Страници за донација

Член од
11 октомври 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Сакам да отворам страница (нешто како go get founding или нешто слично беше) да функционира кај нас во Македонија. Значи отворив на таа страна се ама не може да се донира никако. На сите што сакаа да донираат им пишуваше 'something went wrong'. Прашањето ми беше дали има некоја функционална страна а да може да се донира. Станува збор за спортски клуб а сметката на клубот не ја прифаќаше таа страна па мораше да се стави трансакционата на претседателот на клубот со слика од пасош, но на жалост ништо од тоа. Дали има и дали знае некој како да отвориме помош за донација ( се разбира се законски)
Благодарам
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.192
Поени од реакции
3.522
Пејпал и останати слични работи не се дозволени во македонија па така и донациите не можат да функционираат за донирање / повлекување на сретства од тука. Кај нас само физички во банка/пошта преку уплатница на сума до мислам 60000, за повеќе мора парите да ги ставиш на твоја сметка на пример па електронски да се префрлат на сметката на примачот.
 
Член од
11 октомври 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Пејпал и останати слични работи не се дозволени во македонија па така и донациите не можат да функционираат за донирање / повлекување на сретства од тука. Кај нас само физички во банка/пошта преку уплатница на сума до мислам 60000, за повеќе мора парите да ги ставиш на твоја сметка на пример па електронски да се префрлат на сметката на примачот.
Значи не постои друг начин освен тоа?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.192
Поени од реакции
3.522
Значи не постои друг начин освен тоа?
Човек што живее (има адреса) во странство да отвори страница за донации и пример пејпал за таа намена. Луѓе од странство да донираат дирекно на страницата а луѓе од македонија да донираат преку пејпал (од македонија може да плаќаш/праќаш пари) па тој дали дирекно да ви ги префрли вас или да ги препрати на страницата за донации. Сега како ќе ги повлечите тие пари од таму на ваша трансакциска во македонија не знам затоа што не знам какви опции има таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom