Сте се препознале самите себеси?

Дали верувате дека некаде постои ваш двојник?

  • Да

    Гласови: 96 56,5%
  • Не

    Гласови: 74 43,5%

  • Вкупно гласачи
    170

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
eden den izleguvam od doma so drugarive i gledam zele sport i na edna strana gledam slika od mene 95% identicni sme so eden portugalski pomalku poznat fudbaler ne se sekjavam na imeto mislam vo sporting igra ama se skapav cudenje veruvajte ete uste vo bifeto e ima isecok od vesnikot pa majta pravea e ni sjojde vo sporting ace i taka da nema potreba da ne veruvam deka postoi dvojnik mozda deckovo e povisok poslab vo profil mozda e razlicen ali na slikata deckoto i jas kako bliznaci da sme
 
Член од
12 април 2018
Мислења
29
Поени од реакции
27
Јас досега неам сретнато копија на мене а ми имат кажано како имат видено девојче исто како мене.Еднаш видов девојче како школска моја идам ја гушкам еее кај си Драгана и она еве бе и се смее ја се тргнам она само црти и фигура на Драгана. Ме фати срам викам леле извини се препознав ми враќа немај гајле не си прва, се насмеа и замина.
Сега живеам надвор од мк и можам да кажам имам сретнато луѓе исти како некои во мк,најчесто Турци или Руси.
На еден дечко у младоста му кажувале дека има некој кој личи потполно на него, висок дебел црна коса голем нос во движење ист исто се смеечр и само научиле да свират хармоника. Овај само одговарал Абе си пиел ти, друг му кажува,може може.. Негов пријател му кажува на син му вчера го видов татко ти во тој град не ме поздрави зошто ?? овој (30г) иде дома му вика шо праеше вчера таму и не си го поздравил Зоки овој кажал дека тој му е полубрат и сам го има видено ист како него. Но не сака да чуе за него зошто мајка му била многу повредена кога дознала за аферата на татко му.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Во основно кога бев, со едно девојче од другиот клас многу нè мешаа, имаме и исто име, ама затоа и прекари си имавме, па ако не ме погледнеа директно во лице, често ми се обраќаа со нејзиниот прекар :D
Денес не верувам дека толку личиме.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
stevco-jakimovski.jpg
98% само ушите му се поголеми, инаку имам слика со исти израз и иста кошула :pos:
Ок ваков бев на 50, сега сум троа покрупен и сменив имаге на брадата ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom