Стрипови

Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.229
Поени од реакции
7.883
Сакам стрипови ама е скапо ако го тераш како хоби да правиш колекција. Едно време се нафилмав почнав да купувам од трафика но си реков чекај застани многу пари одат. Не живеам во Скопје, не возам и не бев тогаш никаде вработен. Средно школо бев и парите џеплак кој ми ги даваа мојте нормално беа за јадење

И тоа купував Загор, Алан Форд дури неколку пати Текс, Блек, Талични Том..

Сега со скапотијава не ни помислувам воопшто да купувам стрипови да читам.
имаш одлична замена а тоа е читање на лаптоп или таблет, јас дури и таблет купив за таа намена ама пак купувам стрипови, а доста работи се наоѓаат и по интернет.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.554
имаш одлична замена а тоа е читање на лаптоп или таблет, јас дури и таблет купив за таа намена ама пак купувам стрипови, а доста работи се наоѓаат и по интернет.
Да но проблемот е што со англискиот не сум добар. Српски знам дека има но концентрација и нерви немам за читање на телефон, лаптоп, таблет..
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.229
Поени од реакции
7.883
Да но проблемот е што со англискиот не сум добар. Српски знам дека има но концентрација и нерви немам за читање на телефон, лаптоп, таблет..
за комуникација и јас не сум нешто баш нај нај, ама за читање книги и стрипови немам проблем, мој совет ти е да запишеш некој курс за англиски јазик, па макар и на интернет... потреба е човече и тоа голема сакаме да признаеме или не, поготово еве вака ако немаме средства да испазариме работи кои се на јазик кој што го разбираме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom