Среќен роденден @парва

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.324
Роденден ден бил посебен ден па ќе ти пишам посебна порака што само ти ќе ја разбереш иако може на п(а)рва ќе се зачудиш.
Сме се сретнале еднаш или два пати, иако не сме се поздравиле и запознале формално. Ти од едната страна на пултот како креатор на енергија, јас од другата како приемник и ТРАНСмитер на истата. На полјана, среде борова шума, сред природа во ниедно време. Така да биди само жив и здрав, не те мислам дали уживаш во животот бидејќи однапред знам дека е така. Среќен роденден.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Малку подоцна, ама рачунај го по англиско време. Среќен роденден!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
@Anon не те мрзеше на секој пост да кликаш мали црвени? Дај малце позитивна енергија, роденден е убав настан.
Роденден е убав настан кога си мало дете, кога светот е розов и си исполнет со соништа и амбиции. Потоа е само една година поблизу до гроб или глумење фејк среќност. Не, тоа не е само мојот начин на гледање базирано на мојот живот и искуства. Ако некој сака да си се види со пријатели, да си се напие алкохол, да си касне вкусна храна, да си касне десерт, да добие/купи поклон, тоа не мора да го прави за роденден.

Нема теорија да му честитам роденден на тој инает и тој катастрофален дијалект, и секој што му честита роденден односно пишува овде добива гнев. Штета што на мојов пост сега нема да можам да си ставам гнев...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Роденден е убав настан кога си мало дете, кога светот е розов и си исполнет со соништа и амбиции. Потоа е само една година поблизу до гроб или глумење фејк среќност. Не, тоа не е само мојот начин на гледање базирано на мојот живот и искуства. Ако некој сака да си се види со пријатели, да си се напие алкохол, да си касне вкусна храна, да си касне десерт, да добие/купи поклон, тоа не мора да го прави за роденден.

Нема теорија да му честитам роденден на тој инает и тој катастрофален дијалект, и секој што му честита роденден односно пишува овде добива гнев. Штета што на мојов пост сега нема да можам да си ставам гнев...
Тажно е да изгубиш соништа и амбиции колку и да имаш години... Повод повеќе да се видиш со пријателите е убава работа :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.048
Поени од реакции
13.540
@Anon не беше поканет на журката затоа си толку лут?
Автоматски споено мислење:

Роденден е убав настан кога си мало дете, кога светот е розов и си исполнет со соништа и амбиции. Потоа е само една година поблизу до гроб или глумење фејк среќност. Не, тоа не е само мојот начин на гледање базирано на мојот живот и искуства. Ако некој сака да си се види со пријатели, да си се напие алкохол, да си касне вкусна храна, да си касне десерт, да добие/купи поклон, тоа не мора да го прави за роденден.

Нема теорија да му честитам роденден на тој инает и тој катастрофален дијалект, и секој што му честита роденден односно пишува овде добива гнев. Штета што на мојов пост сега нема да можам да си ставам гнев...
ако гледаш вака тогаш уште кога ќе се родиш секој ден умираш и си се поблиску до смртта, не гледам причина зошто било кој роденден да го славиш

во меѓувреме остај не нас среќните да се радуваме. Јас лично славам 4 ( со букви ЧЕТИРИ) родендени годишно
и сите четри се МОИ!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Па не пишал ни едно фала, еј.
ако гледаш вака тогаш уште кога ќе се родиш секој ден умираш и си се поблиску до смртта, не гледам причина зошто било кој роденден да го славиш
Не можеш кога си дете така да гледаш на работите, тоа е погубно.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
aj sega mene uste kolku rodendeni mi ostanuvaat za cestitanje i slaveneje
(interesno,jas ponekogas i go zaboravam ama zenami nikogas sekoja godina mi go cestita i obavezno so mal podarok i sampansko a mene duri togas mi teknuva sto e rabotata
Роденден е убав настан кога си мало дете,
najubav rodendenski nastan e koga se svekickite trocivreni koe znaci deka veke ne si malo dete
 

Kajgana Shop

На врв Bottom