Столче за компјутер

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас би ти препорачал да разгледаш во Салон 29. Имаш еден куп видови столици кои и естетски и функционално се добри. Има и доста евтини, но има и прескапи:)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754


На крај ова испадна победник. 3500 денари од Пластичарска, голема некоја зграда на 3 спрата имаа доста избор. Не е некој ексклузивен италијански материјал и квалитет, но вреди за парите. Па ќе видиме коку ќе тера :D Фала на сите што ми помогнаа при изборот
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.953
Поени од реакции
6.751
Ова како избор за Мис , си го терал, Брус.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.133
Поени од реакции
8.226


На крај ова испадна победник. 3500 денари од Пластичарска, голема некоја зграда на 3 спрата имаа доста избор. Не е некој ексклузивен италијански материјал и квалитет, но вреди за парите. Па ќе видиме коку ќе тера :D Фала на сите што ми помогнаа при изборот
Ех, штом си купил со среќа да го служиш. Мислев да ти дадам идеја да направиш од кола седиште столче за биро, ама веќе си купил.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ама Nissan Skyline кај ќе најдам :D Еј добра идеја си е ова, кога ќе е за канта сегашново ќе пробам ова дефинитивно
 
F

Flatter

Гостин
Ми треба столица за компјутер, пошто работата ми е на компјутер и некаде околу 6-8 часа поминувам пред компјутер така да најбитно ми е да биде удобна и пријатна(пример од тие со PU Leather и да е нешто до највеќе 13000 ден.

Искуство некој да ми каже во врска со оваа столица ?
http://www.kskmebel.com.mk/l-mnu-kancelariski-fotelji.html?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=340&category_id=7

Дали се исплаќа да купам таква и дали е удобна(квалитетна)

Што мислете?
Јас имам активност од саат секој ден во теретана или по дома, физички сум активен не е тоа работата. И со и без активност на столче седам 8 саати во денот.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Исто и јас имам активност од саат време во теретана но пак некогаш имам проблем со кичмата.[DOUBLEPOST=1454277217][/DOUBLEPOST]
Јас имам активност од саат секој ден во теретана или по дома, физички сум активен не е тоа работата. И со и без активност на столче седам 8 саати во денот.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Исто и јас имам активност од саат време во теретана но пак некогаш имам проблем со


На крај ова испадна победник. 3500 денари од Пластичарска, голема некоја зграда на 3 спрата имаа доста избор. Не е некој ексклузивен италијански материјал и квалитет, но вреди за парите. Па ќе видиме коку ќе тера :D Фала на сите што ми помогнаа при изборот
Како си задоволен од столчето? Дали има механизам за спуштање(за како легнување пример)
 
Последно уредено од модератор:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.055
Поени од реакции
29.418
Налетав на интересно столче, утре треба да ми го донесат:

http://www.stolici.com/mk/osnovna/19-monty.html#/boa-crno/material-kombinirano/tapacir-platno

Моментално на попуст, 3.800 ден. Имаа подоста модели, бендисав и една од 13 илјади - ќе треба второ столче за некое време па ќе имам време да го истестирам ова поевтиното.

Како и да е, препорака за продавницата. Имаат добар избор, столиците изгледаат сосема пристојно и на изглед и на квалитет, а луѓето се љубезни. Еве столчето утре ќе го добијам дома, пошто завчера немаа на лагер во продавницата.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 2959.jpg столче 600 денари...
а имаше еден и по јамболииве ама се изгуби(180х240=600денари)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom