Стипендии

Член од
10 јули 2010
Мислења
38
Поени од реакции
6
Јас сакав да аплицирам за стипендија од тие 125 информатички што се со успех,но по грешка сум аплицирала за Втора група,особен успех во студирањето за техничките,медицинските и некои други науку,а ми треба таа за информатика. Дали можам да си пополнам нова пријава за тие 125 информатички,и дали ќе ми прави проблем оваа пријава што ја пополнив по грешка?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.438
Поени од реакции
50.268
Јас сакав да аплицирам за стипендија од тие 125 информатички што се со успех,но по грешка сум аплицирала за Втора група,особен успех во студирањето за техничките,медицинските и некои други науку,а ми треба таа за информатика. Дали можам да си пополнам нова пријава за тие 125 информатички,и дали ќе ми прави проблем оваа пријава што ја пополнив по грешка?
За студентите кои се пријавиле повеќе пати, за валидна ќе се смета последната пријава.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
366
Поени од реакции
192
Од каде е ова? На соопштението пишува дека можеш на повеќе различни стипендии да се пријавиш. Ова изгледа се однесува на тоа ако на истата повеќе пати се пријавиш да промениш нешто.
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
651
Поени од реакции
516
Дечки, ми треба помош во врска со аплицирањето за стипендија (електронски). Бидејќи имам мажена сестра, а во апликацијата кај што е делот за брат/сестра нема таква опција, има само за ученик/студент или под 6 години и слично... Па можеби некој знае како треба да ги пријавам или само да кликнам дека немам сестра?
 
Член од
7 ноември 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво,
минатата година ја земав онаа стипендија што се доделува само за техничките факултети со просек 7,00 и сега планирав да ја продолжувам, но испадна дека оваа година ќе имам просек 9,00 и 90 % положени предмети па всушност сум кандидат и за информатичката стипендија.
Сакав да прашам дали некој има информација дали ако сега поднесам документи за продолжување на стипендијата со просек 7,00 потоа во ноември/декемеври ќе имам можност да конкурирам за онаа со просек 9,00, па ако ме одбијат за вторава да продолжам со онаа што ја земав со просек 7.00 т.е да ми ја продолжат стипендијата?
Дали некој има вакво искуство?
Благодарам однапред
Дали знаеш дали треба да ја поднесеш изјавата дека не си корисник на стипендија од други институции и дали во електронското пријавување прикажа дека си корисник на стипендија? Зошто и јас сум во истата ситуација и тоа ме буни малце. Прашав во министерство но немам уште одговор а и не креваат телефон.
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
94
Поени од реакции
29
Ако ги објават резултатите како што е најавено, на 10 јануари, кога може да ја очекуваме првата рата?
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
366
Поени од реакции
192
Како што слушнав, тоа што нема резултати е поради тоа што уште не е формирана нова влада.
 
Член од
12 јуни 2010
Мислења
199
Поени од реакции
61
дали има информација кога ке дадат резултати ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom