Старателство на дете - дозвола за пасош

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Djijalija, 15 октомври 2018.

 1. Djijalija

  Djijalija

  Член од:
  21 август 2018
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Jas sum razvedena I staratel na dete sakam da izvadam.pasos na istoto no ne mozam bidejki bivsiot ne saka da potpise dali ima zakon koj mi go dava pravoto da izvadam pasos za sopstvenoto dete
   
 2. t20p18

  t20p18

  Член од:
  17 јануари 2018
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  58
  Да оди во ЦСР и одма ке ти потпишат. не ти треба согласност од бившиот. Кога ке те прашаат зошто ти е пасош, речи дека ти е за прошетка. да одиш на одмор.
  Ке ти дадат документ и до тој документ одиш во мвр и одма ке го сликаат и за 14 дена ти е готов
   
  На Knoppix и Beric Dondarrion им се допаѓа ова.

Сподели преку: