Среќен роденден Lanna!

Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Пред 24 години негдека во Струга се роди мало девојче шо прерасна во голема мома со огромно срце и душа мека џанам тазе мекица. Да не претервам со поетичниве работи, ќе му ги остам на Џими тие.

Среќен роденден златна, голема да растиш, Господ здравје и убајна да ми ти дајт, и да си најсреќна и највесела, пошо ако ти не заслужвиш, не знам кој заслужвит на крај краева. Тикво зелена, помалце нервози и посети по болници да си имаме, и уште ногу среќни моменти, кафиња, пакети со колачи и слични дружачки моменти.

Да ме прашаше некој лани колку ја сакаш Светле, ќе му речев: Десет тона. Сега да ме прашат, ќе му речам: Малу поче. :uraura:

На ти песма сега. :back:


П.С. Добро е, Фокси го избриша проклетиот јузер за да мојме тема да ти отвориме нормално, ко шо требит, во 00:00.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Лепото, сонце најубаво! Ти посакувам најсреќен роденден, најмногу здравје, многу насмевки, многу љубов.... Се НАЈМНОГУ! Луѓето како тебе заслужуваат се најдобро, затоа се надевам дека секој твој сон и секоја твоја желба ќе ти биде исполнета и дека твоето срце секогаш ќе биде среќно и задоволно!:back:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Среќен роденден и се најубаво :smir:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Ланке,

Среќен роденден микице, здрајве и љубоф(и врските) пред све, да ти е исполнет животов со убај работи, многу успех во работата и да си најдобра таму па да те унапредет во шеф кафане. :icon_cool

Доста со шегастичниве работи од погоре, стварно ти посаквам најуба година само за тебе, па ќе се видиме викендов и ќе се изгушкаме. Лавју.:back:
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Среќен роденден Лана :smir:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Среќен роденден
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Среќен роденден, и многу здравје, среќа и љубов оваа година :)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Златна една, ти посакувам здравје, среќа, љубов, задоволство, насмевки, весели моменти, исполнетост, пари, успех, стан, кола, куќа, викендица и што ти таму не:)
Биди насмеана и расположена како што си беше до сега и продолжи да бидеш позитивна како и секогаш:wub:
Најсреќен роденден:сенајдобро::сенајдобро:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Не сум близу до тебе, ама блиску е твоето цеде шо пишит "Џими" на него и ми го поклони пред една година и еден месец. Сега го слушам, ради тебе, ради мене, ради нас. Ради тоа што имаш роденден, поради тоа што не сум видел ниеден сончев ден подолго време.
Не мора ни да видам некој. Ти си моето затишје после бура, ти си рај за душата, ти си една програма со филмови штелована негде меѓу сите оние селски реални шоуа. Ти си најпозитивниот филм со Џ. Кери и најубавата песна од Квин. Ти си... не си, не знам, ти си најубото смајли на мсн.
Уживај во животов, пошо напорните периоди секогаш поминуваат и на нив се сеќаваме со олеснување затоа што повеќе ги немаме, а за оние убавите секогаш се сеќаваме како нешто што некогаш сакаме пак да го направиме.

Доживувај ги таквите, затоа што тоа го заслужуваш, го заслужуваш секое црцорење на птициве во рана пролет, секоја меланхолична снегулка која ја претвораш во среќа, секој тажен дожд што го претвораш во љубов...
Обично секогаш на поважни настани се обидувам да резимирам како сум поминувал со тие личности кои ми значеле. И секогаш кога ќе се потсетам на тебе се потсеќам на... надеж, на изгрејсонце, на смс порака во 7 сабајле, на разговор во 1 сатот и молење да дојдит 4 за да си одиш дома.
Живееме за тие навидум мали моменти кои километрите кои не делат меѓу нас ги прават невидливи.
Те сакам.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Среќен роденден:helou:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Среќен роденден Лана, се` најубаво од срце ти посакувам!:back:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
среќен роденден и се најубаво :smir:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.665
Поени од реакции
11.693
Среќен роденден!!!:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom