Србија ја укинува ТВ претплатата

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Нашиве немаат јајца за нешто слично, ама дефинитивно имаат јајца за воведување на уште некоја давачка.
Владава ни е како поп
‘‘Дај попе - неможе
На попе - може‘‘ :свиркам:
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Кој филм Тропски Горештини?
Не слушна ли дека само кај нас ќе се емитува премиерно ова лето. :vozbud::vozbud::vozbud: :cool:
И Летни Авантури е на репертоар. Изглеа само Беверли Хилс 9201 ја презакажува својата премиера :tapp:
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Ај не серите многу за МТВ за разлика од порано сега има одлична програма, драстично се оправија.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Така е оправени се, сеа ќе ни накачат на 300 денари наплата...
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Ај не серите многу за МТВ за разлика од порано сега има одлична програма, драстично се оправија.
Како нема да се поправат кога и кокошарниците, краварските и свињарските фарми плаќаат радиодифузна такса :свиркам:,
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ај не серите многу за МТВ за разлика од порано сега има одлична програма, драстично се оправија.
?
Da ne si vraboten tamu pa tropaš vakvi gluposti? Koja programa be,nitu 1% od narodov ne gleda mtv,samo formula1 vredi ama i toa može da se gleda na druga programa.
btw bratucedot prodava na tezga,nema struja i pokraj toa mora da plaka rtv pretplata za firmata. Znaci plaka i za doma i za na tezga. Kretenizam.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Сега плус со дигитализацијава може ќе се покачи претплатата, а дека ќе се намали не ми се верува. :tapp:
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Па што плаќате радиодифузија?Ќе им ебам мамата лоповска,не им плаќам тоа.Може слободно да ја исклучат МТВ кај мене.Што уште нема да измислат за да не опљачкаат.
33% моќност плаќаме за струја ??? WTF е тоа бе?Сега ќе им текне и за вода да плаќаме 33% - "течност".
33% моќност +18% ддв + улично осветлување = пола сметка ја плаќаш за паразитиве под буџет.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
?
Da ne si vraboten tamu pa tropaš vakvi gluposti? Koja programa be,nitu 1% od narodov ne gleda mtv,samo formula1 vredi ama i toa može da se gleda na druga programa.
btw bratucedot prodava na tezga,nema struja i pokraj toa mora da plaka rtv pretplata za firmata. Znaci plaka i za doma i za na tezga. Kretenizam.
Па ќе гледаш на МТВ, не на та другата програма и така ќе биди гледана телевизијата.
Инаку и јас сум против плаќање на РДТ.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
МТВ треба да се укине уште утре, се' да оди под приватно. Кога можеа на времето да ги продадат НИП Нова Македонија и другите пишани медиуми, можат и овој лапач на буџетски пари. Ова ќе овозможи да се укине радиоконтузната такса.

Најголемите џабелебароши што сум ги видел биле или од Македонија Пат или од МРТВ, рамковните можат вода да им носат во таа дисциплина.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
ја опрајле програмата my ass. Купија пар серии шо завршија одамна и сите ги имаме гледано а на секој 2 минути не пропуштат да не известат колку студенти се запишаја вонредно на престижнио универзитет во Штип
 

Kajgana Shop

На врв Bottom