Старите МК регистарски таблици

Член од
2 септември 2018
Мислења
22
Поени од реакции
9
Здраво. Како што прочитав по промената на името на државата на граница ќе издавале налепници со NMK стикер за да се залепи врз постоечкиот код на државата MK. Што ќе биде со оние кои имаат стара таблица (каде што не постои меѓународен код)? Дали има некој информација, треба да патувам во Грција со стара таблица. Исто така зелениот картон, сообраќајна, меѓународна возачка дозвола? Фала
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.045
Поени од реакции
33.443
И ја иам стара и мислам дека нема везе. Можеш да идеш.
 
На врв Bottom