Србија и Косово ќе разменат територии ?

Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
Широка и долга е таа анализа за која треба многу политичко знаење,за да се разбере.Поентата е дека сите овие сегашни планови и предлози кои се во кулоарите се само меѓуфаза и никој освен Србија нема да има обврски кон нив,за да во следната фаза пак се поместат.
Тоа се почнува ос планот Z4 а завршува со ЗСО потпишана во Брисел.
Зошто тоа би го скршило рбетот на српскиот народ?
Тоа е прашање на колективното достоинство и морална вертикала.
Ниедна колективна вредност после тој пораз не би постоела.
После тоа Србите нема да имаат своја држава.
Nisi mi argumentovao celokupni raspad srpskog nacionalnog korpusa. Političkog znanja imam i više nego dovoljno da te razumem. Upravo suprotno, Srbi ne bi imali svoju državu kada bi Albanci činili 15% stanovništva Srbije i bili u našoj Skupštini, verovatno čak imali i neka ministarstva. Ja govorim o real politici i stanju na terenu, a ne o nekakvom dostojanstvu i moralnim vertikalama, to su priče za plebs. Govorim ti kao čovek koji živi u Srbiji i oseća se kao Srbin. Tvoji stavovi me malo podsećaju na Dveri Boška Obradovića koji nikako da pređu, tu su negde oko 5% podrške. Davno je već većina Srba prebolela Kosovo ali nam ne pada na pamet da ga priznamo bez da dobijemo nešto zauzvrat, a hvala Bogu došla su i dolaze bolja i povoljnija vremena. Dolaze vremena konsolidacije. Kažeš niko osim Srbije nema obaveze, opet grešiš i pročitaj moj izmenjen post na koji si replicirao: "...
Treća stvar, ako se dve strane (Srbija i Kosovo) dogovore o međusobnoj korekciji granice i sve to odobri 5 stalnih članica UN-a (SAD, Rusija, Kina, Velika Britanija i Francuska), niko tu više ne može ništa i sve je po međunarodnom pravu, apsolutno legalno i legitimno..
.".
Автоматски споено мислење:

A te srBske patriJote koje fanatično urliču Kosovo je srce Srbije su čuli za tamo neke Nemanjiće i da postoje neki manastiri dole 1000 godina stari, a Kosovo nigde osim na Google-u nisu videli, su uglavnom klinci koji nemaju pravo glasa i čiji je stav privremen. Kosovo je Srbiji kamen oko vrata već decenijama, ako ne i vekovima.
Автоматски споено мислење:

A usput, i taj Boško Obradović je, kao i većina opozicije, kontrolisan od strane Vučića i njegov je omiljeni opozicionar (uz Đilasa naravno). Prvi je ekstremista, a drugi se ogadio narodu dok je bio na vlasti. Vlast u Srbiji je blagoslovljena opozicijom. Neku zdravu opoziciju vidim u Dosta je bilo stranci Saše Radulovića ali oni, na žalost, nemaju šanse.
Автоматски споено мислење:

Збориш за добри намери во реалполитика?
Кој има добри намери, у случајов, според тебе?
Србија и Путин? :vozbud:
Govorim iz svoje perspektive i mislim iz perspektive velike većine Srba. Daniel Server i nomenklatura koju on predstavlja, nema dobre namere prema mom narodu i mojoj državi, dokazano. Kada kažem namera mislim na interes, a ne na nekakvu pravoslavno-slovensko-bratsku ljubav Rusije i Putina prema Srbiji na šta ti ciljaš. Ponavljam, kada kažem namera mislim na interes. Prijateljstva između država ne postoje, samo interesi. Lična poznanstva i dobra prošlost mogu da utiču ali interesi su osnova.
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Nisi mi argumentovao celokupni raspad srpskog nacionalnog korpusa. Političkog znanja imam i više nego dovoljno da te razumem. Upravo suprotno, Srbi ne bi imali svoju državu kada bi Albanci činili 15% stanovništva Srbije i bili u našoj Skupštini, verovatno čak imali i neka ministarstva. Ja govorim o real politici i stanju na terenu, a ne o nekakvom dostojanstvu i moralnim vertikalama, to su priče za plebs. Govorim ti kao čovek koji živi u Srbiji i oseća se kao Srbin. Tvoji stavovi me malo podsećaju na Dveri Boška Obradovića koji nikako da pređu, tu su negde oko 5% podrške. Davno je već većina Srba prebolela Kosovo ali nam ne pada na pamet da ga priznamo bez da dobijemo nešto zauzvrat, a hvala Bogu došla su i dolaze bolja i povoljnija vremena. Dolaze vremena konsolidacije. Kažeš niko osim Srbije nema obaveze, opet grešiš i pročitaj moj izmenjen post na koji si replicirao: "...
Treća stvar, ako se dve strane (Srbija i Kosovo) dogovore o međusobnoj korekciji granice i sve to odobri 5 stalnih članica UN-a (SAD, Rusija, Kina, Velika Britanija i Francuska), niko tu više ne može ništa i sve je po međunarodnom pravu, apsolutno legalno i legitimno..
.".
Автоматски споено мислење:

A te srBske patriJote koje fanatično urliču Kosovo je srce Srbije su čuli za tamo neke Nemanjiće i da postoje neki manastiri dole 1000 godina stari, a Kosovo nigde osim na Google-u nisu videli, su uglavnom klinci koji nemaju pravo glasa i čiji je stav privremen. Kosovo je Srbiji kamen oko vrata već decenijama, ako ne i vekovima.
Автоматски споено мислење:

A usput, i taj Boško Obradović je, kao i većina opozicije, kontrolisan od strane Vučića i njegov je omiljeni opozicionar (uz Đilasa naravno). Prvi je ekstremista, a drugi se ogadio narodu dok je bio na vlasti. Vlast u Srbiji je blagoslovljena opozicijom. Neku zdravu opoziciju vidim u Dosta je bilo stranci Saše Radulovića ali oni, na žalost, nemaju šanse.
Сигурен сум дека си ти родољуб и дека имаш добри намери за својата земја.Не навлегувам во српската дневана политика зошто Космет е многу позначајно прашање за жал не само за Србија.
Ако геостратешките односи се менуваат во ваша корист како што си напишал во претходниот пост за Сервер,тогаш не ми е јасна твојата намера да тргуваш сега кога во иднина ќе биде подобро и ќе се добие подобра цена гледајќи чисто од трговски аспект,а тоа е единствениот аспект кој ти и твоите цифри го гледаат.Косметското прашање е прашање за духовниот живот на српскиот народ и не е предмет на никакви трговски узанси како што ти гледаш на тоа.
Имањето информации не значат ништо ако не знаеш правилно да ги систематизираш па анализираш,а тоа особено важи за политиката како најсложена и најважна општествена појава.
 
Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
Сигурен сум дека си ти родољуб и дека имаш добри намери за својата земја.Не навлегувам во српската дневана политика зошто Космет е многу позначајно прашање за жал не само за Србија.
Ако геостратешките односи се менуваат во ваша корист како што си напишал во претходниот пост за Сервер,тогаш не ми е јасна твојата намера да тргуваш сега кога во иднина ќе биде подобро и ќе се добие подобра цена гледајќи чисто од трговски аспект,а тоа е единствениот аспект кој ти и твоите цифри го гледаат.Косметското прашање е прашање за духовниот живот на српскиот народ и не е предмет на никакви трговски узанси како што ти гледаш на тоа.
Имањето информации не значат ништо ако не знаеш правилно да ги систематизираш па анализираш,а тоа особено важи за политиката како најсложена и најважна општествена појава.
Zašto treba da se razgraničimo sa Albancima? Kada pričamo o Kosovu i Metohiji, šta bi realno Srbi hteli osim većinsko srpskih optština na severu, nekog vida garancija za srpske enklave na jugu i za manastire i crkve na jugu takođe, i imovinsko raskusuravanje. Naravno, bolje celo Kosovo i Metohiju ali bez Albanaca. To je jedino moguće ratom, a protiv rata sam, kao i većina građana Srbije, iskreno se nadam i takav mi je utisak.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Косово ти е како имот кој си го изгубил а ти останала само тапијата. Ако мислиш дека ќе ја продадеш тапијата не се надевај на полна заработка ако не може и ништо. Најверојтано и официјално ќе го продаваат Косово...сега се договараат за цена. Без веза ама само тоа е можно. Не се разбирам многу од српска внатрешна политика...најверојатно таму има тврди и меки.
 
Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
Косово ти е како имот кој си го изгубил а ти останала само тапијата. Ако мислиш дека ќе ја продадеш тапијата не се надевај на полна заработка ако не може и ништо. Најверојтано и официјално ќе го продаваат Косово...сега се договараат за цена. Без веза ама само тоа е можно. Не се разбирам многу од српска внатрешна политика...најверојатно таму има тврди и меки.
Slažem se gotovo u potpunosti. Mislim da imaš objektivnu sliku i da ispravno razmišljaš. Treba biti realan.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Автоматски споено мислење:

Сигурен сум дека си ти родољуб и дека имаш добри намери за својата земја.Не навлегувам во српската дневана политика зошто Космет е многу позначајно прашање за жал не само за Србија.
Ако геостратешките односи се менуваат во ваша корист како што си напишал во претходниот пост за Сервер,тогаш не ми е јасна твојата намера да тргуваш сега кога во иднина ќе биде подобро и ќе се добие подобра цена гледајќи чисто од трговски аспект,а тоа е единствениот аспект кој ти и твоите цифри го гледаат.Косметското прашање е прашање за духовниот живот на српскиот народ и не е предмет на никакви трговски узанси како што ти гледаш на тоа.
Имањето информации не значат ништо ако не знаеш правилно да ги систематизираш па анализираш,а тоа особено важи за политиката како најсложена и најважна општествена појава.
Setio sam se nečega. Ako već gledaš i toliko ti je bitna prošlost, duhovne vrednosti, moralne vertikale, crkva i istorija, Kosovo i Metohija nisu ništa manje "sveta srpska zemlja" od današnje Republike Makedonije. Nacionalisti taj geografski region i danas zovu "Stara Srbija". Samo kažem.
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Slažem se gotovo u potpunosti. Mislim da imaš objektivnu sliku i da ispravno razmišljaš. Treba biti realan.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Автоматски споено мислење:


Setio sam se nečega. Ako već gledaš i toliko ti je bitna prošlost, duhovne vrednosti, moralne vertikale, crkva i istorija, Kosovo i Metohija nisu ništa manje "sveta srpska zemlja" od današnje Republike Makedonije. Nacionalisti taj geografski region i danas zovu "Stara Srbija". Samo kažem.
Тешко е да се разговара ако не правиш разлика помеѓу великосрпската идеја од една страна и српските национални интересие корисни за сите српски пријатели од друга страна.
Тие две гледишта се би рекол противречни.затоа што великосрпската идеја ви создава соседи-непријатели,а зачувувањето на српските нацинални интереси се во интерес и на Македонија.
Македонија била под српска управа само неклку децении во 14 век и словенското население во Македонија никогаш не било дел од српскиот народ.
А Космет заедно со Зета и Рашка се Стара Србија.
Македонскиот народ во српскиот народ гледа сојузник.Тоа никако не значи дека Србите треба да ја сработат нашата работа,туку тоа значи Србите да победат на својот дел од фронтот.
Српскиот пораз е и македонски пораз.
Тоа во моментов на многумина во Македонија не им е јасно а тоа е единственото оружје кое ќе биде делотворно за настаните што ќе следат.
Ревизијата на балканскиот јазол ќе го покрене токму Косметското прашање под покровителство на Русија.
 
Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
Тешко е да се разговара ако не правиш разлика помеѓу великосрпската идеја од една страна и српските национални интересие корисни за сите српски пријатели од друга страна.
Тие две гледишта се би рекол противречни.затоа што великосрпската идеја ви создава соседи-непријатели,а зачувувањето на српските нацинални интереси се во интерес и на Македонија.
Македонија била под српска управа само неклку децении во 14 век и словенското население во Македонија никогаш не било дел од српскиот народ.
А Космет заедно со Зета и Рашка се Стара Србија.
Македонскиот народ во српскиот народ гледа сојузник.Тоа никако не значи дека Србите треба да ја сработат нашата работа,туку тоа значи Србите да победат на својот дел од фронтот.
Српскиот пораз е и македонски пораз.
Тоа во моментов на многумина во Македонија не им е јасно а тоа е единственото оружје кое ќе биде делотворно за настаните што ќе следат.
Ревизијата на балканскиот јазол ќе го покрене токму Косметското прашање под покровителство на Русија.
"Srpski nacionalni interesi korisni za sve srpske prijatelje sa druge strane", ma jelte? Ne znam na šta i na koga misliš. Ne verujem u prijateljstva između država već samo u interese. Meni je jedina bratska država sa kojom se graničimo Crna Gora, nijedna više. Makedoniju bih možda posmatrao kao prijateljsku državu ako bi ona bila makedonska, a ne rob albanskog interesa, u svakoj stvari, na svakom mestu, u svako vreme radeći i glasajući protiv interesa Srbije. Možda me ni ne iznenađuje što radi protiv Srbije (treće zemlje) ali radeći to, svesno radi i protiv sopstvenih interesa pa i samog opstanka Makedonije kao države. Prijatelj je onaj ko je tu uz tebe kad ti je potrebno. U regionu su Srbiji tu samo Rumunija, Grčka i u poslednjih 6-7 godina Mađarska, Srpsku opet ne bih računao ali je spominjem. Da je srpski poraz i makedonski poraz, slažem se, zato me i (ne)čudi ponašanje vaše države sa sve izgovorom "pa znate kod nas živi dosta Albanaca pa ne smemo da im se zameramo", dok u isto vreme i formalno (kon)federalizujete državu i dadoste Albancima status konstitutivnog naroda. O potpunoj bugarizaciji makedonske prošlosti i odricanja od makedonskog jezika ne bih pisao jer to nije tema ovde. Slažem se da je ishod rešavanja kosmetskog pitanja važan i za neke druge države u regionu pa i svetu pa mi opet pada na pamet kako su mnoge države bile kratkovide i obmanute kad su pomislile da njih secesija teritorije neće sačekati, pogotovo mislim na države u regionu koje su predmet teritorijalnih aspiracija nekih drugih, susednih država. Za kraj, definicija Stare Srbije sa Vikipedije: "Stara Srbija je istorijski i geografski pojam, nastao u 19. veku pod uticajem geopolitičkih promena koje su nastupile stvaranjem Kneževine Srbije, nakon čega je za oblasti koje su činile jezgro srednjovekovne Srbije, a koje su ostale pod turskom vlašću, počeo da se upotrebljava pojam Stara Srbija. Prostorni opseg pojma Stara Srbija se u stručnoj literaturi i publicistici upotrebljava u širem ili užem značenju. U užem smislu, pojam obuhvata Staru Rašku, Kosovo, Metohiju i najveći deo Vardarske Srbije, danas Vardarske Makedonije, dok u širem smislu obuhvata celu Vardarsku Srbiju i delove Egejske Makedonije". U prilogu objavljujem sliku Stare Srbije u užem smislu (obojeno zelenom bojom).
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Ovo što sam boldovao apsolutno ne stoji i nije tačno. Srbija priznjavanjem Kosova kao nezavisne države ne bi ništa izgubila, šta više. Mi već 21 godinu živimo kao da, de facto, a po mnogim stvarima i de iure, Kosovo i Metohija nisu u Srbiji (osim finansijskih troškova koje i dalje otplaćujemo i dotiramo). Ne možeš da izgubiš nešto što nemaš / ne kontrolišeš. Da bi Srbija priznala Kosovo, a mislim da trenutna vlast u Srbiji ima kapacitet i legitimitet za tako nešto, mora nešto da dobije zauzvrat, a zvanični Beograd tipuje na korekciju granice sa čime se ja slažem. Okolnosti su se u dovojnoj meri promenile da će Srbija sasvim sigurno nešto dobiti ukoliko prizna Kosovo i naravno da ne mislim na neku maglovitu EU perspektivu i veoma je upitno da to političke partije i narod u Srbiji uopšte i žele. U Srbiji o EU, pa čak i iz političke nomenklature, retko ko i da govori u smislu članstva već samo saradnje iako su Srbija i Crna Gora najdalje odmakle u EU integracijama. I Srbija i Crna Gora su započele pregovore pre 7 i 8 godina i otvorile preko pola poglavlja, dok smo zatvorili samo 2, a Crna Gora samo 3. Srbija, a i Srbi žele Kosovo i Metohiju u Srbiji samo ako tamo nema Albanaca. Pokušali smo devedesetih, proterali gotovo sve Albance sa Kosova i Metohije ali nas je NATO bombardovao i preokrenuo tok i ishod rata. Nacionalna struja u Srbiji, mahom "opozicija" (jer je Vučić od strane većinske "opozicije" percipiran kao "Soroševac" i izdajnik, neko ko će "izdati" svetu srpsku zemlju) je protiv Vučićevog i američkog plana korekcije granica i gledaju na Kosovo kao na srpsku zemlju, ali naravno, opet bez Albanaca jer zaista niko ni na političkoj sceni, ni u poziciji ni u opoziciji, ni od ljudi koje poznajem, niti sam ikada čuo od nekoga u životu da želi da se Kosovo i Metohija vrate Srbiji sa sve Albancima i ne znam nikoga ko bi želeo da živi sa Albancima u istoj državi, pogotovo ne sa milion i kusur njih koji bi činili između 14 - 16% stanovništva takve Srbije i što bi destabilizovalo državu. To niko ne želi. "...тогаш Косово ќе бара репарации за злосторства и слично", ovo je još smešnije. Kosovo čak ni sa formalne strane ne bi moglo da traži tako nešto jer tad nije bilo članica UN-a. Hrvatska je formalno-pravno mogla i jeste pa smo videli pre nekoliko godina kako je prošla na Međunarodnom sudu pravde, ni dinar nisu dobili, a BiH čak nije mogla ni da pokrene sudsku proceduru. "...плус после признавање на Косово и други територии од Србија ќе бараат истото" opet loše poznaješ srpsku stvar. Poslednji popis stanovništva iz 2011. jasno pokazuje da najmnogobrojnija i najuticajnija etnička manjina u Republici Srbiji su ,svakako, Mađari čiji broj rapidno pada i 2011. je bio 3,5%, a sada (2020.) je već pao ispod 3%, što će popis sledeće godine i pokazati. Mađari su, pored Slovaka, čini mi se najlojalnija nacionalna manjina srpskoj državi. Odziv Mađara 1999. na mobilizaciju je bio debelo iznad 80% (najveći od svih etničkih grupa) dok je odziv kod etničkih Srba bio oko 60%. Druga nacionalna manjina po brojnosti su Romi 2,1%, pa Bošnjaci sa 2%. Mađari u Skupštini Srbije imaju najviše poslaničkih mesta od svih ostalih manjina, a i to su samo 4 poslanička mesta od 250 (manje od 2% poslaničkih mesta), a o Bošnjacima, koji čak nemaju etničku povezanost i teritorijalni kontinuitet sa BiH, neću tek ni da govorim. Srbija u perspektivi može samo da uveća svoju teritoriju, ne da je umanji. Od zemalja u regionu, izuzeću Republiku Srpsku jer tamo živi naš narod pa bi bilo apsurdno da govorim o odličnim odnosima, Srbija najbolje odnose ima sa Mađarskom (koja stalno, na svakom mestu u Evropi hvali Srbiju kao državu primer ophođenja prema nacionalnim manjinama jer svakako oni imaju najveći legitimitet da pričaju o tome kao matica najveće nacionalne manjine u Srbiji) i sa Republikom Rumunijom što je opet, po meni pozitivno, jer jedino te 2 zemlje sa kojima se graničimo smatram, koliko toliko, ozibljnim i pravim državama (ko se pronašao, šta da mu radim). O tome kako mislim da će se kosovski čvor rešiti sam baš ovde pisao pre neki dan pa ne bih da se ponavljam.









Кога тоа СР Југославија почна да ги протерува Албанците од Косово и Метохија?

Почнаа со протерување и терор на Албанците но со тоа се почна после 24 Март 1999 во гнев поради бомбардирањето.
Пред 24 март 1999 немаше протерување на Албанци.

Вин вин ситуација за Србија е да постигне да не мора да признае независност на својата духовна колевка, и да се чекаат подобри времиња. Со откажување од својата духовна колевка почнува крајот за остатокот од државата. Тоа што има мали проценти на други малцинства не значи дека нема опасност и други делови од Србија да прават сепаратизам.
Во Војводина е небитно што се Унгарците се помал и помал процент. Се создава таму поделба меѓу Србите, разбирам јас регионализација и децентрализација, но Србија не е Германија која има 16 региони и во Германија сите 16 региони имаат свои влади, премиери, собранија и останати државни атрибути.

Многу атрибути доби таа северна покраина во Србија кои наликуваат на државни атрибути. Ова повеќе изгледа како држава во држава таа децентрализација со северната покраина.

И со тек на време врз основа на такви атрибути се е можно.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Nisi mi argumentovao celokupni raspad srpskog nacionalnog korpusa. Političkog znanja imam i više nego dovoljno da te razumem. Upravo suprotno, Srbi ne bi imali svoju državu kada bi Albanci činili 15% stanovništva Srbije i bili u našoj Skupštini, verovatno čak imali i neka ministarstva. Ja govorim o real politici i stanju na terenu, a ne o nekakvom dostojanstvu i moralnim vertikalama, to su priče za plebs. Govorim ti kao čovek koji živi u Srbiji i oseća se kao Srbin. Tvoji stavovi me malo podsećaju na Dveri Boška Obradovića koji nikako da pređu, tu su negde oko 5% podrške. Davno je već većina Srba prebolela Kosovo ali nam ne pada na pamet da ga priznamo bez da dobijemo nešto zauzvrat, a hvala Bogu došla su i dolaze bolja i povoljnija vremena. Dolaze vremena konsolidacije. Kažeš niko osim Srbije nema obaveze, opet grešiš i pročitaj moj izmenjen post na koji si replicirao: "...
Treća stvar, ako se dve strane (Srbija i Kosovo) dogovore o međusobnoj korekciji granice i sve to odobri 5 stalnih članica UN-a (SAD, Rusija, Kina, Velika Britanija i Francuska), niko tu više ne može ništa i sve je po međunarodnom pravu, apsolutno legalno i legitimno..
.".
Автоматски споено мислење:

A te srBske patriJote koje fanatično urliču Kosovo je srce Srbije su čuli za tamo neke Nemanjiće i da postoje neki manastiri dole 1000 godina stari, a Kosovo nigde osim na Google-u nisu videli, su uglavnom klinci koji nemaju pravo glasa i čiji je stav privremen. Kosovo je Srbiji kamen oko vrata već decenijama, ako ne i vekovima.
Автоматски споено мислење:

A usput, i taj Boško Obradović je, kao i većina opozicije, kontrolisan od strane Vučića i njegov je omiljeni opozicionar (uz Đilasa naravno). Prvi je ekstremista, a drugi se ogadio narodu dok je bio na vlasti. Vlast u Srbiji je blagoslovljena opozicijom. Neku zdravu opoziciju vidim u Dosta je bilo stranci Saše Radulovića ali oni, na žalost, nemaju šanse.
Автоматски споено мислење:


Govorim iz svoje perspektive i mislim iz perspektive velike većine Srba. Daniel Server i nomenklatura koju on predstavlja, nema dobre namere prema mom narodu i mojoj državi, dokazano. Kada kažem namera mislim na interes, a ne na nekakvu pravoslavno-slovensko-bratsku ljubav Rusije i Putina prema Srbiji na šta ti ciljaš. Ponavljam, kada kažem namera mislim na interes. Prijateljstva između država ne postoje, samo interesi. Lična poznanstva i dobra prošlost mogu da utiču ali interesi su osnova.
У најмању руку плитко размишљање вез намере да те увредим...
Незнам како не ти е јасно дека без Косово нема Србија, со корекција на граници нема ниту пола Македонија, погледни малку што викаат луѓе што посветиле цел живот на проблематикава од Милошевиќ па на даље, со признавање на Косово од Србија се отвара нов проблем како санџак и војводина, мислиш дека рецимо Милошевиќ глуп бил па војувал против пола свет ради косово, мислиш нему прошло во глава ке го дадам Косово и ке останам на власт заувек со подршка на западот како овие денешниве... исто така констатацијата дека граѓаните на Србија се за меѓусебен договор за Косово е дебилан, што мислиш Вучиќ брже боље немаше да организира референдум со цел легализирање на договорот со приштина да знаеше дека ке биде успешен референдумот.
Пак ке поновам, моментлано србија неможе да ратува против нато за косово, но може да чека бољи времиња кои очигледно доаѓаат на геополитички план ( сирија, кина, украина) и времето работи за нив и затоа западњациве притискаат што побрзо да се “реши” косовското прашање.

Инаку овде може и една паралела да се направи со политикачката ситуација во македонија писледните две децении, имено прво беше проблем само име, па потоа излезе и идентитет, сега гледам проблем е и јазикот и се така во недоглед, така и во србија беше краина, па косово, па ако се “реши “ косов, иде по мене на ред Српска, па потоа Војводина, па Санџак.
 
Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
У најмању руку плитко размишљање вез намере да те увредим...
Незнам како не ти е јасно дека без Косово нема Србија, со корекција на граници нема ниту пола Македонија, погледни малку што викаат луѓе што посветиле цел живот на проблематикава од Милошевиќ па на даље, со признавање на Косово од Србија се отвара нов проблем како санџак и војводина, мислиш дека рецимо Милошевиќ глуп бил па војувал против пола свет ради косово, мислиш нему прошло во глава ке го дадам Косово и ке останам на власт заувек со подршка на западот како овие денешниве... исто така констатацијата дека граѓаните на Србија се за меѓусебен договор за Косово е дебилан, што мислиш Вучиќ брже боље немаше да организира референдум со цел легализирање на договорот со приштина да знаеше дека ке биде успешен референдумот.
Пак ке поновам, моментлано србија неможе да ратува против нато за косово, но може да чека бољи времиња кои очигледно доаѓаат на геополитички план ( сирија, кина, украина) и времето работи за нив и затоа западњациве притискаат што побрзо да се “реши” косовското прашање.

Инаку овде може и една паралела да се направи со политикачката ситуација во македонија писледните две децении, имено прво беше проблем само име, па потоа излезе и идентитет, сега гледам проблем е и јазикот и се така во недоглед, така и во србија беше краина, па косово, па ако се “реши “ косов, иде по мене на ред Српска, па потоа Војводина, па Санџак.
Ja sam rekao šta sam imao i više neću pisati na ovom forumu uopšte jer vidim da blage veze nemate čim spominjete nekakvu secesiju Vojvodine i Sandžaka (administrativno i legislativno nepostojeći pojam u kome Srbi i Bošnjaci čine 50-50% i koji se prostire preko, manje više, 3 okruga u Srbiji) i koji se, usput, prostire na teritoriji 2 države (Srbije i Crne Gore) i nema fizičkog kontakta sa BiH, a i da ima to bi bilo sa Srpskom republikom, a ne islamskim delom Federacije BiH. Bošnjaka u Srbiji 2%, a Mađara 3%. Republika Srpska nešto više od 25 hiljada km2 i 92% Srba u njoj. Vaše strahove za vašu državu razumem ali ste o tome trebali (ne vi konkretno nego vaše vlasti od '91) ranije da razmišljate. Toliko od mene. U prilogu vam dostavljam etničku mapu "Sandžaka". Doviđenja.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ja sam rekao šta sam imao i više neću pisati na ovom forumu uopšte jer vidim da blage veze nemate čim spominjete nekakvu secesiju Vojvodine i Sandžaka (administrativno i legislativno nepostojeći pojam u kome Srbi i Bošnjaci čine 50-50% i koji se prostire preko, manje više, 3 okruga u Srbiji) i koji se, usput, prostire na teritoriji 2 države (Srbije i Crne Gore) i nema fizičkog kontakta sa BiH, a i da ima to bi bilo sa Srpskom republikom, a ne islamskim delom Federacije BiH. Bošnjaka u Srbiji 2%, a Mađara 3%. Republika Srpska nešto više od 25 hiljada km2 i 92% Srba u njoj. Vaše strahove za vašu državu razumem ali ste o tome trebali (ne vi konkretno nego vaše vlasti od '91) ranije da razmišljate. Toliko od mene. U prilogu vam dostavljam etničku mapu "Sandžaka". Doviđenja.
Јел ти јасно Чанак коју политику води и он ваљда мислиш да је лојалан Србији?
 
Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
Јел ти јасно Чанак коју политику води и он ваљда мислиш да је лојалан Србији?
Da, čak i minorne političke pojave koje ne mogu da pređu cenzus kao gospodin Čanak, moj zemljak iz Like, nemaju u programu nezavisnu Vojvodinu. Ne znam sad tačno, mogu da izračunam, koliko puta više minorni SRS osvoji glasova od još minornijeg LSV-a i to u Vojvodini.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.745

оваа финта ја има у сите земји после војна
и кај нас така беше, дури и 1945-та така беше:
- иљада отидоме, сите изгинаме, двеиљади се вратиме
 
M

Macedon1um

Гостин

оваа финта ја има у сите земји после војна
и кај нас така беше, дури и 1945-та така беше:
- иљада отидоме, сите изгинаме, двеиљади се вратиме
Боречки пензија земаа еден куп што се бореле единствено под јорган планина
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Боречки пензија земаа еден куп што се бореле единствено под јорган планина
А од друга страна познавам најмалку 10 што не зимаат ништо а заминале веднаш по повикот за регрутација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom