Стари, а добри игри

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Најјака игра :D



Ако има нешто слично, поново, предложете...

Инаку деновиве ја играм кампањата на Age of Empires II :)
Колко сакам сега да ја играм Multiplayer.. има ли некоја шанса ?
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Игри од камено време али сеуште се играат xD првата е age of empires 2 втората red alert 2 & yuri revenge
Кое камено време бе камен еден o_O Игриве пред 10 години се играа. Ти ако си дете не вреѓај по нас другиве :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525



Баш вчера ги играв да се потсетам. Си имам МАМЕ со 10-ина поомилени флиперски игри и си ги играм понекогаш кога немам што да правам и едноставно ми се тепа време и жетони бескрај за без пари :vozbud:

Ми текна на едно игриче исто од МАМЕ беше, со две момчиња можеше да се игра ако играте 2-ца, се тепаат цело време непријатели, имаше и мумии и сл.. и можеше да се земаат разни оружја, пламенчиња, боксови, кристали мраз и тн...а дифолтното оружје им беше како јо-јо. Никако не можам да се сетам како се викаше :свиркам:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Ми текна на едно игриче исто од МАМЕ беше, со две момчиња можеше да се игра ако играте 2-ца, се тепаат цело време непријатели, имаше и мумии и сл.. и можеше да се земаат разни оружја, пламенчиња, боксови, кристали мраз и тн...а дифолтното оружје им беше како јо-јо. Никако не можам да се сетам како се викаше :свиркам:
 
Член од
11 февруари 2011
Мислења
58
Поени од реакции
66
Midnight Club II (не можам да најдам верзија што работи на Win 8 :()
[DOUBLEPOST=1414622847][/DOUBLEPOST]Disney's Tarzan (на Windows 2000 за прв пат ја имам играно)
[DOUBLEPOST=1414623003][/DOUBLEPOST]Hot Wheels: Mechanix
[DOUBLEPOST=1414623545][/DOUBLEPOST]од најјаките Нинтендо игри
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.498
Поени од реакции
80.564
Ептен потценета игра, иако графиката е за никаде, сепак можам да кажам дека вакви игри веќе не се прават... Destruction Derby 2, најдобриот дел од DD серијалот :cuc:








:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom