Стероиди во суплементите?

Член од
16 јули 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Вчера гледав едно добро видео за тоа какви тактики користат компаниите кои произведуваат суплементи за бодибилдинг. Кое е вашето мислење на темата, посебно земајќи го во предвид фактот што тестирањето во Македонија (како што сите знаеме) е смешно?

 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
ејјј зверр 6 години акаунт, прв пост денес :)

Иначе за темава и јас мислам дека така праат мајмунски работи што се вика..
Овој бизнис станува се поисплатлив, па мора да најдат начин за да те натераат се повеќе и повеќе да купуваш а нормално ако нема резултати како пак ке купиш, затоа ставаат стероиди за побрзи резултати, па со тоа стануваш се повеќе и повеќе зависен и пак купуваш... значи пари се у прашање :)(n)
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
^^^^ имаме нов рекорд
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Ништо ново . ништо чудно кога се работи за пари сите опции се отворени. А во Мк како што е све живо и диво забрането ...баш и нема некои опции во што би се додале недозволени состојки а и све се увезува ништо не се произведува тука така да потешко.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
гледав една емисија за спорт на сител3 мислам топки се викаше или незнам како. гостин беше хаџински и збореше дека во секое петто кутиче суплемент, можно е да има допинг. демек компанииве на исти машини правеле анаболички стероиди и суплементи. кој знае дали е вистина.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Е тек сега ми е јасно оти сум ваков унаказен целиов, фаца убица, то да ти било од суплементиве со стероиди шо клавет. Гледам сите шо пиеле суплементи имет измутирано во суштества и никој немат деца.
Какви стероиди во суплементи бе, какви црни бакрачи.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
ејјј зверр 6 години акаунт, прв пост денес :)
Не ми дава на другиот да напраам пасворд ресет :(

...а дрога во сокојне клавет :))))
Ефтини се некои стероиди така да се исплати.

Ех да ставаа...:sleep:
Поефтино е од аптека на рецепта да земеш тестостерон него да купиш некои од суплементите, не?

гледав една емисија за спорт на сител3 мислам топки се викаше или незнам како. гостин беше хаџински и збореше дека во секое петто кутиче суплемент, можно е да има допинг. демек компанииве на исти машини правеле анаболички стероиди и суплементи. кој знае дали е вистина.
Па bodybuilding.com има изгубено случај на суд за стероид во суплементи кој не се произведува во Америка и е нелегален така да не знам колку држи тоа вода.

Е тек сега ми е јасно оти сум ваков унаказен целиов, фаца убица, то да ти било од суплементиве со стероиди шо клавет. Гледам сите шо пиеле суплементи имет измутирано во суштества и никој немат деца.
Какви стероиди во суплементи бе, какви црни бакрачи.
Ако коза лаже, рог не лаже (така идеше?):
http://www.fda.gov/ICECI/CriminalInvestigations/ucm305494.htm
 
Последно уредено:

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Жива глупост. Башка, обвинувањето и пресдата која е овде наведена не се работи за генраилзирање, туку за специфични забранети производи. Тој што работи прехрана и додатоци, нема потреба да става лекови во нив. Тој што тргува со лекови, може да изнајде начин на нивно дистрибуирање и ширење.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Погрешно сте ме разбрале (или пак погрешно сум се изразил), далеку од тоа дека сите суплементи имаат стероиди во нив, за некои се шпекулира ама има и доста што се фатени на дело, тоа е факт, не е ствар на лично мислење. Туку поентата е да се користи како маркетиншки трик:

Ставаш евтини ствари кои всушност функционираат ама се опасни (мн е подобро за цревата и црниот дроб ако веќе човек зима стероиди да си земе инекција), луѓе почнуваат да растат ненормално, ги повлекуваш стероидите (за да не те фатат) ама зборот се шири за тоа колку супер ти функционира суплементот.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Погрешно сте ме разбрале (или пак погрешно сум се изразил), далеку од тоа дека сите суплементи имаат стероиди во нив, за некои се шпекулира ама има и доста што се фатени на дело, тоа е факт, не е ствар на лично мислење. Туку поентата е да се користи како маркетиншки трик:

Ставаш евтини ствари кои всушност функционираат ама се опасни (мн е подобро за цревата и црниот дроб ако веќе човек зима стероиди да си земе инекција), луѓе почнуваат да растат ненормално, ги повлекуваш стероидите (за да не те фатат) ама зборот се шири за тоа колку супер ти функционира суплементот.
Сите овие производи, кои овде се на листата се како измислени природни замени, кои се исто така потентни, како и самиот лек, анаболички стероид. Што е глупост и невозможно. Освен ако не се некоја негова варијанта, што се поакаќло дека се, па се затоа и забранети.
Друга е приказната за класичен додаток во исхраната, како протеин, гејнер, амино и слично.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.275
Погрешно сте ме разбрале (или пак погрешно сум се изразил), далеку од тоа дека сите суплементи имаат стероиди во нив, за некои се шпекулира ама има и доста што се фатени на дело, тоа е факт, не е ствар на лично мислење. Туку поентата е да се користи како маркетиншки трик:

Ставаш евтини ствари кои всушност функционираат ама се опасни (мн е подобро за цревата и црниот дроб ако веќе човек зима стероиди да си земе инекција), луѓе почнуваат да растат ненормално, ги повлекуваш стероидите (за да не те фатат) ама зборот се шири за тоа колку супер ти функционира суплементот.
Сите овие на листата се прохормони
 

Kajgana Shop

На врв Bottom