Старателство на дете - дозвола за пасош

Член од
21 август 2018
Мислења
8
Поени од реакции
0
Jas sum razvedena I staratel na dete sakam da izvadam.pasos na istoto no ne mozam bidejki bivsiot ne saka da potpise dali ima zakon koj mi go dava pravoto da izvadam pasos za sopstvenoto dete
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
82
Поени од реакции
69
Jas sum razvedena I staratel na dete sakam da izvadam.pasos na istoto no ne mozam bidejki bivsiot ne saka da potpise dali ima zakon koj mi go dava pravoto da izvadam pasos za sopstvenoto dete
Да оди во ЦСР и одма ке ти потпишат. не ти треба согласност од бившиот. Кога ке те прашаат зошто ти е пасош, речи дека ти е за прошетка. да одиш на одмор.
Ке ти дадат документ и до тој документ одиш во мвр и одма ке го сликаат и за 14 дена ти е готов
 
На врв Bottom