Станови во Скопје, совети за купување.

Член од
6 ноември 2013
Мислења
10
Поени од реакции
1
A za mostos sto se gradi znae nekoj koga ke bide gotov i dali ke se naprail bulevar kako sto se zbori?
 
Член од
6 ноември 2013
Мислења
10
Поени од реакции
1
A predlog na drugo mesto slicen kompleks kako kosmos so podobra infrastruktura ?
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Здраво, што мислите за Влае како населба? Гледав некои станови на ул.Франц Прешерн по огласи, малце пониска е цената од Аеродром, па што мислите каде е подобро да се инвестира, Стар Аеродром/Мичурин или Влае?
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
497
Поени од реакции
715
aerodrom, kakvo vlae mnogu podaleku e, a i kaj i da e ke se najde vo druga drzava. ne e mozno ni priblizno cenata da bide slicna
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.313
Поени од реакции
57.761
Дали прават сега станови со две купатила (спална со купатило + гостинско купатило) или се уште е едно WC за сите?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.313
Поени од реакции
57.761
Сериозно прашувам, надвор сум од поодамна, знам како беше порано, дали нешто се сменило? Гледав некои станови на пазар3, страв ме фати.

Зборуваме за стан од 80-100 м2.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.574
Сериозно прашувам, надвор сум од поодамна, знам како беше порано, дали нешто се сменило? Гледав некои станови на пазар3, страв ме фати.

Зборуваме за стан од 80-100 м2.
Да прават, последно видов ваква ситуација на стан од 69м2. Едно големо со туш кабина + уште едно мало гостинско.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
1.741
Дали прават сега станови со две купатила (спална со купатило + гостинско купатило) или се уште е едно WC за сите?
Кај повеќето инвеститори катастрофа се распоредите на становите. Гледаат секој милиметар да го искористат во негативна смисла.
А што се однесува на стан со две WC-а се наоѓа, не дека нема ама све е тоа фушерај невиден.
Само не се криви тие, се додека има будали да купуваат ќе си прават што сакаат.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.082
Поени од реакции
22.127
Сериозно прашувам, надвор сум од поодамна, знам како беше порано, дали нешто се сменило? Гледав некои станови на пазар3, страв ме фати.

Зборуваме за стан од 80-100 м2.
najbolje da pocneme iselenicki zgradi da si gradime po svetski (normalni) standardi... ako ocekuvas normalni uslovi tesko deka ke zivees so rajata koja bara 3 soben stan od 60m2 i da ne kosta poveke od 60-70k evra.
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
497
Поени од реакции
715
Batko, jas plakjav za garsoniera studio vo usa $500, stidioto bese 55m2 i site se bunea kolku e tesno. Vo rsm vo 55m2 ke stavat dve spalni..hahah luda vukojebina.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom