Среќен роденден BenDover

Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Фала ви на сите!

@EmilijaS не морало да расте, и мало ко моето вршело работа ( можда лаже... само се помирила )

@TrendS фотоклуб, природа, пиво... обавезно!

@Agda Beata... технички сум чичко... на неколку малишани... ама чичко у години ја не сум... кога се разминувам со цура.... дали ќе падне секс не зависи од неа!

Том Харди е постар од мене! ( и поубафффф )

_95779050_gettyimages-631366438.jpg
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.749
Поени од реакции
9.558
bday-312.gif

која ѕверка:zver: си човече, сите Ти честитат роденден, а мене една мисла ми се заврте у глава и си се смеам.....пример...ако на мене или на @bijons некој ни отвори тема и да ни честита роденден, абе со дрва и со камења ќе почнаат да фрлаат кајганџииве:pos:

Да си ми жив и здрав и редовно да ти е прав:backa:
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Прегледај го приврзокот 247794

која ѕверка:zver: си човече, сите Ти честитат роденден, а мене една мисла ми се заврте у глава и си се смеам.....пример...ако на мене или на @bijons некој ни отвори тема и да ни честита роденден, абе со дрва и со камења ќе почнаат да фрлаат кајганџииве:pos:

Да си ми жив и здрав и редовно да ти е прав:backa:
Неее... звер ќе бидам некој ден кога @Anon i @Beric Dondarrion ќе ми честитаат.....

Убаи желбите :love:
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Го жалам Анон... ако се погоди...али не ради мене... туку малава е подјебавач у стварање...

Мал контекст морам прво..... ја сака многу Биљарката Биљана од Буш. Азб... ја глуми.. љубоооооов... а кога влегува во тој мод ја го глумам Зафирчев со неа ( во издание од Преспаффф нормално )... и сабајле ја добив следнава честитка....

1587998821176.png

1587998885659.png
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.125
Среќен роденден друже, сите желби да ти се исполнат и еден ден да славиш стотка!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Среќен роденден @BenDover
Ќе ти честитав порано меѓутоа баш тогаш Кајгана падна.
А да не беше @Zlatikevichius сега, голема беше веројатноста и да заборавам.
Најискрено ти посакувам сè најубаво во животот.
Пред сè здравје затоа што тоа е најбитно, па понатаму да бидеш среќен, да љубиш, и да те љубат.
Пари не ти посакувам но тоа никому не посакувам. Едно време посакував и пари на некој неутрален начин во стилот на „да имаш доволно пари“ но сфатив дека просечната раја не е на моја бранова должина и може да ме сфатат погрешно. Едно време викав и „троа парички“ и ова ми беше слатко и убавко ама го исфрлив некако, не знам зошто.
Нејсе,
Биди радосен и прави ги радосни тие околу тебе. Доволно си зрел да се контролираш себеси и знаеш дека одлуки не се носат при нервоза, која ти посакувам скоро воопшто да ја немаш, сепак е потребна малку, одвреме-навреме, нели?
Доколку имаш желби, не би сакал да ти се исполнат туку би сакал ДА ПРЕЗЕМЕШ ЧЕКОРИ за да ти се исполнат. Паметен си, знаеш дека целта не е она што ни значи, туку тоа е „патувањето“. Не заборавај дека треба да се внимава што се посакува, затоа што може да се исполни.
Нека бидат живи и здрави и тие околу тебе. Во добро здравје да си дочекаш внучиња за кои многумина велат дека се дури и поголема радост од децата.

P.S. Најважното ќе го заборавев. Ништо од ова горе не важи ако не престанеш со точките.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.243
Поени од реакции
78.862
Јас ти посакувам здравје и мудрост у животот (со тоа и среќа), али не ти честитам роденден, само затоа што не верувам во нарачано честитање на роденден.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.255
Среќен нека е братко, да си жив, здрав, среќен успешен, се по желба!!
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Среќен роденден @BenDover
Ќе ти честитав порано меѓутоа баш тогаш Кајгана падна.
А да не беше @Zlatikevichius сега, голема беше веројатноста и да заборавам.
Најискрено ти посакувам сè најубаво во животот.
Пред сè здравје затоа што тоа е најбитно, па понатаму да бидеш среќен, да љубиш, и да те љубат.
Пари не ти посакувам но тоа никому не посакувам. Едно време посакував и пари на некој неутрален начин во стилот на „да имаш доволно пари“ но сфатив дека просечната раја не е на моја бранова должина и може да ме сфатат погрешно. Едно време викав и „троа парички“ и ова ми беше слатко и убавко ама го исфрлив некако, не знам зошто.
Нејсе,
Биди радосен и прави ги радосни тие околу тебе. Доволно си зрел да се контролираш себеси и знаеш дека одлуки не се носат при нервоза, која ти посакувам скоро воопшто да ја немаш, сепак е потребна малку, одвреме-навреме, нели?
Доколку имаш желби, не би сакал да ти се исполнат туку би сакал ДА ПРЕЗЕМЕШ ЧЕКОРИ за да ти се исполнат. Паметен си, знаеш дека целта не е она што ни значи, туку тоа е „патувањето“. Не заборавај дека треба да се внимава што се посакува, затоа што може да се исполни.
Нека бидат живи и здрави и тие околу тебе. Во добро здравје да си дочекаш внучиња за кои многумина велат дека се дури и поголема радост од децата.

P.S. Најважното ќе го заборавев. Ништо од ова горе не важи ако не престанеш со точките.
На оваа конструктивна, убаво срочена, децидна и зрела мисла која изобилува со најголемата мудрост за смислата на животот, не можам а да не возвратам бар за миг, бар во ова пишување, со обид да ги исфрлам трите точки.

Верувај лесно не ми беше, знам дека сега има многу запирки, но знај дека е искрен обидот како и твоето напишано.

@Beric Dondarrion ти благодарам што не се одзва на нарачката и со тоа не дозволи да ме поистоветат со зверовите.

Фала ви на сите, повелете торта!

IMG-70907c28fc9a0f717e6a359f04d0d33a-V.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom