Стомио

Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Стомио е мало селце кој се наога во центарлна грција во близина на градот Лариса. Стомио е одлично место за одморање местото има чист воздух бидејки е комбинација на планина и море. Нокен живот не е баш развиен но затоа реков одлично за одмарање за млади многу не е повекје е за постари лица но и за млади е бидејки има многу македоници секоја година и се собираат на плажа или идат од некој од дискотеките. Плажата е огромна поголема од 5км, водата е топла и е многу солена еве ви некој слики

 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Не работет сликиве.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Имам одено овде, ама доста одамна. Мало и мирно е местото, Лариса е на 50 километри. Блиску се и Катерини и Платамона.

Последен пат бев пред 4 години, само на поминување. Имаат едно црквиче ново изградено и отприлика тоа е се што таму се сменило последниве 15 години. Во август бев, цените за апартман се движеа околу 25-30 евра.

Ако некој планира на одмор да оди тука, најтопло препорачувам да го посети комплексот манастири Метеора. Не смее да се пропушти тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Досега немам отидено таму, но имам чуено за ова место. Тие што биле се презадоволни, велат дека добро си поминале........, мирно и тивко место, со прекрасни плажи:)





 
Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11

[DOUBLEPOST=1421972761][/DOUBLEPOST]Од скопје до стомио има 350км побарајте на google maps цените за во Грција не се многу сками сред зезона најубави апартамни со клима,тераса и телевизор 4 кревета 30-35евра, а без клима и без тераса 25 евра збориме за сезона после зезона и пред зезона цените се по 15-25евра од вечер.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Сум бил во Стомио пред колку беше 3-4 години и местото ми е нез... Значи првин позитивните страни- пречиста вода значи водата незз :cuc: Мирно многу... планинскиот воздухх:rolleyes: значи тоа ти е спој на море и планина пола од куќите значи пола од местот е више на планината на првите ридови така да тој спој од планината и морето е неопишлив.Аа плажите се исто прекрасни, долги широки чисти плажи милина.Сеа негативното пак , беше што местото беше некако затапено имаше еден автокамп неколку ресторанчинја 2-3 продавници и тоа беше ..тој ноќен живот и раздвиженост ги нема ...тоа е тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom