Србија

Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.460
Поени од реакции
644
Некој у скоро време што патувал во Србија со своја кола, да ми каже кои све документи се потребни? Меѓународна возачка, зелен картон, полномошто.. шо треба?
Како и во секоја земја во која патуваш. Сообраќајна, зелен картон, ако колата не е на твое име треба овластување за управување на туѓо моторно возило во странство, за возачка не ја бараат меѓународната, доволна е само нашата, биометриска.
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.212
Како и во секоја земја во која патуваш. Сообраќајна, зелен картон, ако колата не е на твое име треба овластување за управување на туѓо моторно возило во странство, за возачка не ја бараат меѓународната, доволна е само нашата, биометриска.
Не сум доволно информиран, затоа прашувам. Мислам дека не ни е потребно за сите земји зелен картон, па затоа. Ок, фала многу.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
383
Поени од реакции
131
Ако некому му треба смештај на неколку дена во Белград
http://spaintimo.rs/apartmani-beograd.php

Не е баш најефтината варијанта, ама е луксузно и пријатно ;)
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
383
Поени од реакции
131
Eden od najubavite gradovi na Balkanot. Za žal, urbanaza mafija i nego ke go rasipi

Nekolku teksta vo vrska so znamenitostite vo Novi Sad


 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
383
Поени од реакции
131
Ќе додадам уште еден пост во врска со Нови Сад - предлог ѕа смештај, само 10 евра дневно, близу до центар, не е голем луксуз ама е сосема солидно. За тие пари и одлично

ЛИНК https://prenocistedvoriste.rs/
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
1
Поени од реакции
2
Во претходните години, етно селата во Србија беа многу популарни. Вкусна храна, свеж воздух, природа. Најдов убави предлози на страницата topsmestaj.com Таа беше во Рајски конаци и тие навистина се вистински рај.

Etno sela u Srbiji - така се пишува на српски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom