Стратегија за најсигурно обложување

G

Goldie

Гостин
А нели е посигурно да играш сингл еден натпревар?
Еве пример порто или ајде некој друг тим челзи, ман сити, арсенал со коефициент 1.30 или 1.40.
Уплаќаш за 1000 денари добиваш 1300 или 1400 денари. Ама одбираш сигурна утакмица за која имаш информации.
Сингл е најдобра варијанта за играње само малите коефициенти често пати лажат односно повеќе зафркаваат, еве моја статистика од месецов

1.png

На 1.50 до 1.99 коеф по 100 евра уплата сингл -800 во минус
На 2.00 до 2.99 коеф по 100 евра уплата сингл сум +900 во плус, исто во плус +200 сум на коефициенти од 3.00 до 4.99 коеф
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.113
Поени од реакции
8.900
Nemam vakva tocna statistika, ama slicno mi se slucuva i mene. So toa sto, jas pagjam na 1.30 Geteborg, Korinitians i slicni sigurni :D I sam sum svesen deka e podobro edna nad 2, odkolku da kombiniram 2 so pomal koef, i na kraj pak se lazam da uplatam na pomalite.
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Spored mene najdobra strategija do sega bilo online kladenje pred se bidejki so 10% danok sekogas vo zaguba ke bidam isto taka mislam vo denesno vreme e nevozmosno da najdes nad 10% edge vo sports betting , praktikuvam single kladenje okolu 90% i najcesto igram na golovi NG ili live betting koga ja sledam utakmicata i pazam na momentum, inicijativa, motivacija, taktika itn i primetam neadekvatnost vo ponudenite odds.
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво не знам колку од вас имаат слушнато за арбитражни залози.В моментов се занимавам со тоа по неколку саати на ден и со капитал од 1.400 евра заработувам 600 евра на месец.Живеја во Бугарија а тука има ограничувања за регистрација на интернет сајтовите инаку парите кои се заработуваат можат да бидат реално 10 пати повече. Пишувам ви зашто ми треба услуга од Македонија а во замена јас ќе ви кажам начин да заработат за реални пари.Извенете ме за правопис.
Врската со мене е на Фејсбук Васил Динков-Густав или на и-mail gustav@abv.bg

Ве молиме пишете само ако сте сериозни
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Бидејќи тој 1.90 коефициент нема вредност..ти се кладиш на нешто што веројатноста е 50-50 а всушност самата маргина те кради и плус што се работи за ментален спорт каде се и сешто можи да се случи и нема ништо сигурно до крајот..исто како во фудбалот да играш изедначен натпревар 2.50 со 2.50..ама во фудбалот имаш и нерешено па затоа се поставени така..кога ќе видиш не ти се исплаќа да играш на дупла шанса па така врти сучи пак ќе играш на некоја екипа да победи...

Ете толку ако си во право застани секоја вечер и пробај да ги типуваш НБА и да се кладиш на нив па дојди по 2 месеци и само ќе ми кажиш што направи важи?..ете истипувајги вечерва да те видам односно кладисе слободно на шо сакаш на било кој тип..дали на фиксен,дали на конечен,дали на граница,дали на хендикеп..што сакаш буквално па види си после самиот колку ќе излезиш зијан
Грешка си играјси сингл на појке ливчиња и барем малку да познаваш нба ќе фатиш.Пред 1 месец и пол од 7 дена во недела 6 пати во профит добитен бев ама играв дабл а не сингл и направив уба пара,НБА барам да имаш свој систем на играње се појќе од дабл играње тие фрлање на пари,има близнаци во босна мсм дека еднио од нив куќа си купил од нба кладењето.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Па сигурна стратегија баш и не ми личи дека има. Иначе немаше да има толку кладилници а сите што се кладеа ќе беа милионери. Мислам дека како и во многу други сфери и тука парата на пара иде. Ако сакаш брз профит и не си стрплив најверојатно и нема добро да се кладиш. Па или играј на помали суми рекративно како да играш лото или ако се решиш на некои поголеми суми, треба навистина да го пратиш тоа на што се кладиш, да не се кладиш по секоја цена и ако имаш можност клади се во живо и на меч што го следиш. Е сеа ова се го измудрував ама ни сам не применувам многу од ова :)

Иначе баш нели сите викаат не играј на фаворити, а бидејќи на крај се е ова статистика и веројатност ако се погледнат односите на победи, нерешени и порази на топ фаворитите во некои лиги ќе се види дека скоро сите имаат најмалце 60% на победи а повеќето и нешто повеќе. Ова важи за повеќето лиги освен можеби за Англискта. Некои од топ екипите од лани имаа ваков однос на победи, нерешени и порази.

Barcelona (C) 38 29 4 5
Real Madrid 38 28 6 4
Atlético Madrid 38 28 4 6
Bayern Munich 34 28 4 2
Borussia D 34 24 6 4
Juventus (C) 38 29 4 5
Napoli 38 25 7 6
Roma 38 23 11 4
PSG 38 30 6 2
Benfica (C) 34 29 1 4
Sporting CP 34 27 5 2
Porto 34 23 4 7
Plzeň (C) 30 23 2 5
Sparta Prague 30 20 4 6

Ова се екипи кои и оваа година се фаворити во голем број од мечевите. Тука најверојатно од ПЛ за оваа година би се додале Челзи и Сити ама и без нив се доаѓа на бројка од 14 екипи. Е сеа баш ме занима ако се комбинираат по 3 - 4 на ливче на поголеми уплати, дали долгорочно и вака има шанса за некој профит. Нормално секое коло од овие ќе има неколку мини, значи ако си добар во избегнување на мини и ова можеби би било профитабилно. Играл некој вака само на неколку фаворити цело време и на поголема уплата ? Ама и да бркаш синглови на 2 коеф ако си баш баксуз може коло по коло ништо да не погодиш. Најверојатно најсигурна игра е уопште да не се уплаќа. :)
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
темава е многу интересна и корисна, ајде да ја реактивираме.

Тие кои играте на нерешено со дуплирање на влогот, зошто играте само на една екипа и чекате на изигра нерешено?

Зошто не на цело коло, играње стриктно сингл, една лига, мечеви кои се играат еден по друг за да можете да играте после евентуален недобитен сингл.

Вака нема да чекате со месеци некогаш за евентуална добивка. Ако ги анализирате убаво мечевите пред да инвестирате, тогаш сигнификативно би ги намалиле загубите.

Инаку најтешкото според мене при кладење е фактот дека премногу често се кладиме по основа на чувства а не според разум и статистика. Мора да научиме да играме исклучиво по правила и да се базираме на трендовите на екипите и лигите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom