Србија и Косово ќе разменат територии ?

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.907
Поени од реакции
51.327
Можеби не сака еден нивен сојузник?
можеби Харадинај лупа предизборни глупости кои увцето на национал-шовинистички настроениот албански народ сака да ги чуе
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.744
Поени од реакции
10.569
можеби Харадинај лупа предизборни глупости кои увцето на национал-шовинистички настроениот албански народ сака да ги чуе
Aх тоа им е добар ден на сите, а и највеќе пали кај нивната глупа раја (која не е во мал број за жал). Идам оф топик, ама и овде дуи на таа карта добива гласови многу. Како и да е се надевам дека и овој ке заврши во Хаг и ке му судат за секое злосторство што го направил и за секој убиен сведок.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.907
Поени од реакции
51.327
ама и овде дуи на таа карта добива гласови многу.
Нееее. Није могуче! :eek:
Албанците кај нас не паѓаат на национал-шовинизам и исламски фундаментализам.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.907
Поени од реакции
51.327

Е, да. Курти е проблемот. Имал кривична. Не е проблем Харадинај - воен злосторник, што ги испотепа сведоците во Хаг, или Тачи, исто така со обвиненија за воени злосторства.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.907
Поени од реакции
51.327
„Србија добро проценува дали е вистинскиот момент да го признае Косово, но мора да знае дека, дури и ако не го признае Косово, ќе можеме да бидеме членка на Обединетите нации и НАТО“, кажа Харадинај.

LoL
Баш е обратно. Србија и да го признае Косово, Косово нема да влезе во ООН. Заради други некои од советот за безбедност. Поради нивни причини, неповрзани со Косово.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.907
Поени од реакции
51.327
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
7.224
Поени од реакции
3.043
Држави честитаат празници. Ништо посебно.
Али да, сфаќам. Од косовска перспектива е чудо невидено, пошто тоа држава нема никад да биде.
Mutual recognition
Ова беше моментот, другото не е важно. Важно ќе се смени влијанието на Сад.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.907
Поени од реакции
51.327
Mutual recognition
Ова беше моментот, другото не е важно. Важно ќе се смени влијанието на Сад.
тачно
ова писмо кажува дека САД сега нема више да ја толерираат Србија и нејзиното непризнавање на Косово
...
како мали џокица замишља надворешна политика
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
601
Поени од реакции
1.899
Бајден не е голем фан на Србија. Во 90тите е главен подржувач за бомбардирање на србите во босна и бомбардирањето за косовската војна. Сеа времиња се мењаат ама има доста жестоки говори против Милошевич и Србија.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.807
Поени од реакции
3.151
Лично бев сведок на пукање со пиштоли во комшилук кога беше инаугурацијата на Бајден. Тој даваше заклетва, надвор се пукаше на големо. Тоа доволно кажува кое чувство на ослободителен порив имаат со заминувањето на Трамп и со какви очи гледаат во новата администрација.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
601
Поени од реакции
1.899

Eве кога вели дека уште за војната у Босна предлагал за бомбардирање на Белград и да се разнесат сите мостови на Дрина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom