Србија

Статус
Затворена за нови мислења.
N

n/a

Гостин
А да видиш мене колку ми се сере од лицемери, кои се прават патриоти, а а мириснат зелена банкнота менуваат став преку ноќ...
Воле...
јас сум едини што даде пари. :tapp:
И оној Мали од Германија фрли некоја пара.
Сите други... ЗЕМАА.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.638
Поени од реакции
5.317
Воле...
јас сум едини што даде пари. :tapp:
И оној Мали од Германија фрли некоја пара.
Сите други... ЗЕМАА.
Знам дека даде пари..За бугарската диплома...Доста се правиш чесен...
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Со Нишкиот нацрт-договор во 2002 г. помеѓу Македонската и Српската Црква, беа задоволително решени сите спорни канонски и литургиски меѓусебни проблеми на двете Цркви. Единствен спорен проблем за СПЦ остана името на нашата света Црква и нејзиниот статус. Нашата Црква од пастирски причини инсистираше на името 'Македонска Православна Црква' и на самостоен статус, додека Српската Православна Црква, од политички причини (не го признава постоењето на македонскиот народ), инсистираше на името Охридска Архиепископија и на автономен статус.



Пак е до името приказната :toe:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
само што тие истите што пеат на клипот се браќа со 2 српски навивачки групи и што едни од првите нивни воџи на 28 идат на дерби во србија.Ама нема везе бе па и ти.
Нека се дружат луѓето бе што има врска...Мене не ми сметаат срби, мене ми сметаат ова шупчињава што глумат „срби“. Може и ти си еден од нив а?

кајле, утоке, ово оно?

Засрамете се бре дебили...ама па од друга страна и ги сфаќам, живот во целибат тера на „големосрпство“...
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Поише би рекол Бугари:smir:

:nenene: Грци грци ,ако се признае МПЦ од тоа Вселенскиот синод ли беше не се разбирам баш во тоа (мислам на тоа што е над сите православни цркви) ќе се прави раскол,пошо грците држат пола од црквите под нивна капа :toe:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Нека се дружат луѓето бе што има врска...Мене не ми сметаат срби, мене ми сметаат ова шупчињава што глумат „срби“. Може и ти си еден од нив а?

кајле, утоке, ово оно?

Засрамете се бре дебили...ама па од друга страна и ги сфаќам, живот во целибат тера на „големосрпство“...
Дај доказ.Најди пост во кој глумам србин.И немој да се нервираш до толку нејчини не е добро по здравјето.Дебатирав конкретно за протестите пред американската амбасада и за горепоставенииот клип зошто добро ја знам состојбата околу истиот.Ти на мене си нашол шупак да ми викаш.Земи искочи малце надвор прошетај.Имаш повише постови на форумов него што има членови.Шупак.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.638
Поени од реакции
5.317
Ауууу БУГАРИ ОД СЕВЕР
Не се ниту малку различни од бугарите..Иста катара, различно пакување...
И таму сум бил.
И по истиот аршин по кој што сум се понашал и сум ги третирал нив...
сега ќе те третирам тебе.
Си ги третирал??А сепак си им отишол да им земеш диплома.. За диплома да земеш јавна тајна е што треба да се пишиш..Татар, Чуваш, Башкир, Гагауз...бирај....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom