Старите МК регистарски таблици

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Wild T, 15 февруари 2019.

 1. Wild T

  Wild T

  Член од:
  2 септември 2018
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  3
  Здраво. Како што прочитав по промената на името на државата на граница ќе издавале налепници со NMK стикер за да се залепи врз постоечкиот код на државата MK. Што ќе биде со оние кои имаат стара таблица (каде што не постои меѓународен код)? Дали има некој информација, треба да патувам во Грција со стара таблица. Исто така зелениот картон, сообраќајна, меѓународна возачка дозвола? Фала
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.263
  Допаѓања:
  31.001
  И ја иам стара и мислам дека нема везе. Можеш да идеш.
   
  На Wild T му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: