Струмица

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Фестивалот на германски филм почнува од вечерва, влезот бесплатен.

 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Шо прајте струмичани? :) Ќе идиме за нова година друштво од 4-5 мина, да не имате стан за изнајмување за 31-ви и 1-ви вечерта или познавате некој шо изнајмува?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Шо прајте струмичани? :) Ќе идиме за нова година друштво од 4-5 мина, да не имате стан за изнајмување за 31-ви и 1-ви вечерта или познавате некој шо изнајмува?

Стан никој нема да ти изнајми. Би ти препорачал да дојте у Пабо на журка :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Стан никој нема да ти изнајми. Би ти препорачал да дојте у Пабо на журка :)
Дај бе чоек види прашај, спрат од куќа нешто, шо да е да не има? :) За во Селект демек чидиме, таму се запнати другариве.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Да не праам анти реклама. Ама секаде одете, само у Селект не. А за спрат, куќи, такви ствари има, ама од лошо искуство луѓето нејќаат да изнајмат. Или ќе треба ептен многу да платите...
 
Z

Zoza

Гостин
U selekt e najgglupo za nova god ne ni pomisluvajte tamu da odite....pabo, p.r. u esleranto pa moze i u ddr.lokali samo selekt ne...a za kuka tesko da najdate veruvi...
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
селект бате елена велеска ќе ни пее а за соби има нешто се издават у една зграда на влезо на Струмица од кај радовиш али па е скапо над 200 евра месечно а вие сте за 2 3 дена престој поарно одејте на пазар3 пишајте соби изнајмуване за Струмица па ке се наа нешто асално аје позз од Струмица на улица
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.101
I jas planiram za nova godina da dojdam vo Strumica...I mene mi treba nesto slicno kako soba,sprat ? Vo koj kafic da ideme ? Ili treba odnapred da si platis t.e rezerviras?
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
I jas planiram za nova godina da dojdam vo Strumica...I mene mi treba nesto slicno kako soba,sprat ? Vo koj kafic da ideme ? Ili treba odnapred da si platis t.e rezerviras?
Унапред е... За да си резервираш маса и слични глупости... За кафич зависи шо слушаш... Во глобала секаде е фолк и турбофолк со исклучок мислам оти ке биде на У Пабо и ТНТ(рок кафич)... Цени за у кафиче незнам как се движат за у ресторант кафана од 1500 па на горе... Кафич добро би требало да биде у ПР ако организира Арт исто така...Селект е Елена Велеска, Платинум појма немам кој ке биде...
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.101
Унапред е... За да си резервираш маса и слични глупости... За кафич зависи шо слушаш... Во глобала секаде е фолк и турбофолк со исклучок мислам оти ке биде на У Пабо и ТНТ(рок кафич)... Цени за у кафиче незнам как се движат за у ресторант кафана од 1500 па на горе... Кафич добро би требало да биде у ПР ако организира Арт исто така...Селект е Елена Велеска, Платинум појма немам кој ке биде...
Blagodaram...Imam uste nesto da prasam...Dali bi mozelo ete vo nekoj kafic da si vlezam i normalno karta da si platim,zosto nema koj da mi rezervira? I najbitnoto na mn mesta sum odel i kade ima gostoprimvstvo kade ne...Na nekoi mesta te gledaat od strana si i odma tepackata...Znaci doagjam da si projdam ubavo i da se zabavuvam i sekako da ja posetam Strumica koi epten ja falat :)
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Blagodaram...Imam uste nesto da prasam...Dali bi mozelo ete vo nekoj kafic da si vlezam i normalno karta da si platim,zosto nema koj da mi rezervira? I najbitnoto na mn mesta sum odel i kade ima gostoprimvstvo kade ne...Na nekoi mesta te gledaat od strana si i odma tepackata...Znaci doagjam da si projdam ubavo i da se zabavuvam i sekako da ja posetam Strumica koi epten ja falat :)

Појма немам да ти кажам искрено... Би требало да може, само не ми се верува дека ке имаш маса...Би требало да стоиш на шанк доколку не ти претставува тоа проблем... За гостопримството го имаш секогаш во Струмица... Тепачките во последните години се реткост, а на Нова Година во глобала сите се расположени... Во кафичите главно е мирно и мислам дека ке немаш проблем и ке си поминиш убаво...;)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.101
Појма немам да ти кажам искрено... Би требало да може, само не ми се верува дека ке имаш маса...Би требало да стоиш на шанк доколку не ти претставува тоа проблем... За гостопримството го имаш секогаш во Струмица... Тепачките во последните години се реткост, а на Нова Година во глобала сите се расположени... Во кафичите главно е мирно и мислам дека ке немаш проблем и ке си поминиш убаво...;)
Ti blagodaram sakam ubavo da si projdem pa zosto da ne i nekoe prijatelstvo da steknem..Barav neso sobi za 1 nok ,ima li nesto osven vo hotelite zosto ke gledame neso poevtino da projdeme vo toj plan :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom