Струга

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.493
Со оглед кој е типов шо е директор мува немат да го полазит
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Последно во струга бев во 2012 и си поминав убаво. ме бендиса градот а и смештајот шо го најдовме беше одличен, за 2000 денари 7 дена плус уште толку за тие дена потрошив. Бев тогаш пешки до тој манастирот во Калишта и памтам дека плажите по патот беа диви, со многу змии. Дали е уште така и дали кај калишта плажата е убава?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.493
Од тогаш е изменето доста незнам на која плажа си бил тогаш веројатно кај Бисер сеа подолу имаш кај Изгрев плажа која веројатно е средена пошо хотелот ти е сп 5 ѕвезди не сум бил во скоро време натаму кај Изгрев појди ливадишта кај кампон одлично место и плажа перфектно за уживање
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Пред неколку дена, струшкиот локален медиум VOX Struga објави информација дека „градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко планира да го даде под концесија целиот брег на Охридското Езеро кој се наоѓа во границите на општина Струга. Секој агол на брегот ќе стане приватна плажа...
Целата сторија тука.
 
Член од
12 јуни 2021
Мислења
24
Поени од реакции
24
mi treba nekoj od struga za pomos,dokolku bi sakal nekoj da mi pomogne mi mu bil blagodaren,ispratete mi poraka ve molam :)
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.526
Поени од реакции
5.707
Kako e so plazite na Biser I Izgrev? Moze nadvoresni gosti da vlezat ili samo za nivni gosti e napraveno?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Кои плажи се најубави во Струга?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.493
Kako e so plazite na Biser I Izgrev? Moze nadvoresni gosti da vlezat ili samo za nivni gosti e napraveno?
Бисер мојт Изгрев на плажа исто мислам мојт надворешни гости.
Автоматски споено мислење:

Кои плажи се најубави во Струга?
Ако си за капење на машка или Бисер/Изгрев ради поголема чистота на вода зш извори имат најчиста е Версус ако ти е да тераш шема некоја јебига ама за капење јок а и место тешко да најш таму ја таму сум почесто пошо ми е преку пат неам многу време за плажи дали 5 пати сум искапен овие 6-7 години утре планирав сефте да напрам
 
Последно уредено:

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Мислење за Хотел Галеб? Шо гледам по сликите има плажа некоја пред него, тоа ми е најбитно бидејќи сум со деца.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Мислење за Хотел Галеб? Шо гледам по сликите има плажа некоја пред него, тоа ми е најбитно бидејќи сум со деца.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
Има плажа само е преку пат.
Иначе хотелот е од екс-ју тип на хотели, нема модерни соби и услуги ама јадењето им е добро. Имаат и голем двор со зеленило. Ноќе е многу мирно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom