Старословенски Слики

Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Ми требаат слики со старословенски моменти како митологија, битки, кралеви, обичаи и слично. Сликите може да бидат цртежи или ако некој Словен пред 1000-1500 години имал дигитална камера (или мобилен) а сочувани се сликите може да ги прикачите.... :smir:

Сериозно ако има некој слики поврзани со старите Словени нека ги стави овде....

Благодарам однапред!
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Ми требаат слики со старословенски моменти како митологија, битки, кралеви, обичаи и слично. Сликите може да бидат цртежи или ако некој Словен пред 1000-1500 години имал дигитална камера (или мобилен) а сочувани се сликите може да ги прикачите.... :smir:

Сериозно ако има некој слики поврзани со старите Словени нека ги стави овде....

Благодарам однапред!
Имам јас,ќе ги поставам овде.
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Имам јас,ќе ги поставам овде.
Ајде брат.... стави што имаш и други може ке стават ке направиме добра колекција осекам, ако имаш во поголема резолуција стави ги во што поголема резолуција.... иначе фала многу те частам што сакаш!

:oeoeoe: :cug:
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.031
Ајде брат.... стави што имаш и други може ке стават ке направиме добра колекција осекам, ако имаш во поголема резолуција стави ги во што поголема резолуција.... иначе фала многу те частам што сакаш!

:oeoeoe: :cug:
А кои биле тие стари словени?
Мислиш од времето на Цар Самуил?
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
А кои биле тие стари словени?
Мислиш од времето на Цар Самуил?
Се мисли на сите Словени што имале над 18 години (полнолетни/стари Словени). :smir:

Знам на што мислиш.... може од пра-Словените кој иделе од зад Карпатите се до крајот на Средновековието, 15 Век. Значи вклучително и Цар Самуил и неговото време.
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Екстра слики секоја чест! Баш вакви сакав... фала многу кажи што сакаш да те частам.... :smir:

Ако има и некој друг нека стави да собереме што повеке.....

:oeoeoe:
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Ќе ставам уште. ;)

Браво за сликиве секоја чест! Баш вакви сакав... а стави се што имаш после ако сакаш ја ке ти кажам старословенски песни (мислам на таа тематика). :wink:

Стави ги и другите ако не е проблем....
Какви старословенски песни?Стихотворби што се пееле на времето или вакво нешто :)

 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087

--- надополнето ---

Да бе на вакви мислев не на стихотворби, вакви слични како таа ти што ја кажа или оваа....

Мелница се вика бендов.Им ја имам цела дискографија. :)
Па смени го насловот на темава Старословенски слики и музика и ќе ставаме и песни. :)

 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Мелница се вика бендов.Им ја имам цела дискографија. :)
Па смени го насловот на темава Старословенски слики и музика и ќе ставаме и песни. :)
Абе остај после ке ја избришат темата дека овде е за фотографии делот затоа. :vozbud:

А иначе ако не те мрзи може да ми пратиш некоја песна или најдобрата што е или некој такви работи за Словените, овде:

interperf1@hotmail.com

И ја ќе ти вратам после исто! :salut:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Хехе Словени... авторите на сликите мора да имаат бујна фантазија !
Јас пак се чудев од каде Толкин добивал инспирација...
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Хехе Словени... авторите на сликите мора да имаат бујна фантазија !
Јас пак се чудев од каде Толкин добивал инспирација...
Да, а може и кралот на словените да го видиме на слика... од Толкин извор нормално. :kesa:
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Абе остај после ке ја избришат темата дека овде е за фотографии делот затоа. :vozbud:

А иначе ако не те мрзи може да ми пратиш некоја песна или најдобрата што е или некој такви работи за Словените, овде:

interperf1@hotmail.comХаха,царе тебе за у школо ти треба ова или онака ти се свиџа се што е поврзано со словенството? :)

И ја ќе ти вратам после исто! :salut:
Хаха,царе тебе за у школо ти треба ова или онака ти се свиџа се што е поврзано со словенството? :)

Еве некој песни шо ми се по кеф

 

Kajgana Shop

На врв Bottom