Србија

Статус
Затворена за нови мислења.
N

n/a

Гостин
Си ги третирал??А сепак си им отишол да им земеш диплома.. За диплома да земеш јавна тајна е што треба да се пишиш..Татар, Чуваш, Башкир, Гагауз...бирај....
Не бе.
:toe:
Сум отишол да лумпуем и да ебам.
А себепронаоѓањето у бугари...
е маседонише специјалитет.
Мене не ме мешај у таа манџа.
Сум кажал ја...
многу сум бел за такви `комбинации`.
Батали.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
За разлика од Македонците кои сме на овие простори од памтивек, за Србите не се знае точното потекло ни од каде дојдоа ни од каде му е називот. Немаат никаква пишана историја пред да се доселат и да го научат македонскиот јазик и писмо. Има претпоставки дека се од мочуриштата кај днепр, или од иранските пустини, али тоа се само претпоставки. Најверојатно никогаш и нема да дознаеме од каде дошле.
 
N

n/a

Гостин
За разлика од Македонците кои сме на овие простори од памтивек, за Србите не се знае точното потекло ни од каде дојдоа ни од каде му е називот. Немаат никаква пишана историја пред да се доселат и да го научат македонскиот јазик и писмо. Има претпоставки дека се од мочуриштата кај днепр, или од иранските пустини, али тоа се само претпоставки. Најверојатно никогаш и нема да дознаеме од каде дошле.
Каков серко... :pos2:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Македонците се овде домородни. Од праисторија. Од првите луѓе кои настанале па до ден денес. Не знам дали во светот постои народ со слична толкава континуирана историја како Македонците. Славата и богатството на Македонија како магнет ги привлекуваа моќните царства, народи варвари.
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Domorodna sme od pamtivek, ama vo okeanot. A ti i jas sme domorodni, do tamu do kade shto znaeme da si gi nabroime predcite. Se somnevam deka e toa do praistorijata.:wink:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Domorodna sme od pamtivek, ama vo okeanot. A ti i jas sme domorodni, do tamu do kade shto znaeme da si gi nabroime predcite. Se somnevam deka e toa do praistorijata.:wink:
Се осеќа исконот Македонски. Некој што е дојден овде скоро па и пред 5-6 века за него ова е се уште туѓина. Турците беа овде 5 века па ко дојде крајот на империјата најголем број заминаа од каде дојдоа иако и прадедовците му беа родени овде.
Ако не го осеќаш коренот овде, џабе ти е и претци да набројуваш и години да рачунаш. Те влечи тебе Днепар и Висла, те влечат шумите и мочуриштата задкарпатски. Не знаиш зошто, не си сигурен, али го чувствуваш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom