Струмица

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.346
@STEALTH во никој случај нема да те прими сабота, да не одиш за џабе. Од понеделник до петок од 2 до 5 ли е или 6 незнам и толку. Стара е веќе, порано многу повеќе работеше.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Бев денес пред 18:00, истегнат мускул ми е наводно. Не сум бил за кај неа т.е немам нешто шинато или изместено.

Јас ја гледам првпат женава у живот, стара е - да, ама пак ми изгледаше витална и бистра со мозокот.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.790
Кој е следен објект у касарната шо ќе го запалат ? :angel::angel:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
Кој е следен објект у касарната шо ќе го запалат ? :angel::angel:
Uste ovoj ostana do Dijaliza sto do pred 1 godina imase vojnici sto go cuvaa , odkoga si otidoa vojnicite i nego go iskradoa pa ostana uste toj da go zapalat. Od cela kasarna ostana uste toj objekt i toj sto go zapalija denes. Nesto se mati rabotata nekoj saka da gi kupi za evtini (bez) pari, Vice-Mice, Zikol.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Колку души бее зберани на протесто ? Нигде на порталите не видех информација ... ако има некој линк споделејте да се информираме ..
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
Протестот кој требаше да се одржи #ПротестПрекуЗабава беше прекинат насилно затоа што по наредба било да се прекине не знам ни по кој член ни по кој закон со ИЗГОВОР тоа било ЗАБАВА а не ПРОТЕСТ и сум го загрозувал јавното здравје во паркот на отворено! Пред да дојдат и тие што за почеток беа присутни сите беа избркани! 50 полицајци групирани сите заедно пред се вие бевте по загрозени од колку ние! Со тоа ми е ускратено МОЕТО ,,ДЕМОКРАТСКО” право не дочекаа ни да видат како ќе се одвива целиот настан па да превземат нешто! И ДА ова не е партиски собир па да очекувавте илјадници народ! Ова било личен мој кејф и сум си правел забава... протестот беше уредно пријавен во СВР! Ако ова не е наредба зошто пред тоа не беше објаснето! По добро да сум одел на улица да сум блокирал улици да кршам да палиме од колку ова! Ако ова е демократија... Но овде нема застанување! За моите права ќе се борам! Фала на сите за целосната поддршка и на присуството Се гледаме наскоро! Уште посилни и во поголем број! За нашите права!! Ова е само еден голем почеток! Останете во добро здравје и чувајте се! Се гледаме наскоро
Автоматски споено мислење:

⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠ Демократијата од денеска можам слободно да ја прогласам за #УМРЕНО Поради грешка информација која ја имате добиено во СВР дека ова била моја лична забава и ќе профитирам од истиот ,,НАСТАН” по некое време изгледа сфативте дека не е така се консултиравте ваљда што да правите, и ви НАРЕДИЈА како и да е да биде прекинато! Нека ви е на чест сите полицајци кои бевте дел од тоа и немавте никакви аргументи за да ме приведите бидејќи го рековте и тоа! Изгледа чекавте на некој кикс па да го направите но се лажете! Ова е МИРЕН протест! А не како што ми рековте протест било на улици ова било забава! Па да ПРОТЕСТ ПРЕКУ ЗАБАВА! Само да знаете дека протест има! Не застануваме овде ќе се избориме за нашите права! Само да знаете ова го нема никаде во светот а ќе сме влегувале у ЕУ... УБАВА ВЕЧЕР СЕ ГЛЕДАМЕ УТРЕ! #НекаТрепка FB_IMG_1600466625755.jpg FB_IMG_1600466622876.jpg
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.346
Ќе умрат и заевци шо се секираш, никој не е вечен. Крвната лоза да им га ебам цела.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Тва се знааше оти нема да им дозвољат, аватар се и ќе останат монопол у Струмица.
Вии (и фифката) мисљаате оти рушате режим у 2016, а уствари саа гледате на каков режим се наденаате. Затва колко мее криво, толко мее и мило..
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.549
Тва се знааше оти нема да им дозвољат, аватар се и ќе останат монопол у Струмица.
Вии (и фифката) мисљаате оти рушате режим у 2016, а уствари саа гледате на каков режим се наденаате. Затва колко мее криво, толко мее и мило..
Заев е газда или пак негови луѓе.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
На бате Вице е. А сеа кој се води како раководно лице незнам, али кој и да е обичен параван е.
Ako mislite na avatar gazda e mazot na sestrata na trajce zaev bratuced na z.z i v.z
Автоматски споено мислење:

Тва се знааше оти нема да им дозвољат, аватар се и ќе останат монопол у Струмица.
Вии (и фифката) мисљаате оти рушате режим у 2016, а уствари саа гледате на каков режим се наденаате. Затва колко мее криво, толко мее и мило..
Istoto i jas vcera go slusnav deka fifkta zaedno so site drugi protestirale protiv rezimot na grujo a sega istiot strada od tie. Kolko e tocno neznam
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
Тва се знааше оти нема да им дозвољат, аватар се и ќе останат монопол у Струмица.
Вии (и фифката) мисљаате оти рушате режим у 2016, а уствари саа гледате на каков режим се наденаате. Затва колко мее криво, толко мее и мило..
I Vila park rabotase za vreme na policiski cas, a drugite ugostitelski objekti ne rabotaa..
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.790
Легендите од горната маала растурат, украден мртовец од инфективно, пред судо една со друга банда се тепаа цела полиција, па дури и ЕБР бее там не се виделе такви герилци до саа :ojeaa::ojeaa::ojeaa::ojeaa:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom