Србија и Косово ќе разменат територии ?

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.290
Поени од реакции
49.754
Враќање на Косово под Србија, можда пред кооперација тоа.
Србија друго гледа да извади од ситуацијата.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.772
Поени од реакции
3.325
Никогаш не вели никогаш :)
Автоматски споено мислење:Премногу далеку е отидена работата, треба тотална промена на силите во светот и тие да бидат наклонети кон Србија.

А таква промена веројатно нема да се случи пред Србија да го признае Косово.

А до следна промена на силите, со темпото на иселување на балканците, ќе бидеме никој и ништо, ќе не изедат големите држави.
Промената на силите во светот веќе се случува.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.298
Поени од реакции
3.475
Промената на силите во светот веќе се случува.
Види во Европа, пред да заврши војната на Косово се зачленија 3 европски држави во НАТО, а потоа уште 11 други, вклучувајќи ја Македонија.

Ако се затвори воздушниот простор околу Србија, нема да може да стапне никој во Србија, сите држави околу Србија се НАТО членки.

Со зачленувањето на Црна Гора во НАТО, згаснаа надежите на Русија да се пробијат на Балкан.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.290
Поени од реакции
49.754
Види во Европа, пред да заврши војната на Косово се зачленија 3 европски држави во НАТО, а потоа уште 11 други, вклучувајќи ја Македонија.

Ако се затвори воздушниот простор околу Србија, нема да може да стапне никој во Србија, сите држави околу Србија се НАТО членки.

Со зачленувањето на Црна Гора во НАТО, згаснаа надежите на Русија да се пробијат на Балкан.
Исто како што се десија тие промени, може да се десат и други промени.

Сепак, во сегашнава констелација делува како западен Балкан да е сигурно под капата на НАТО. Русија она што го прави тука, по Македонија, Црна Гора и сл., личи како да не е со некоја сериозна намера.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.372
Поени од реакции
14.480
што интерес има русија па да се замара со нас тука, извозот за праски да не сакаат да си го обезбедат за навек?
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.363
Поени од реакции
5.617
Да отвори воена база. Друго не гледам.
Они во Србија немаат воена база што е можеби највеќе про-руска држава на Балканот, па кај нас ќе имале интерес за такво нешто

Курти пречекува дипломати на ВБ со Албанско знаме :tapp: некои дипломати како Германските одбија да се сликаат пред такво знаме во Косово ама овие..
1.jpg
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.298
Поени од реакции
3.475
Они во Србија немаат воена база што е можеби највеќе про-руска држава на Балканот, па кај нас ќе имале интерес за такво нешто

Курти пречекува дипломати на ВБ со Албанско знаме :tapp: некои дипломати како Германските одбија да се сликаат пред такво знаме во Косово ама овие..
Прегледај го приврзокот 219546
А што му фали на знамето, не е нацистичко.

Ете што му вратија британците на Вучиќ

https://www.gazetaexpress.com/wp-content/uploads/2019/10/foto-amasada.png


Русија има некоја база во Ниш, велат дека е хуманитарен центар, но има сомнежи.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.363
Поени од реакции
5.617
А што му фали на знамето, не е нацистичко.

Ете што му вратија британците на Вучиќ

https://www.gazetaexpress.com/wp-content/uploads/2019/10/foto-amasada.png


Русија има некоја база во Ниш, велат дека е хуманитарен центар, но има сомнежи.
Се знае кое е официјалното знаме на Косово и дека ова што го прави Курти е испраќање на порака за една држава едно знаме тн голема Албанија
А линкот не ти го отвара, во Србија може имаат центар ама тоа е далеку од база.. најблиску Руски војници има во Молдавија и тие за одржување на мир..
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.290
Поени од реакции
49.754
А што му фали на знамето, не е нацистичко.
Косово држава претендира да биде?
Знаме има ли?
Курти е претседател на таа држава?
Во која функција е он на таа слика?
Приватно?

А ова е само еден во морето на дипломатско политички небулозии на косовските политичари. Затоа признавањата, не што не се зголемуваат, не што не стагнираат, туку се намалуваат. Да не поверува човек. Колку треба да си некадарен, за некој кој вчера те признал, денес да каже - чекај пу, пу, не важи ова.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.298
Поени од реакции
3.475
Косово држава претендира да биде?
Знаме има ли?
Курти е претседател на таа држава?
Во која функција е он на таа слика?
Приватно?

А ова е само еден во морето на дипломатско политички небулозии на косовските политичари. Затоа признавањата, не што не се зголемуваат, не што не стагнираат, туку се намалуваат. Да не поверува човек. Колку треба да си некадарен, за некој кој вчера те признал, денес да каже - чекај пу, пу, не важи ова.
Партиска канцеларија.
Во институции ќе биде како што треба.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.309
Поени од реакции
1.772
Една интересна српска емисија за Косово, со интересни гости, посебно Чович, пошто има инфо од прва рака, и нема влакна на јазикот.
Пристрасен е, да, и тоа доста, ама најголем дел од работите кои ги кажува се факти, точни, вистинити и прецизни.

 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.290
Поени од реакции
49.754
На Косово шестмина обвинети за планирање терористички напади
Косовски обвинители соопштија дека против шест лица се поднесени обвиненија за планирање терористички напади и регрутирање за екстремистички групи.
Како што јави Танјуг, во соопштението не е прецизирано за какви терористички напади станува збор.
Приштинскиот весник „Газета експрес“ наведува дека тие се обвинети за подготовка на напади на Косово и во европски земји, а нивна цел бил и КФОР.
Шестмината обвинети биле уапсени во јуни годинава.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.290
Поени од реакции
49.754
Се прашувам дали на некој уопште му е јасно што значи вчерашното одбивање на Франција за процесот на решавање на косовското прашање.
Што би добиле Косово, а поготово Србија, за отстапките кои би ги направиле?
Сега, ја да сум на нивно место (а особено на местото на Србија), би размислил околу ветувањата кои ми ги претставуваат при заложбите да ме натераат да попуштам.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.363
Поени од реакции
5.617
Се прашувам дали на некој уопште му е јасно што значи вчерашното одбивање на Франција за процесот на решавање на косовското прашање.
Што би добиле Косово, а поготово Србија, за отстапките кои би ги направиле?
Сега, ја да сум на нивно место (а особено на местото на Србија), би размислил околу ветувањата кои ми ги претставуваат при заложбите да ме натераат да попуштам.
На Србија барем и дадоа да ги отвори преговорите дури и со огромно нерешено прашање како Косово, кај нас „се“ исполнивме и пак ниту датум не добивме
Ништо чудно ако они влезат а ние уште ни почнато немаме со преговорите, немаат калимеровци они тоа им е плус..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom