Србија

Член од
15 јули 2007
Мислења
787
Поени од реакции
215
Изненадив се на тоа дека нема тема за Србиja и направив темава за сите луге кои имат прашуване, информации или са били во државата. Денес jac бех за един ден во Пирот и можем да кажувам дека е убав град, со убава храна (наjвеке скара) и старини. Градот е около 45 илјади луге. во близина на около 20 километри е и Димитровград. Има пазар со свежи и евтини производи, кои во Сабота е огромен. Во околината има 2 манастира които за жал немав време да посетам. Суковски и Погановски манастир. А во центорот на Пирот е полно со кафулиња.
През градот преминава река Нишава и се намира старинната крепост "Момчилов град". Таму е сниман и филмот "Зона Замфирова" и по-точно во музеиот на "Понишавието".
Еве и мало слики од мен.
CAM00117.jpg

CAM00128.jpg

CAM00141.jpg

CAM00149.jpg

CAM00153.jpg

CAM00154.jpg

CAM00159.jpg
CAM00160.jpg
Баскетнболен сладолед :)
CAM00798.jpg
 

Attachments

Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Србија е многу добра земја за живеење. Често одам во Белград и се размислувам да се преселам тамо.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.316
Поени од реакции
3.542
Србија е многу добра земја за живеење. Често одам во Белград и се размислувам да се преселам тамо.
интересно, јас не сум бил таму дооолги години, понекогаш кога имам одпојќе време, читам некој српски медиуми, и според коментарине што народот ги оства ми делува бетар него кај нас.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
интересно, јас не сум бил таму дооолги години, понекогаш кога имам одпојќе време, читам некој српски медиуми, и според коментарине што народот ги оства ми делува бетар него кај нас.
И тука има некој што живеат лошо некој што живеат добро. Белград е голем град, 2 милиони жители, од тие секако дека ќе оставаат негативни коментари. За разлика од Скопје, тамо е многу поубаво, работата ми е и тука и тамо па повеќе ме привлечува Белград него Скопје.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.327
Поени од реакции
6.200
Србија е исто така доста позната по аудио синхронизациите на многу филмови.


Навистина убава и прекрасна земја.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.479
Да одиш во Србија, а да не наминеш во Лесковац на скара, исто како да не си бил. Еве @shutrak може да ти каже:D

Иначе Србија стварно е многу убава земја, имаат многу подобри работи (, но секако и полоши) од нас. А Белград е дефинитивно еден од најубавите градови на Балканов:)

И секоја им чест за големата/огромната црква која е симбол за Христијанството:)

 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.568
Поени од реакции
7.985
И тука има некој што живеат лошо некој што живеат добро. Белград е голем град, 2 милиони жители, од тие секако дека ќе оставаат негативни коментари. За разлика од Скопје, тамо е многу поубаво, работата ми е и тука и тамо па повеќе ме привлечува Белград него Скопје.
1.2 милиони има Белград какви 2.
Нови Сад е најубавиот град во Србија,има доста интересни работи што вредат да се видат.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
1.2 милиони има Белград какви 2.
Нови Сад е најубавиот град во Србија,има доста интересни работи што вредат да се видат.
Да, 1.2милиони има, моја грешка.
Одам и во Нови Сад, омилен град на моите но мене дефинитивно Белград ми е.
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
288
Поени од реакции
207
И секако тука е Калемегдан,со најубавата панорама на Белград


10334407_846988465346387_8722982551622418552_n.jpg
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.694
Поени од реакции
1.402
Иначе Србија стварно е многу убава земја, имаат многу подобри работи (, но секако и полоши) од нас. А Белград е дефинитивно еден од најубавите градови на Балканов:)
Ако се оствари проектов ќе иде уште поубав
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.005
Србија е прекрасна и е доказ дека не ти треба море,да бидеш убава земја :D
Црквата Ружица
22_big.jpg

Тврдината Голубац на Дунав
5.jpg

Лазаров Кањон
DSC_7554_5_6.jpg

Заовине
zaovine-planine-tara-srbija-mountain-serbia-by-jovan-jaric3 (1).jpg

Белградскиот бисер,црквата Свети Сава чувана лично од Караѓорѓе \m/ karageorgepetrovitch-cathedralsaintsava-belgrade-serbia-shutterstock_79304875-600.jpg
 
Последно уредено:

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Може некој да ме информира како ефтино да се стигне од Белград до Нови Сад? Сакам со воз да одам до Белград а потоа истиот ден до Нови Сад.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.779
Што мислиш ти,колку би можеле тие околу 100 км Белград-Нови Сад да коштaт?!?!
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Ефтин смештај за една вечер во Белград? ако има искусни, може линкови за да се разгледа цени на смештај за 4ца за една вечер.
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.211
Некој у скоро време што патувал во Србија со своја кола, да ми каже кои све документи се потребни? Меѓународна возачка, зелен картон, полномошто.. шо треба?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom