Стомачни мускули

Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Не, сериозно, и мене ме заинтересира.

Некој извор/статија за ова?
му каажал татко му изгледа,у војска така му рекле,или на матичен кога прашал така му кажала таа:facepalm:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
му каажал татко му изгледа,у војска така му рекле,или на матичен кога прашал така му кажала таа:facepalm:
Зошто одма осудуваш, и мене ми имаат така кажано во Борец, Гемиџии и вистина е додека ни правеа систематски.
И многу подобри стомачни се прават со континуирана работа односно 150 и постепено да ги загреваш стомачните отколку наеднаш да направиш 15 и да умреш.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Зошто одма осудуваш, и мене ми имаат така кажано во Борец, Гемиџии и вистина е додека ни правеа систематски.
И многу подобри стомачни се прават со континуирана работа односно 150 и постепено да ги загреваш стомачните отколку наеднаш да направиш 15 и да умреш.
А кој рече 15 ? форумџијата погоре,јас не.Со 15 ништо не правиш.Јас правам по 10-11 вежби(неколку на пилатес,неколку со килажа,една на вратило со дигање на нозе,и не ги рачунам за страничните) од по 15-20 повторувања.

Се дур не даде некој доказ,нема зошто да го сфатам озбилно.А тоа моето,дека е подобро така,си стојам зад тоа,доволен доказ е што сите професионални спортисти,атлетитачи,ММА,фудбалери,кошаркари вежбаат така.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
А кој рече 15 ? форумџијата погоре,јас не.Со 15 ништо не правиш.Јас правам по 10-11 вежби(неколку на пилатес,неколку со килажа,една на вратило со дигање на нозе,и не ги рачунам за страничните) од по 15-20 повторувања.

Се дур не даде некој доказ,нема зошто да го сфатам озбилно.А тоа моето,дека е подобро така,си стојам зад тоа,доволен доказ е што сите професионални спортисти,атлетитачи,ММА,фудбалери,кошаркари вежбаат така.
Па и јас вежбам така не одрекувам, ама знам дека е штетно од медицински гледан аспект така да..:)
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Па и јас вежбам така не одрекувам, ама знам дека е штетно од медицински гледан аспект така да..:)
Брат систематски ли бе ? абе што знаат тие бе од вежбање не заебавај..да ти кажал некој профи тренер,ќе сфатев,ама систематски..
 
O

Orion.

Гостин
Зошто одма осудуваш, и мене ми имаат така кажано во Борец, Гемиџии и вистина е додека ни правеа систематски.
И многу подобри стомачни се прават со континуирана работа односно 150 и постепено да ги загреваш стомачните отколку наеднаш да направиш 15 и да умреш.
Вистина.

Јас моментално вежбам во теретаната на Св.Петар.
Оваа прилика ја користам да ја пофалам феноменалната интернет конекција од рајот.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.542
Поени од реакции
1.316
Не дека се фалам ама иам најјаки стомачни у државава :cool:
 
На врв Bottom