Стари историски предмети

Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Темава нешто како "Стари историски предмети и антиквитети кои ги поседуваат членовите" па да пратат слика од истите или општо ќе се дискутира ?
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
радиото кине многу е јако .Salute
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Имам 3-4 такви како тоа радио ќе сликам па ќе покажам
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Ја го имам дома најстариот преносен телевизор што е произведен во Јапонија 69та година мислам, и уште работи. :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.402
Стари историско предмети, може да значи
Шлемот на Цар Самоил
Сабјата на Крале Марко
Торбата на Аапостолски
„Бели Мугри“- рачно напишани
Лустерот од Офицерски дом
и.т.н...................
ај нова тема за ова стари домашни фамилијарни предмети
(радиото и лулето од дедоми, котлето и сукалпто на баба ми,)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ова е сликано пред 10 години во с.Локов ( џенем в планина ) , кузнајт од кога е и уште работи

 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
JVC црн со радио и касетофон?
Не бил јапонски сеа видов, гледав пред некое време имаше исти вакви но тие беа јапонски и помислив дека вој е јапонски ама сега баш го загледав и видов дека е руско срање, пишува "Електроника ВП-100" Којзнае шо годиште е воа, утре ќе постирам слики :D
 
Член од
25 април 2013
Мислења
23
Поени од реакции
71
Темава нешто како "Стари историски предмети и антиквитети кои ги поседуваат членовите" па да пратат слика од истите или општо ќе се дискутира ?
Темава е да се сликаат стари предмети и истите да се постираат. Бидеќи од стари предмети се прават многу интересни фотки :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom