Стреларштво во Скопје

Член од
20 јули 2012
Мислења
5
Поени од реакции
2
Ме интересира каде има стреларшки клубови во Скопје ( ако воопшто има ) ? Сакам да почнам да се занимавам со стрелање ( она со лак и стрели) и незнаев каде да се обратам. Ако некој знае нешто нека пише . А ако има негде стреларшки клуб , сакам да знам како стојат со тренинзи , кога , каде?! И едно екстра прашање : Каде можам да купам лак и стрели и колку би чинело тоа ?
Фала однапред :)
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Стрелашки би требало...а последен пат стрели и лакови видов на баскер фест и во охрид на кејот позади хотел палас...а може и стреларски...?
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Прашај ги типчињата коишто држат тезга со стрели. Истите оние што даваат да стрелаш 5 пати за 50 денари, или како и да беше...

Сега сигурно се во Охрид, во екот на туристичката сезона. А од настаните во Скопје, се ближи Пиволенд, па сигурно ќе бидат таму.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ме интересира каде има стреларшки клубови во Скопје ( ако воопшто има ) ? Сакам да почнам да се занимавам со стрелање ( она со лак и стрели) и незнаев каде да се обратам. Ако некој знае нешто нека пише . А ако има негде стреларшки клуб , сакам да знам како стојат со тренинзи , кога , каде?! И едно екстра прашање : Каде можам да купам лак и стрели и колку би чинело тоа ?
Фала однапред :)
Знам дека има на Камник ама ќе се информирам поточно па ќе ти кажам. Дали има некој поблиску не знам ама ќе прашам и за тоа.

Лак што е колку толку квалитетен ти почнува од 200 евра нагоре (се наоѓа и за 150 ако си на буџет) а со 300 можеш да земеш многу пристоен лак. Кај нас не верувам дека ќе имаш некој избор така да види во Бугарија и Грција или порачај онлајн. За онлајн порачка треба да се информираш што порачуваш, со која јачина ти е лакот и нормално да си одлучиш дали ќе земеш статичен или коњички лак :). Мене ми се класичните лакови нешто полесни ама коњичките ми прават повеќе ќеиф така да сам ќе си одлучиш :).

Спортот е феноменален и еднаш ако почнеш тешко го откажуваш :).
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Знам дека има на Камник ама ќе се информирам поточно па ќе ти кажам. Дали има некој поблиску не знам ама ќе прашам и за тоа.

Лак што е колку толку квалитетен ти почнува од 200 евра нагоре (се наоѓа и за 150 ако си на буџет) а со 300 можеш да земеш многу пристоен лак. Кај нас не верувам дека ќе имаш некој избор така да види во Бугарија и Грција или порачај онлајн. За онлајн порачка треба да се информираш што порачуваш, со која јачина ти е лакот и нормално да си одлучиш дали ќе земеш статичен или коњички лак :). Мене ми се класичните лакови нешто полесни ама коњичките ми прават повеќе ќеиф така да сам ќе си одлучиш :).

Спортот е феноменален и еднаш ако почнеш тешко го откажуваш :).
а за со оружје да пукаш,каде може ? камник ?
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
стари мислења беа тоа :confused:

колку пари е ? они ти даваат оружје и какво ? каде е подобро,и каде на кале ?
Би требало клубот уште да постои каде точно на Кале не памтам, мислам дека најефтината тарифа беше 50 ден по куршум. Ако ја најдам темата од пред некој месец ќе пишам. Они даваат оружје пиштол или револвер. Со воздушна имаш и на други места.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Би требало клубот уште да постои каде точно на Кале не памтам, мислам дека најефтината тарифа беше 50 ден по куршум. Ако ја најдам темата од пред некој месец ќе пишам. Они даваат оружје пиштол или револвер. Со воздушна имаш и на други места.
пиштолче сакам...епа супер,ќе идам наредна недела на камник:)

фала.
 
F

FARANG

Гостин
Za so ogneno oruzje Kamnik e zakon. Vo podrumot ima mala strelana za revolveri i pistoli i tamu te zadolzuvaat so oruzje ti samo si ja plakas municijata. Sega tarifite se razlicni vo zavisnost od sto kalibar koristis. Dobro e da probas poveke pistoli za da vidis koj ti lezi. Se na se super e samo e i dosta skapo za nelkolku minuti zadovostvo znae da fati 2-3000 den.

Za lak i strela mislam deka ima vo kamnik ama samo na otvoreno. Imase porano poligoni i za kalash i snajper kolku sto znam isto taka na otvoreno ama tie mislam deka bea striktno za vojska i policija. Ne sum gi koristel niv pa ne sum 100% siguren.
 
S

Shaman

Гостин
Ме интересира каде има стреларшки клубови во Скопје ( ако воопшто има ) ? Сакам да почнам да се занимавам со стрелање ( она со лак и стрели) и незнаев каде да се обратам. Ако некој знае нешто нека пише . А ако има негде стреларшки клуб , сакам да знам како стојат со тренинзи , кога , каде?! И едно екстра прашање : Каде можам да купам лак и стрели и колку би чинело тоа ?
Фала однапред :)
kako za pocetok pocni da pravis razlika pomegju strelastvo i strelicarstvo.
strelastvo e pukanje so pistol i puska.
strelicarstvo e so lak i strela.
cisto da nema zabuni.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Пред 2-3 саата во охрид си опнав 1500 денара на стрелите...1 ипол саат стрлеав како улав :D
Многу е јако, у велес има ?
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Знае некој дали уште може да се стрела со пиштол во Камник? Цена и сите детаљи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom