Стриптиз бар во Скопје?

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
161
Дали има воопшто стриптиз бар во скопје? Знаете ли некој? Име, локација.... цени...

Јас мислам дека имаше еден во ГТЦ ама незнам дали уште работи...:toe:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Тоа што беше стриптиз бар на времето до ГТЦ, работеше кога беф средно, значи ептеМ одамна.
Потоа имаше Плејбој кај стара железничка, ама и тоа одамна престана да биде стриптиз бар.

Леле градоф мој, за срамота, метропола без стриптиз бар.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Имаме доста нелагални и стриптиз барови и јавни куќи:)
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
Mene mi imaat kazano deka ima 2 bara kaj kaficot li.Ama nz dali use rabotat.Samo so se vrativ od bansko tamu ima 3 striptiz bara.Sramota e Skopje da nema a bansko da ima 3 bara.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Се е за парите бе брат ....:tapp:
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
јас за Велес знам дека имаше стриптиз бар по европски терк (не знам дали уште постои) ама за Скопје навистина немам слушнато
 
Член од
3 август 2008
Мислења
250
Поени од реакции
2
Мора и би требало да има. Моментално кои функционираат не сум сретнал.
 
N

n/a

Гостин
Ехехехе... што пцовки и нервози се потрошени у мое друштво на оваа тема,само да знаете...:vozbud:
Во Скопје нема стриптиз бар,да имаше ние многу пијанства и релативно досадни и еднолични ноќи ќе си ги направевме каде-каде поинтересни.

Имаше на времето... коските ги оставивме у Панорама,Сокол го држеше.
Тоа е единствениот стриптиз бар кој што личел на тоа што треба да биде и го имало некогаш во Скопје...
се останато била тешка лакрдија.
или стриптизетите се `шетачици` -(незнаат да играат,две лево,три десно,круг околу шипка...и пак се од поново...:kesa:)
или местата биле ужас.
 
N

n/a

Гостин
Mene mi imaat kazano deka ima 2 bara kaj kaficot li.Ama nz dali use rabotat.Samo so se vrativ od bansko tamu ima 3 striptiz bara.Sramota e Skopje da nema a bansko da ima 3 bara.
хахаха...
има бе таму.
И по препорака се влегува само.
Ама ниту женските знаат да играат... ниту пак местото го бива.
:toe:
Позитивна нула.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.324
Мора и би требало да има. Моментално кои функционираат не сум сретнал.
Во Скопје нема. Ама во коридорот Групчин-Велешта ги има колку сакаш. Башка газдите се ептен услужливи и се прилагодуваат на вкусот на купувачите, широк асортиман, солидни услови, е сега знае да биде и ризик јак, мила душа, планински превои итд.

А за Скопје не ни треба да има. Еднаш дојде ди-џејка да пушта топлес да и беа брадвиците зеници ќе завршеше со кокошкино слепило. И си отиде со коментар Никаде не ме фаќале толку како во Скопје. Ај у реду разбирам дека таква професија си одбрала, ама и нашиве се како монаси од Јеменска џамија пуштени.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Треба да има стриптиз бар по европски терк во Скопје дефинитивно.

Ама треба и ние да имаме култура како да се однесуваме во стриптиз бар. Треба да се знае разлика што е стриптиз бар а што е јавна куќа. Кај нас повеќето го поистоветуваат.

Може во Скопје има нелегални стриптиз барови, кои веројатно повеќе личат на биртии и со девојки кои немаат појма од танцување. (можеби секоја девојка може да се продава и да биде курва, ама не може секоја да ја бидува за стриптизерка и добро еротски да танцува :))
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
i sk mi go pravite grad:D dojdite gostivar da se iznaebete od gledane :D
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
i sk mi go pravite grad:D dojdite gostivar da se iznaebete od gledane :D
така е отидете у тетово или гостивар и ке се изнагледате колку сакате, ама ако ве фати полиција ние не сме криви :tapp:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
treba da ima i javni kuki i striptiz barovi i prava hristijanska drzava.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom