Струга

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Има плажа само е преку пат.
Иначе хотелот е од екс-ју тип на хотели, нема модерни соби и услуги ама јадењето им е добро. Имаат и голем двор со зеленило. Ноќе е многу мирно.
А хотел Бисер?

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 
J

joli1

Гостин
После градов кај што сум се родил и живеам, Струга ми е дефинитивно најомилен град.

Фин, културен и гостопримлив народ, цените реални и онакви какви што треба да бидат за наши стандарди, плажите и местата за излегување у близина, ноќниот живот убав, преку лето навечер скоро се е раздвижено, кафаната покрај Дрим со преубав амбиент, храна и услуга, а десетици метри подолу пред една куќа се продаваа преубави крофничиња за кои се чека ред.

Не сум бил можеби неколку години, но знаев цело лето да седам во Струга и го чуствувам како мој град.

Препорака за секој кој што не бил досега.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.526
Поени од реакции
5.708
Struga, plaza Versus : 2 lezalki so cador, 400 denari, 2 nes kafinja, 300 denari. Total = 700 denari.

Grcija, 2 nes so 2 mali flasi voda, so vkluceni lezalki I cador, total = 6 evra

Jebalo Ve makedonski turizam....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Struga, plaza Versus : 2 lezalki so cador, 400 denari, 2 nes kafinja, 300 denari. Total = 700 denari.

Grcija, 2 nes so 2 mali flasi voda, so vkluceni lezalki I cador, total = 6 evra

Jebalo Ve makedonski turizam....
У Грција тие се цените.
А у Струга, скоро неверојатно ми личи такви да се цените.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.494
Struga, plaza Versus : 2 lezalki so cador, 400 denari, 2 nes kafinja, 300 denari. Total = 700 denari.

Grcija, 2 nes so 2 mali flasi voda, so vkluceni lezalki I cador, total = 6 evra

Jebalo Ve makedonski turizam....
СкУПо е таму зш реално најсаглам е ко плажа средена место таму не се најдвит а фискална инспекториве барет само онаму кај шо давет најредовно речи му дај фискална Версус келнеркине се збунвет ќе чекаш 10 мин да истајт мада и никој Струга и небарат фискална особено не овие слезениве од странство не штедат на пари и непрашвет за цени зато и напумпани цени имат Версус едноставно е монопол на некој начин клиентела имат нонстоп со предвреме резервации кој мислам се плаќет тие ресторани 3 тука со вреќи вадет пари.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
310
Поени од реакции
728
Struga, plaza Versus : 2 lezalki so cador, 400 denari, 2 nes kafinja, 300 denari. Total = 700 denari.

Grcija, 2 nes so 2 mali flasi voda, so vkluceni lezalki I cador, total = 6 evra

Jebalo Ve makedonski turizam....
Не ли ви е мака со патетикиве бе, жалење како е скапо, сликање фискални, споредби со грција и остало ??? Па бе брат провери тоа цените пред да седниш, ако не ти одговарет фино лепо смени место никој со сила не те терат да им оставаш пари, милион пати сум бил во Струга и градот е дури пре-ефтин ама буквално за секој џеб, тоа колку ке потрошиш Охрид Струга Маврово а колку грција е сосема релативна ствар, ама да ми каже некој дека нашиве биле поскапи мало морген, па во Скопје со поглед на раскопана улица 4 чаја ни наплатија 500 ден ебемте
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.526
Поени од реакции
5.708
Poleka malku...
Nigde nema ni patetika, uste pomalku zalenje... Samo fakt.
Ceni ne proveruvam pred sednuvanje zasto mozam da si dozvolam takov siten luksuz bilo kade vo MK.
Ama, drugo e muabetot. Vidi, "skapo" e mnogu relativna rabota. Se se sveduva na toa - sto dobivas za taa vrednost. I kolku, istoto toa, mozes da go dobies na drugo mesto.
I sega, posto so godini profesionalno imam kontakt vo turizam, prilicno dobro znam kade e makedonski turizam... I kako so godini site turisticki rabotnici kukaat I baraat subvencii od drzavata... I dodeka nasi luge masovno odat vo sosedni drzavi, kade za pomali pari dobivaat mnooogu poveke nie uste ziveeme vo 80- desetite... Pa samo na forumov ke procitas kako prav turist trebalo da uziva I da ne gleda kolku pari ke ostavi, ili kako e normalno losa usluga oti kelnerot bil malku platen, ili imase nekoj clen sto plukal vo kafeto na gostite, jbt...
Pazi, mene Struga mi e ubava. I Ohrid delumno... Ama, veruvaj, ne postoji plaza na Ohridsko kade e normalno za lezalki I kafe da platis duplo ili troduplo otkolku vo Grcija ili Albanija na more.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
После градов кај што сум се родил и живеам, Струга ми е дефинитивно најомилен град.

Фин, културен и гостопримлив народ, цените реални и онакви какви што треба да бидат за наши стандарди, плажите и местата за излегување у близина, ноќниот живот убав, преку лето навечер скоро се е раздвижено, кафаната покрај Дрим со преубав амбиент, храна и услуга, а десетици метри подолу пред една куќа се продаваа преубави крофничиња за кои се чека ред.

Не сум бил можеби неколку години, но знаев цело лето да седам во Струга и го чуствувам како мој град.

Препорака за секој кој што не бил досега.
Треба да отидеш пак, само ако останеш повеќе денови симни си доволно филмови за навечер :D
 
Член од
24 август 2017
Мислења
310
Поени од реакции
728
Poleka malku...
Nigde nema ni patetika, uste pomalku zalenje... Samo fakt.
Ceni ne proveruvam pred sednuvanje zasto mozam da si dozvolam takov siten luksuz bilo kade vo MK.
Ama, drugo e muabetot. Vidi, "skapo" e mnogu relativna rabota. Se se sveduva na toa - sto dobivas za taa vrednost. I kolku, istoto toa, mozes da go dobies na drugo mesto.
I sega, posto so godini profesionalno imam kontakt vo turizam, prilicno dobro znam kade e makedonski turizam... I kako so godini site turisticki rabotnici kukaat I baraat subvencii od drzavata... I dodeka nasi luge masovno odat vo sosedni drzavi, kade za pomali pari dobivaat mnooogu poveke nie uste ziveeme vo 80- desetite... Pa samo na forumov ke procitas kako prav turist trebalo da uziva I da ne gleda kolku pari ke ostavi, ili kako e normalno losa usluga oti kelnerot bil malku platen, ili imase nekoj clen sto plukal vo kafeto na gostite, jbt...
Pazi, mene Struga mi e ubava. I Ohrid delumno... Ama, veruvaj, ne postoji plaza na Ohridsko kade e normalno za lezalki I kafe da platis duplo ili troduplo otkolku vo Grcija ili Albanija na more.
Види сега не може две три места да ти се репер за цел град-место и според тоа да судиш дали е скапо дали вредит или не, за патетиките и тоа како секоја година све само фискални се сликет све само некој без врска коментари на исфустрирани луѓе портали за клик-лајк-комент и остало да не навлагам ама стварно е предосадно и очајно, друга работа живееме во капитализам и ако сакат некој и 1000 ка нека стави лежалка, твое мое и било чиво право е дали ке платиш за истата - наши пари се ако заслужвит ке платам ако не ко ги ебе имат други места. Тоа за кенлерите не би да коментирам имат секакви од најголеми идиоти до луѓе да ти е срам ако не им оставиш бакшиш.
Во Охрид- Струга не сум платил поќе од 150ден, друго не знам каде си ја пишал Албанија за споредба еднаш бев и уше еднаш ни во лудило-пропаст невидена, за Грција освен тоа лежалките на плажа во пакет со кафе што е друго ефтино ??? па кафе на по ок место е 5-7 евра, за една недела тоа што ке потрошам во Грција во Охрид и Струга цела година ке го трошам за кафе и ресторани, така да доста со тие муабети дека грција е поефтина молимте, искоментирав само зш до сеа не вервев дека некој ке речит дека Струга била скапа ама ете имало и такви јбг
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.101
Ај некој нека предложи апартмани во Струга искуство и слично?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398

...се уште важи „како Струга нема друга“, а посебно за фалење е мајсторот кој ја поставувил настрешницата како тоа цврсто и квалитетно изработено!
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.494
Пилиќ во форма. Калабиќ мајката им ја еба којзнајт шо им фрлат во ракијана. Иначе во последно све поќе луѓе за Демир Хисар глеам патовет многу лудаци се накотија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom