пожарникарите на терен посочуваат дека објектот имал несоодветна противпожарна заштита, а немало, или не работел ниту еден хидрант во „Глобал“.
Немало ни еден хидрант или не работел ни еден хидрант?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.900
Ќе се омрсат газдите на глобал од осигурањето.
Нема Глобал газда, цел е распродадан на приватни лица односно повеќе лица се сопственици на дуќаните внатре. На другар татко му цел дуќан му е тоталка, 150к евра платен пред 4 години, плус 20к евра роба внатре.

Страшни слики, првиот спрат целосно е уништен, плус неколку дуќани зафатени и од вториот спрат. Штетата со се роба со се ќе биде сигурно неколку милиони евра, се надевам осигурување имале луѓето.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Koga vlegle pozarnikarite vo global prvo se upatile kon hidrantite koi ne rabotele, bidejki pred 4 godini koga temp bese -20 se zaledile i istite nikoj gi nema popraveno i von funkcija.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
И после народот бил лош. Живеј во ПАРТАЛ држава, па немало да се критикува. Срамота срамота, да не ти се деси нешто лошо овде у државата. Ни пожарна, ни амбуланта не ти помага.

Само Полиција може да те казни, дека за нив пари за нови возила има... мора некој да ги штити политичарите и да го казнува обичниот народ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom