Србија

Статус
Затворена за нови мислења.
N

n/a

Гостин
Искрено...
ми се сере од такви плачковци ко Кико МC и остала багра.
И немам ја многу-многу што да се докажуем со нив.
Тоа е неблагодарно и безобразно до срж, и како такво некој ден ќе сконча ко кер-авлијанер негде.
Апсолутно незахвално е и да пробаш да дискутираш и да понудиш факти кога имаш некој таков `собеседник` у комбинација.

Најжално е што прават раздор и сејат омраза по сите линии,а у овој живот,сто пати сум кажал,што ќе си (и колку ќе си) посееш,тоа ќе ожнееш.
Можам јас,многу одмерено и паметно да објаснам низ примери и да ги побијам до едно сите нивни примери...
ама кое фајде кога тоа дебелоглавиот од другата страна никогаш нема и да проба да мрдне од нулта тачката која што си ја зацртал.
Епа и јас не можам и нејќум бре брате да правам више компромиси.
Нека рокне се... џа у.п.м.Топтан.
После пак ќе се мрсулави дека он не смеел да фаќа оружје у рука пошто ратот ќе поминел а он пак ќе требало да живее у Тетова...
и такви некои курци-палци и остали свињарии и ко за захвалност нај на крај мене ќе ме нервира топтан и ќе се инати ко магаре.
А бе кој го ебе...
нема више... умре.
Ко кер да ми сконча пред мене една вода немам за давање,не повеќе.

Време е античките македонци да покажат и докажат дека се такви и да се изборат за своите правдини (соодветно химната).
Пошто за сите останати нема место у таа комбинација...
ќе треба истото да го направат сами.
Јас ... додека удираат на фашистички барабани...
немам ни време ни желба да бидам дел од истата свињарија.
 

kikomcjuve

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
12.300
Поени од реакции
2.522
Епа ако е исто све у верата тогаш што е проблемот ? Изглеа пак прадедоти е кочницата за да се тргне даље...Расчистено е тоа...
Сто пати го кажав проблемот, ама ти се правиш како да не го гледаш па затоа постојат поголеми фонтови..
ПРОБЛЕМОТ Е ШТО СПЦ НЕ ЈА ПРИЗНАВА МПЦ!!!!

Не е проблемот во верата....


1.Оваа гарнитура на владата во Србија повлече потези за извинување кон Хрватска, а види чудо ја не видов Хрватска да направи нешто слично и да каже дека и она има дел од кривицата за војната...Сеа нека не се убацува Лет 3 со неговите теории на заговор и еднострана кривица на Србија пошто , како за љубов , така и за војна се потребни двајца...2.Тоа ти е гест на добрососедски однос, а спротивно на таков гест е она што Македонија го призна Косово ...Мислеше Гвујо дека ќе иаме некои бенефиции али испадна шипак од сето тоа и само си ископавме уште поголема јама....3.Дали ти лепи очекуваш после таков гест на нашата тупа влада ,Србија да прати извинување заради тие ствари што ти ги посочуваш ? Ајде, стави на кантар и увиди дека тоа нема да се деси затоа што и нашата влада изигра прљаво...
1.А што имам јас врска сега со проблемите на Србија со Хрватска, и што сакала да и се извини?? Сакала да се извини ама не се извинила.. Многу сериозен муабет...
2. А каков гест е онај што 19 години не ни признавате Црква??
3. Ако Србија планираше да се извини, имаше 18 години простор за тоа да го направи, ама не го направи, и сега викаш дека токму признавањето на Косово е причината која не се извини а??
4. Македонија игра прљаво??:toe:
Ги обвинувате Европјаните зошто ви го зеле Косово, а аплицирате да влезете во Европска Унија..И после Македонија игра прљаво..
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
265

kikomcjuve

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
12.300
Поени од реакции
2.522
Искрено...
ми се сере од такви плачковци ко Кико МC и остала багра.
А да видиш мене колку ми се сере од лицемери, кои се прават патриоти, а а мириснат зелена банкнота менуваат став преку ноќ...
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Затоа и ќе си пееме сите сложно:


само што тие истите што пеат на клипот се браќа со 2 српски навивачки групи и што едни од првите нивни воџи на 28 идат на дерби во србија.Ама нема везе бе па и ти.

decki ti so si be na pod forumov.....
А ви како сте?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom