Стратегија за најсигурно обложување

Член од
6 септември 2015
Мислења
377
Поени од реакции
168
Скромна добивка, 900ден за 24h.
Мавам рестарт на истата и пак идам до 7ми натпревар почнувајќи со Хрватска утре.
Со среќа на сите
Втората серија со добивка 1400ден. добро поминав :D
Ова беше практичен пример на прогресивно обложување, според мене една од посигурните (можеби најсигурна) стратегии за обложување.
За мене во Македонија најголема мака за обложување ми е што треба со лична карта да се легитимираш за исплата при добивка, значи не ми пречи данокот туку тоа што исплатата оди преку ЕМБГ. Како и да е за повремени одблесоци како овие моиве со еропсково, за нешто ситна добивка можи да играме ама сепак на годишно ниво да не прекорачаме.
Спортски поздрав.
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
377
Поени од реакции
168
Добар совет за прогресија мислам е и 4+ кај да е ќе мавни или можеби не :)
Зборувам за европсково ама пак треба да се види дали се поклопуваат натпреварите идниве 7-8 барем.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Добар совет за прогресија мислам е и 4+ кај да е ќе мавни или можеби не :)
Зборувам за европсково ама пак треба да се види дали се поклопуваат натпреварите идниве 7-8 барем.
Вечер Португалија ќе мава, и тоа јако ќе мавне , мислам дека 3 комада ќе дадат...
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Стратегија за сигурно обложување.
Едно ливче секој ден од 20 денари по 8 меча сите х добивка накај 100 000 денари.
365 дена по 20 денари 7300 денари.
За 3 години 1000 + денови ќе дадеш 400 евра и сигурно еднаш три години да играш вака ќе фатиш.
Ќе имаш ќар повеќе од 1000 евра.
Според мене да ја играш оваа стратегија ти треба многу среќа а и можеби никогаш нема да фатиш.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Стратегија за сигурно обложување.
Едно ливче секој ден од 20 денари по 8 меча сите х добивка накај 100 000 денари.
365 дена по 20 денари 7300 денари.
За 3 години 1000 + денови ќе дадеш 400 евра и сигурно еднаш три години да играш вака ќе фатиш.
Ќе имаш ќар повеќе од 1000 евра.
Според мене да ја играш оваа стратегија ти треба многу среќа а и можеби никогаш нема да фатиш.
Подобро на некој сирак да ги дадеш овие пари.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
510
Поени од реакции
366
Најдобра стратегија е да се пратат утакмици, повредени играчи , има многу утакмици каде има дисбаланс во составите а коеф . не е реален па така може да се улови. Работи на сите спортови само треба малце буричкање и трпеливост.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.369
Е бравос,им го хакна системот сега незнам шо ќе прават кладилниците. :icon_lol:
Па цела младина и старина буричка по цел ден од утро до сабајле , на прсти ги знаат сите повредени неповредени, и кој ја коси тревата знаат за одредени мечеви, па не гледам да се офајдиле многу.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Najsigurna strategija e progresija na kvota 2 samo da imas epten golema banka recimo 5-6k evra, i da si zadovolen so mal Profit po 10-15 evra denot da gi pravis, si igras tiketi po 3-4evra vlog, ako promasis duplo pa ako pak opet duplo pa duplo pa duplo, nema kaj da odi, meine mi se ima sluceno najmnogu 4 po red da promasam, go igram ova sekoj den samo ne sum dovolno strpliv ama pravam sekoj den po 25-30evra na ovaj nacin ama gi gubam na drugo... Banka, i najvaznoto (disciplina) e potrebno.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Какви се тие рол тикети што ги спомнувате?
 
G

Goldie

Гостин
Najsigurna strategija e progresija na kvota 2 samo da imas epten golema banka recimo 5-6k evra, i da si zadovolen so mal Profit po 10-15 evra denot da gi pravis, si igras tiketi po 3-4evra vlog, ako promasis duplo pa ako pak opet duplo pa duplo pa duplo, nema kaj da odi, meine mi se ima sluceno najmnogu 4 po red da promasam, go igram ova sekoj den samo ne sum dovolno strpliv ama pravam sekoj den po 25-30evra na ovaj nacin ama gi gubam na drugo... Banka, i najvaznoto (disciplina) e potrebno.
Јас сум 100% сигурен дека поголема серија од 4 промашени ќе имаш уште во првите 2-3 месеци, да функционираше твојата стратегија еден куп богати луѓе ќе играат и заработуваат на тој начин.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Епа пред месец дена работев како будала 1 недела за 1600 ден.... И шо се деси со ова прогресија 2 квота знајте ? ? ? :)

Првиот ден анализирам утакмици цел ден, ја играм Мега Лекс кошарка 1.12 коефициент и на тикетот та ме падна. Уплата 600. :busi::busi:

Следниот ден играм тениси , се консултирам со другар кој ги прати, Остапенко 1,17 коефициент ме заеба. Уплата 1000.:busi::busi::busi::busi:

Денеска Колшрајбер 1,15 на другар го заеба.

И кажите сеа како да напрајме пари ко 2 квота тикет дуплање да погодам неможам.... Ах живот.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Ова дуплирањето е можеби најглупата работа што може да му текне на човек, особено со збирање на квоти како 1.07 и 1.17...
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
377
Поени од реакции
168
Епа пред месец дена работев како будала 1 недела за 1600 ден.... И шо се деси со ова прогресија 2 квота знајте ? ? ? :)

Првиот ден анализирам утакмици цел ден, ја играм Мега Лекс кошарка 1.12 коефициент и на тикетот та ме падна. Уплата 600. :busi::busi:

Следниот ден играм тениси , се консултирам со другар кој ги прати, Остапенко 1,17 коефициент ме заеба. Уплата 1000.:busi::busi::busi::busi:

Денеска Колшрајбер 1,15 на другар го заеба.

И кажите сеа како да напрајме пари ко 2 квота тикет дуплање да погодам неможам.... Ах живот.
Абе друже ај пробај со по еден натпревар со 2 коеф дали ќе имаш резултат и пиши овде, јас уште сега се обложувам дека ќе имаш поголем успех отколку да врзуваш мизерни коефициенти од 1,07-1,17.
Среќно[DOUBLEPOST=1467062412][/DOUBLEPOST]и да еве еден совет од мене, ваљда и јас ќе го изиграм имам 2 дена за размислување, четвртфиналните натпревари ќе ги играм 3+ прогресивно, почнувајќи од Полска па се додека не излези добитната, и да јас одам прогресија 500,1500,4500,13500.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom