Србија и Косово ќе разменат територии ?

Член од
25 март 2012
Мислења
7.221
Поени од реакции
3.042
Ќе ти крене у животот коај ќе го признаат Косово.
Независно Косово е добро за Македонија, дури на економски план уште повеќе.
Чудно е вие да сте на страната на Србија во овој спор, всушност не е чудно ама нејсе.
Автоматски споено мислење:

Да, да. Дека последниве 20 години не буткаа да се признае Косово. :lolzz:
Трамп не беше поволен претседател за албанците, околностите не ги знаеше воопшто на балканот. А Бајден е сосема друга прича.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.530
Поени од реакции
11.820
Независно Косово е добро за Македонија, дури на економски план уште повеќе.
Чудно е вие да сте на страната на Србија во овој спор, всушност не е чудно ама нејсе.
У пичку матер добро ќе биде, светскава сила Косово па ќар ќе имаме од држава у покушај.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.221
Поени од реакции
3.042
тачно
ова писмо кажува дека САД сега нема више да ја толерираат Србија и нејзиното непризнавање на Косово
...
како мали џокица замишља надворешна политика
Преку ова писмо им даваат на знаење дека нема бегање од признавање, не помеѓу редови, туку директно.
Автоматски споено мислење:

У пичку матер добро ќе биде, светскава сила Косово па ќар ќе имаме од држава у покушај.
Косово е добар пазар за Македонија, само недостасува автопат а не улица за во село.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
3.167
Поени од реакции
2.876
Независно Косово е добро за Македонија, дури на економски план уште повеќе.
Чудно е вие да сте на страната на Србија во овој спор, всушност не е чудно ама нејсе.
Добро како што беше косоварската добрина за нас изразена преку нападите во 2001, или преку нападот во Бродец во 2007 или преку нападот во Куманово во 2015?

Стварно чудно што сме на страната на Србија, а не на страната на нашиот доброчинител Косово.

Да не ти ставаат шеќер во коката?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.530
Поени од реакции
11.820
Преку ова писмо им даваат на знаење дека нема бегање од признавање, не помеѓу редови, туку директно.
Автоматски споено мислење:


Косово е добар пазар за Македонија, само недостасува автопат а не улица за во село.
Пуњо, пак се губиш.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.221
Поени од реакции
3.042
Добро како што беше косоварската добрина за нас изразена преку нападите во 2001, или преку нападот во Бродец во 2007 или преку нападот во Куманово во 2015?

Стварно чудно што сме на страната на Србија, а не на страната на нашиот доброчинител Косово.

Да не ти ставаат шеќер во коката?
Ако 2007 и 2001 се некако воопшто слични на 2015 тогаш вие не заслужувате држава, а и убеден сум дека сакате по секоја цена да ја саботирате. Со менталитет на функсионери со *А да си направиме една мала војна* не сте многу далеку.
Автоматски споено мислење:

Пуњо, пак се губиш.
Па уморен сум, цел ден на работа, немав среќа македонец да се родам јас.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.789
Поени од реакции
3.105
Како да ни биде Косово поблиску бе Пуно кога со Србија сме културно, религиозно, јазично слични. Со твоево племе немаме допирна врска.
А во Конго сум отишол, а во Косово, исти курац. Што ја релативизираш работата од економски план.
Тебе ти се блиски, нас не ни се блиски Косово и Албанија. Терај си го магаренцето на узурпирано и угнетено малцинство со надеж дека една ден Бајден шести ќе ти овозможи Албанија без граници aka. Shqipëria etnike

Патем гледаш дека и одмарањето ни е различно. Ние во Недела одмараме, Ти во Петок одмараш. Една допирна точка немаме.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.221
Поени од реакции
3.042
Како да ни биде Косово поблиску бе Пуно кога со Србија сме културно, религиозно, јазично слични. Со твоево племе немаме допирна врска.
А во Конго сум отишол, а во Косово, исти курац. Што ја релативизираш работата од економски план.
Тебе ти се блиски, нас не ни се блиски Косово и Албанија. Терај си го магаренцето на узурпирано и угнетено малцинство со надеж дека една ден Бајден шести ќе ти овозможи Албанија без граници aka. Shqipëria etnike

Патем гледаш дека и одмарањето ни е различно. Ние во Недела одмараме, Ти во Петок одмараш. Една допирна точка немаме.
Поблиску? Каде реков поблиску?
Не си бил ни во Косово ни во Конго, не лажи константно, исто и со пуцањето за Бајден.
Ама сигурно знаеме дека денеска животот во Косово е значително подобро од пред 20 години.
Знаеме дека денеска Македонија има поголема економска соработка со Косово отколку пред 20 - тина години. Ако има економска соработка се друго доаѓа на ред и сосема природно и односите се подобруваат.
Не одмарам ни во петок ни во недела, го немам тој луксуз. :(
 
Член од
6 февруари 2021
Мислења
30
Поени од реакции
17
Свако зло дође и прође па ће тако проћи и ово.
Шта ће после бити?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.465
Поени од реакции
16.959
Независно Косово е добро за Македонија, дури на економски план уште повеќе.
Чудно е вие да сте на страната на Србија во овој спор, всушност не е чудно ама нејсе.
Автоматски споено мислење:


Трамп не беше поволен претседател за албанците, околностите не ги знаеше воопшто на балканот. А Бајден е сосема друга прича.
Прашање е дали ни одговара нас независно Косово. Веројатно за стабилен регион да, но ако Косово добие независност тогаш следи Македонија на агендата на Албанците, а и независно Косово е чекор до припојување кон Албанија. Нејасно е тука што се планира од САД, веројатно се само за независност без никакво припојување, а за Македонија сега засега се за унитарност, зашто ако се оди кон распад се отвора и БиХ. Така што би рекол дека планот е Косово и БиХ во НАТО, па стратешко партнерство со Србија. Тоа би било идеално за мирот на Балканот, а ако ЕУ фрли некоја коска би било уште подобро за да конечно се формира некаков блок. Кога не може сами, тогаш барем да имаме еден патрон. Тој патрон вака гледано само на Србија не и одговара, другите не се буниме.
Од друга страна прав си дека Македонците навиваат повеќе од Србите за Србија и не гледаат ладно, туку србомански на случајот. Но, има и една огромна целина(мнозинството би рекол), кое под влијание на нивните медиуми се плашат дека следи Косовизација на Македонија, па поради тоа навиваат за Србите. Што гледано од аспект што се случува тука со великоалбанскиот шовинизам и газаење на државата е и донекаде оправдано.
Не е и нешто чудно да се навива толку за Србите и во случајов. Од неразјаснети причини Македонците навиваат за Србите и во ЦГ, како и за Спрската црква таму, кога имаме буквално ист случај на окупирање на туѓи цркви од нив. А да не споменувам дека Македонците навиваа за Србите во војната против Хрватите. Зошто, како немам појма.
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
590
Поени од реакции
1.862
Албин Курти води убедливо во Косово. Ќе видиме колку ќе тера политика за обединување со Албанија како што изјавуваше.
Друго нешто е што ги пратија УЧК командантите во политичка историја. Нешто што ние овде во Македонија нема да дочекаме.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.472
Поени од реакции
10.529
Албин Курти води убедливо во Косово. Ќе видиме колку ќе тера политика за обединување со Албанија како што изјавуваше.
Друго нешто е што ги пратија УЧК командантите во политичка историја. Нешто што ние овде во Македонија нема да дочекаме.
Мислам дека голема Албанија нема шанси да се деси, затоа што Големиот брат не дозволува хегемонија на племето. Друга работа прочитав во српски таблоид дека ердо им врти грб на косоварите. Крај на вицот. :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom